Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » Borelióza ?Borelióza ?
LussyLussy
11.8.2011 v 9:38:36

Holky,

měla jsem malou odvézt ke tchýni, že tam bude do zítra a ona ráno volala, ať ji přivezu později, že švagra, kterému je 30 a bydlí s přítelkyní u nich, odvezla sanita do nemocnice.
Nevědí co mu je, ale já to tipuju na boreliózu.
Před týdnem se vrátili z dovolené na Vysočině, měli pronajatý dům s partou někde uprostřed lesů a chytil tam 3 klíšťata. Na místě, kde bylo to jedno zakouslý se mu udělal velký červený flek, tchýně říkala, že to bylo fakt ošklivý, žádná skvrnka. Hned jak přijeli z dovči, šel si doma lehnout, že je hrozně unavený a měl teplotu k 39. Měl jít do práce, ale vzal si ještě volno, že se cítí hrozně slabý a vůbec neměl chuť k jídlu. Ve středu už ho přítelkyně dokopala k doktorovi na odběry krve, jestli to není borelióza. Doktor řekl, že to je viróza (ale co jsem tak vyčetla, tak se právě často zaměňuje), dal mu paralen a poslal ho domů. On nemohl dojít ani k autu jak byl unavený.
Ještě včera večer jsem přemýšlela, jestli je dobrý nápad malou k nim dávát, že jestli je to nějaká hnusná viróza, že jí malá chytne. A ráno jsem se chystala zavolat tchýni, že se jí zeptám jak to teda se švagrem vypadá a ona mě předběhla a řekla mi, že ho akorát odvezla sanita, že jedou za ním jestli se v nemocinici něco dozvědí.
Že ráno nemohl vstát z postele a nakonec se mu to povedlo, ale sotva se šoural, motal se a ruce měl zkřivené dozadu jako lachtan.
Tak jsem z toho taková vyjevená, co se z toho vyklube za nemoc, ale já bych to tipla na tu boreliózu :-(

Stránky: [1] 2
Ájík
14.8.2011 v 11:39:33

Ahojík Lussy, skoro sem nechodím, takže jsem až dnes zaregistrovala tvou zprávičku…. no to je teda mazec :(
Bohužel, tahle potvora je asi dost zákeřná, ale každopádně z čerstvého klíštěte z dovolené to určitě nebude, u boreliózy trvá nějakou dobu, než se to projeví (já se s tím trochu prala v červnu, ale dostala jsem atb k zaléčení, na kontrolní odběry jdy teprve koncem prázdnin a teprve se uvidí, co a jak). Spíš bych si myslela, že to čerstvé klíště na dovolené u něj mohlo způsobit tu encefalitidu. No, hlavně ať se z toho dostane, i tak asi léčba bude běh na dlouhou trať – moc jim držím palce!Nějak jsem to asi přehlédla – kolik je švagrovi let?
A neboj, malá to chytit nemohla, tohle se přenáší krví právě infikovaným klíštětem.
Držte se!

LussyLussy
13.8.2011 v 20:41:25

Markitko,
těžko říct. Abys měla klid, tak jedině zajít k pediatrovi, ať udělá malému odběry.

Švagr má za sebou lumbální punkci, podle nálezu v mozkomíšním moku dostane správný lék. V nemocnici bude určitě 2-3 týdny a pak několik měsíců doma.

Anonym
13.8.2011 v 19:09:59

Lussy, je to hrozné, tohle je pro mě taky strašák, protože bydlíme blízko přírodě.

Někdy v červnu ve školce malý chytil tak 3 klíšťata, jedno na zádech mu udělalo červený napuchlý flek(max v průměru 2cm). Ten flek tam byl už s tím klíštětem a po vytažení zanedlouho zmizel. Jen jsem vydesinfikovala, jinak nic a zatím se nic nedělo.
Myslíte někdo, že by to mohl být průšvih????

markittka.p

makinea
12.8.2011 v 21:35:51

Tak je to fakt borelioza. No je to zákeřná nemoc, jak je dlouho nenápadná.
Malá to od švagra nemůže chytnout. Aspoň jsem to tak četla. Prý se to dá přenést jen v těhotenství z matky na plod. A možná i transfúzí, prootže můj taťka pak po borelióze nemohl asi rok dávat krev.
Snad tam nechytne ani nic jiného, já sama bych asi taky byla docela naštvaná, kdyby mi dítě tchýně vodila zbytečně do nemocnice.
Tak snad se švagr brzo a úplně uzdraví.

LussyLussy
12.8.2011 v 14:53:56

Ahoj holky,
tak švagr má boreliózu v pozdějším stádiu a díky neléčení má zánět mozkových blan. Takže z toho klíštěte z dovolené to zřejmě nebude.

Teď mám ještě navíc strach, protože večer jsem malou odvezla ke tchánovcům, hrozně ji tam chtěli, že aspoň přijdou na jiné myšlenky.
A tchýni nenapadlo dnes ráno nic jiného než vzít malou a jít za švagrem do nemocnice na JIP, jelikož tam pracuje, tak jí tam pustili i s malou. Když pominu to, že od té doby co jsem ležela těhotná 5 týdnů v nemocnici, má z nemocnice pomalu psotník, tak mám strach jestli se od švagra nemůže nakazit? Nebo tam mohla chytit i něco jinýho.
Ježiš, já jsem tak naštvaná, člověk jí tam dá jednou za měsíc na 24 hodin a nikdy to není bez problémů :-(

makinea
11.8.2011 v 22:43:46

Lussy, přeju švagrovi, ať se brzo uzdraví.

Já mám z klíšťat taky vždy nervy, tak to pokaždé čtu ty dostupné informace a tak mě trochu zaráží – pokud by to byla u švagra encefalitida, že by se to projevilo tak strašně brzy? Jestli to dobře chápu, tak hned jak se vrátil z dovolené. To se mi tak nezdá.
Druhá věc, kdyby borelióza, tak krevní testy teď ji neprokážou. To až tak za dva měsíce půjde poznat. Ale pokud měl flek (jsou i ukázky na internetu, doktorka mi říkala, že musí mít tak min. pět cm v průměru, aby to ukazovalo na boreliozu), tak by ji asi mohl mít. Nevím.

Můj taťka boreliozu měl, ale neměl vůbec flek a přišlo se na to až po několika měsících, kdy začal mít potíže s klouby, nemohl skoro chodit, jak ho to bolelo, a taky byl unavený.

někde jsem i četla, že klíšťata přenáší víc nemocí, takže to může být klidně i něco jiného, míň známého.
Každopádně, moc přeju, ať se brzo objeví tak pravá přičina a ať je to jen lepší.

LussyLussy
11.8.2011 v 19:29:08

Zatím doktoři říkají, že je to zánět uzlin a že ta zvětšená uzlina tlačí na nějaký nerv a ten způsobuje tu špatnou pohyblivost. Podařilo se jim nějakou chladivou infúzí srazit teplotu a čeká se na výsledky krve.

Anonym
11.8.2011 v 16:54:43

Lussy, tipuju encefalitidu, boreliózu může mít taky, vzhledem k tomu fleku, ale první fáze by asi takhle neprojevila. Ať to dobře dopadne. PaKo.

marika81
11.8.2011 v 16:19:19

Lussy, tak to držím palečky, at to není už horší :-(

Tchýně měla taky klíště, vytáhla jsme ho, vydezinfikovala a šup flek, jak blázen, tak šupajdila k doktorce, dostala preventivně ATB, což měl asi ten lékař u švagra udělat, pokud tam byla skvrna, za měsíc byla na odběrech a naštěstí nic.

No doufejme, že doktoři příjdou na příčinu :-(

frančice
11.8.2011 v 11:54:03

Tak držíme doma všechny palce, aby to dobře dopadlo a myslíme na vás.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist