Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Zprávy » MÁME DOMA HRDINKUMÁME DOMA HRDINKU
LienLien
5.8.2011 v 7:50:19

Už jsem se zmínila v plkárně, ale chci to napsat více lidem, protože jsem na naší Marušku moc pyšná, jak zvládla pobodání od včel.
V úterý navečer dostala min. 7 žihadel nejvíce do hlavičky a i přes krutou noc (zvracení, teplota) to zvládla perfektně, má oteklá očička a už je veselá a hravá.
Dokonce jsem jí i dávala kapičky a hned po píchnutí dostala homeopatikum (i když nejsem zastánce nějakých úlev). V lékárně paní když to slyšela, tak se divila, že tam chodí i maminy po jednom žihadle úplně hotové, že jim dítě řve a boří barák :-), takže musím před ní smeknout, jak to zvládla naprosto skvěle.

Stránky: [1] 2
Paťka
9.8.2011 v 17:18:39

Lien
je to prostě ženská a ty něco vydrží na rozdíl od chlapů.Ne je fakt statečná a jak je na tom aktuálně?

LienLien
9.8.2011 v 8:32:01

díky, fakt je to pašák, včera už jsme byli zase u včeliček, sice jen vyložit cukr, ne v úlech, ale nesla to hrdinsky, vykládala z kufru a jen jednou ztuhla, když se na ní přiletěla podívat vosa.

LussyLussy
8.8.2011 v 21:08:48

Lien,
Maruška je fakt pašák. Ta naše hysterka by se asi zbláznila. Dnes dostala injekci a řvala tak, že nemohla popadnout dech, sestra už volala doktora…
Takže opravdu klobouk dolů.

PadméPadmé
8.8.2011 v 17:51:16

Lien, díky za zprávičku.
To je úplně skvělý, jak se z toho malá dostala.
Zaplať Pán Bůh, že to takhle dobře dopadlo.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

LienLien
8.8.2011 v 7:46:40

Holky tak už je úplně dobrá, otoky zmizely a zase řádí jako čert, jen ke včeličkám už nechce, protože “nejsou na maušku hodný“ :-P

Peťko s obklady to bylo těžké, ona řvala, že nechce a nějak se mi nepodařilo jí vysvětlit, že se jí uleví, takže dostala ale vždy jen na chvilinku

PadméPadmé
7.8.2011 v 22:37:59

Lien, až budeš mít chvilku, písni, jak je malé.
Já zas zítra nakouknu…

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

PeťkaPeťka
7.8.2011 v 19:02:02

Lien, tak to máš pravdu, že Fenistil už v té době by byl asi opravdu o ničem. Navíc si nejsem jistá, zda s ním lze namazat i obličej, kolem očí asi ne.
A dostala na to hned studený obklad?
Jak se malé daří? Už je to dobré?

LienLien
6.8.2011 v 8:34:42

Děkuji za reakce
Ivčo já tedy doufám, že jí se jí alergie vyhne, ale taky už jsem slyšela o případech, kdy se právě po větším množství žihadel rozjela.

Peťko, fenistil jsem chtěla koupit, jenže ono už to pak bylo prd platný, protože už se nedalo identifikovat kde štípance jsou, byla prostě nateklá celá a na té fotce vypadá ještě dobře, měla oči, že skoro neviděla :-( Takže paní doporučila zodac kapičky.

Padmé. mně je to jasané, že na plkárnu není čas.

Ježečku, v první chvíli mě musel usměrnit manžel, protože malá začala vyšilovat ještě víc, když viděla, že maminka to nepovažuje za banalitku, takže jsem se “stopla“ namazala jí levandulí, dovytahala žihadla a vysvětlila jí, co se děje a bude dít. Ale potom když usnula tak jsem si ulevila na maželovi no a samozřejmě v noci jsem brečela, i druhý den, když jsem jí viděla a strach jsem měla, aby to přežila.

JežečekJežeček
5.8.2011 v 16:04:00

Lien, Maruška je teda opravdu hrdinka! Posílám jí pohlazení a pusu :-* Hlavně, že to hrozné je za ní a teď už se usmívá.
A jak to zvládla maminka??? Jímala se tě panika, nebo jsi postupovala s chladnou hlavou?
Já, co se týká práce, tak jsem chladná a uvážlivá a vím, co dělat. Ale jen představa, že se něco děje doma dětem, tak začínám panikařit a v ten moment si předříkávám, co bych měla dělat. Naštěstí, jsem ještě nemusela zjišťovat, jak to zvládám reálněm, ale docela mě ta představa děsí, že najednou nebudu vědět, co mám dělat…
Tak hlavně už se vyhýbejte žihadlům a podobným potvůrkám!!! :-) *

PeťkaPeťka
5.8.2011 v 11:32:15

Jejda, chudinka malá. Na fotce opravdu vypadá natekle hodně. Štěstí, že nedostala žihadlo do úst apod. Je to mrzuté.

Já mám v tomto případě dobrou zkušenost s Fenistilem, který mám po ruce i na výletech. Jelikož mi vždy po žihadle naskakují šílené pupence, po štípnutí ihned namažu a zabráním tím opuchnutí. Dobře mi to funguje i na štípnutí jiným hmyzem.
I když vím, že nejsi pro klasické mastičky apod., ten Fenistil bych přesto doporučila. Stačí maličko namazat a oblast vpichu nenateče. Třeba by se vám to ještě do budoucna mohlo hodit. Samozřejmě už ale maličké podobný zážitek nepřeji.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist