Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Zprávy » Mám nevychované dítě.Mám nevychované dítě.
keenspeedkeenspeed
8.8.2011 v 11:49:08

To si nemyslím já, ale pár mých spoluobčabů po dnešním zážitku.

Prcek ve městě převedl naprosto dokonalej hodinovej hysterák – vědělo o nás celý Tesco i s přilehlým okolím + pak cestou domů v mhd.

Je pravda, že většina na něj mluvících se snažila ho spíše uklidnit,ale v buse za mnou seděla 4členka postarších dam -zkušených matek – jejichž děti určitě nikdy vzteklý záchvat, který přešel až do přetaženosti – neměly.

“To je hrozný jak ječí“ Proč ho nějak neuklidní? “

Že bych ho třeba zabila ne?

“Ne, ale musíte ho od malinka vychovávat atd.“

Fascinuje mě, jak z jedné situace hbitě usoudily, že je prcek nevychovaný. A celkově jde o tyhle komentáře v podobných situacích.
Přitom on je z 95% zlatej, a že občas nemá svůj den, nebo se spolu neshodnem a takhle to vygraduje, komu se to nestalo?

No nic, jdu si nastudovat něco o výchově dětí, abych něco neprošvihla :-))))

Stránky: [1] 2
slepenina
9.8.2011 v 20:00:51

Já bych řekla, že to snad anï dceru nebolelo. S ní byly také super akce.

keenspeedkeenspeed
9.8.2011 v 19:21:23

radko – prcek když na něj takhle někdo promluví, i bez záchvatu, sklopí zrak a nebo se zavrtá hlavou někam, aby nebyl vidět :-)

Nevím co si představovaly ty ženy v mhd, že udělám – seřezat? Tak to by řval ještě 10x víc a hl. bych to neudělala. Vystoupit? No tak to už bych nedala já, takovej flák cesty domů pěšky v jeho stavu. Dělala jsem co se dalo, občas i na chvíli zmlknul, tak co.

slepenino – jj, díky bohu, že mlácení hlavou už skončilo, z toho jsem byla na prášky dost, páč jsem nevěděla co s ním mám v tu chvíli dělat, vadilo mi, že si ubližuje. Jemu to bylo jedno, bouchal se fest a pak řval o to víc, protože ho to bolelo. Jinak spíš už chodí trucovat do ložnice :-) nebo se nafoukne na místě.

slepenina
9.8.2011 v 19:16:18

Já jsem jim také říkala, když jsou tak chytří tak ať si to zkusí sami, oni neviděli, že jsem z dcery zpocená až za ušima asi tak. Jo jinak mlacení hlavou máme snad už za sebou, dlouho to neudělala.

radka2
9.8.2011 v 18:48:57

keen, ono na takový radiče spíš platí “dobré“ slovo. nebo ironie? prostě takový to, jé paní, já to nezvládám, poraďte mi co s ním/ní mám dělat. a jestli máš normální dítě, tak na kecy cizích lidí bude reagovat ještě větším řevem, vztekáním, a oni s ostudou odejdou.

keenspeedkeenspeed
9.8.2011 v 18:21:14

radko – jasně tak to je hustý , ale ani tak si nemyslím, že na tebe měla ječet, a není tvoje chyba, že jsi na ní ještě byla slušná, a nevěděla si o jejích dětech.

Já se většinou ani k chytrým rádcům nevyjadřuju, myslím si svoje, jen někdy odseknu :-)

radka2
9.8.2011 v 17:41:51

keen, my, co máme doma pár “ádéhádek“ o tom víme své:-)) já to brala v klidu, jen jednou, když ten nejmenší (po operaci uší byl na 90% ještě navíc hluchej) křičel v obchodě, protože nahluchlí se opravdu neslyší, jsem starší paní která ho seřvala že je rozmazlený nevychovaný spratek s klidem oznámila, že má být šťastná, že má zdravé děti které dobře vychovala. začla na mě teda řvát ještě víc, ale pak mi prodavačka (bydlím na velmi malém městě) vysvětlila, že paní vychovala dva syny, jeden se oběsil když byl pod pervitinem a druhý sedí za loupežné přepadení. takže tak asi:-(

keenspeedkeenspeed
9.8.2011 v 17:25:10

Paťko, my třeba chvíli před scénou byli v hračkárně a úplně v pohodě, nechá si říct, že na auta jen podívat, že nemáme korunky. Ale v potravinách chtěl za každou cenu košík a nakupovat, jenže mezi regálama ho nahánět s kočárem, bych fakt nedala. To on zase nepobral, a zásek a už to jelo.

Jinak oproti dřívějšku, jak jsem psala o mlácení hlavou doma o všechno apod, je tohle už jen 1x čas, ale pak to stojí za to.

Paťka
9.8.2011 v 16:51:36

Ahoj kenspeed
U malé tohle neznam venku.Měla jsem štěstí, že se mi vzstekala jenom doma.Malý je taky vzteklý a vadí mu, když mu Karolína bere hračky nebo tak.Kvůli koupení, či nekoupení chtěné věci, či sladkosti se mi naštěstí nevztekali.Rady od důchodkyň jsem taky už slyšela, ale né na mou adresu.Asi bych jim řekla ať se starají o sebe.

slepenina
9.8.2011 v 16:48:12

Jejda to mi hodně připomíná, mám 4 děti a tu nejmladší jsem si pořídila už tak nějak trochu dýl, ale ne až tak moc. Së staršími snad nebyl až takový problém, ale nyní s tou nejmladší velký a bohužel také jsem byla osočována jak od rodiny tak různých údajných přátel, že je rozmazlená, neumím ji vychovat a měla bych ji nasekat na zadek. Bohužel jsem si to ne snad myslela, ale tak nějak jsem si říkala v čem dělám chybu a asi ji tedy rozmazluji. Obchody byly věčně vytřené jejím oblečením, nasedly jsme do trolejbusu a ona nebude sedět a chtěla lítat po něm atd. Myslím, že každá matka ví moc dobře jak se má k svému díteti chovat a cítí jeho potřeby, s lidmi co mi tak šikovně radili už nejsem s takovými lidmi přítelkyně a s rodinou co to nechápala tak také jdu nějak od nich dál. Čili hlavu vzhůru a ať si trhnou.

keenspeedkeenspeed
9.8.2011 v 16:35:51

Padmé – jsem ráda za úsměv na tvojí tváři :-)

Mirko – nemysli, nemám zdaleka 100% sebevědomí a taky si nevěřím všude a ve všem, naopak.
Ale chápala bych výčitky na nevychované dítě – kdyby prcek něco ničil, lítal po krámě jak šílenej a já ho nechala. Pak ano.
Ale tohle byl “jen náš“ problém, držela jsem ho v ruce nebo na kočáru, a to že u toho patřičně ječel atd, po delší době už opravdu ze setrvačnosti, neb ten záchvat už nemohl sám zastavit, a doma odpadnul. Kdyby se ty chytrý paní podívaly jak vypadá – možná by viděly jako já, že je k.o. a nic s tím udělat nemůžu, jen ho co nejdřív dopravit domů.

A to mě štve, tyhle chytrý kecy – nevědí proč dítě řve, co se stalo, ale radit a soudit umí hned.

Co se týče babiček, s mojí máti bylo hodně bojů, ted už jsem relativně v klidu, snažím se neřešit,co není opravdu nutné. Malý ji má rád, ona se mu věnuje hodně, tak to ostatní se snažím zkousnout.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist