Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Puchýř, snězená náplast... den blbec, poradíte?Puchýř, snězená náplast... den blbec, poradíte?
makinea
13.8.2011 v 21:44:49

Ahoj holky,

dnes jsme měly den blbec plný karambolů.
Většina pádů a odřenin (u větších holek) už přebolela a věděla jsem si s tím rady, ale přece jen u mimina je to jiné a jsem z toho nesvá.
Malá – 9 měsíců dnes sáhla na rozsvícenou lampičku (já blbec jsem myslela, že hned po rozsvícení nemůže pálit a tak jsem nebyla patřičně ve střehu), no a spálila se. Na palečku má puchýř tak 1 cm, takže na tom malém prstíku docela velký.
No malá se tváří normálně, tak jsem si řekla, že jí to jen zalepím, aby si to nesedřela (leze a vše si osahává, takže ty ruce prostě používá celý den non-stop kromě spánku), ale pak odpoledne snědla tu náplast. Myslíte, že si s tím tělíčko poradí samo?
A když už jsem u těch dotazů, ještě bych měla jeden… Jak se správně ošetřuje píchanec od včely.
Já jsem dnes dostala dvě žihadla, dcera nedávno taky jedno a já jsem zjistila, že vlastně vůbec nevím, jak se to má ošetřit.
Z dětství matně vzpomínám na to, že mi na štípance dávali cibuli? Jak vy?

Stránky: [1]
makinea
14.8.2011 v 21:21:44

Ivčo, Matušenko, díky, Tvůj komentáře mě uklidnily.
Dnes malá kakala, náplast zatím nikde, tak uvidíme co zítra.
Ona je poslední týden ukníkaná celkově, má rýmu a mám pocit, že se začínají tlačit zoubky, ale přišla mi dnes docela v normě.
Puchýř jí praskl, tak mám akorát trochu obavy, aby se jí do toho nedostala nějaká infekce, no snad se to brzo zahojí.

Mari, no máš doma pěkného šmoulíka :)
A máš pravdu, někdy je fakt lepší, tady tyto věci nevidět.
Malá má právě teď období, kdy do té pusy putuje úplně všechno, takže to je fakt raz dva.

MatušenkaMatušenka
14.8.2011 v 10:19:06

Mariko to je teda číslo .:-))))

marika81
14.8.2011 v 8:50:52

Maki, víš, on neměl do jazyka žádnou reakci, když jsem to říkala doktorce, tak koulela očima, že jsem s ním nikam nejela, tak jsem jí řekla, že kdyby byly nějaké problémy, jako třeba dušnost, tak je jasný, že bych s ním zajela, ale když 15 minut po tom lítá po dvorku, jak urvaný z řetězu, tak proč bych jela??? Proto jsme si nechala napsat ty prášky, jo ještě kdyby náhodou, tak i pro ty menší aeirus sirup, ten začít okamžitě podávat.

Horší reakci měl malý při píchnutí včely do ucha, no já z toho byla na vývrat, ucho 5x větší, rudé, gumové, prostě reakce, jak blázen a a do toho si ho doškrábal vevnitř :-( Ale za dva dny po píchnutí ani památky :-)

Jo s tou náplasti………já si kolikrát říkám, radši nevidět a nevědět, co naše dětí sní, pak se jen rozčiluji, nervuji…………..náš malý je kadet na pastelky, pojí tuhy, pak mu půlhodiny čistím zuby, páč má v puse modro, fakt modro, stejně to vyčistit nejde, pořád z něho teče modrá…………..a ráno mě překvapí modro i v nočníku……prostě náš šmoulík :-)

MatušenkaMatušenka
14.8.2011 v 0:55:32

Makineo jo taky hezkej den co .Taky si myslím že náplast sam vyjde.Je přece jenom měkká.Možná zbytky najdeš ve stolici.A naštípnutí ocet nebo cibuli to fakt zabírá.A jinak jak píše Marika zeptat se v lékárně a taky pomáhá tekutej pudr.

Ivča a DomčaIvča a Domča
13.8.2011 v 23:11:16

Makineo, náplat by měla normálně projít trávicím traktem, je měkká a taky si ní “trochu pohrajou žaludeční kyseliny“:-) je skutečně důležité pozorovat, v nemocnici by nejspíš řekli to samé, pochybuju velice o tom, že by jí dělali operaci:-) jde o to,aby se nestala nějakou překážkou bránící průchodu, takže sledovat stoličku, kdyby nekakala nějak dlouho, nadouvalo se bříško, plakala, tak šup do nemocnice, ale jak sama píšeš, mince může nadělat horší paseku, ta je tvrdá. Myslím, že jí vykaká:-)

makinea
13.8.2011 v 22:28:20

Díky za reakce.
Mariko, teda píchanec do jazyka, z toho mám hrůzu od dětství.
A vyřešili jste to sami nebo jste hned jeli k doktorovi?

Lussy, bohužel si jsem skoro jistá, že ji snědla. Venku jsem ji chovala a povídala si s dětmi a malá začla najednou kuckat a dávit se, tak jsem si říkala, že jí asi zaskočila slina, protože byla celá uslintaná… Jenže pak jsem si všimla, že na palečku chybí ta náplast, a ani nikde na zemi jsem ji nezahlídla, tak myslím, že to snědla.
Z ní jsem nervózní nejvíc. Jediné, co mě utěšuje, tak že nedávno snědla nálepku a normálně ji vykakala (dokonce na ní byl ještě i kus obrázku), tak že je to takové podobné. Tehdy jsem si ani nevšimla, že něco snědla, až jsem to pak objevila v plínce.
Chtěla jsem ale slyšet názor, jestli to není na pohotovost. Ale čím víc nad tím přemýšlím, tak stejně by asi řekli sledovat, když se čeká i když dítě sní třeba minci…

LussyLussy
13.8.2011 v 21:52:06

Makineo,
tak to je fakt den blbec.

Člověče, té snězené náplasti bych se docela bála. A nemohla jí jen spadnout z prstíku? Třeba jí nesnědla, vždyť není moc poživatelná. Určitě bych jí hlídala a kdyby byla nějaká uplakaná nebo tak něco, zašla bych k doktorovi.

A na tu včelu – my vždycky přikládali rozkrojenou cibuli.

A ten puchýřek asi tak jedině chladit, jestli se malá nechá.

Tak ať je líp :-)

marika81
13.8.2011 v 21:51:46

Maki, teda to jsi si užila, ta náplast by se mohla vyloučit stolicí, ale nevím, nejsem zdravotník, píchnutí, já tohle řeším pořád, malého píchnou každou chvilku, mě nedávno taky jedna píchla, jinak já osobně si hned na to dávám ocet, potírám chvilinku, aby to tak nebolelo, na svědění nějakej fenistil……………u dětí, já už mám doma preventině zodac pod jazyk, kdyby byla velká alergická reakce, páč malocha žagla i do jazyka, jinak jsou i v lékarně volně prodejné prášky, jen se zeptat, poradí, ale jinak nám vždy stačil ocet :-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist