Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Když ho zavřou, k čemu to bude dobrý?Když ho zavřou, k čemu to bude dobrý?
keenspeedkeenspeed
4.8.2011 v 14:26:38

Čistě hypoteticky – vzhledem ke zkušenostem kamarádek, a možná za pár měsíců i mojí osobní – když ex přestane platit alimenty – i když chodí do práce , platí si byt. Jen na alíky asi nějak nezbylo a měsíc se neozval.
Když třeba nezaplatí ani další 3měsíce – můžu jít na policajty, ale proč? Co to vyřeší?

Dle zkušeností ohledně exekuce na výživné – jsem sice hájila práva dítěte na alimenty, zákon mi dal za pravdu, a k čemu nám to je? K prdu.

Nezmůžeme nic.

Stránky: [1]
PeťkaPeťka
4.8.2011 v 17:52:18

Je to opravdu šílené. Já pořád nějak nemůžu pochopit, jak je možné, že rodič (jedno zda matka či otec) schválně naplatí na své dítě alimenty. To mu to není blbé, hloupé, nezodpovědné? To se nestydí?

Nebo takový člověk pak dokáže kouknout svému dítěti do očí a říct mu, na tábor ti peníze nepřidám, nikam nepojedeš? Alíky na tvoji výživu nepošlu, protože si musím koupit novou motorku? Nebo peníze jinak prošustrovat pro vlastní potřebu.
Neříkám, když má někdo opravdu vážné existenční důvody a snaží se. Ale když někdo pracuje a žije si dle sebe, jezdí po výletech a na různé akce, jak je možné, že na alíky prostě “zapomene“? Normální člověk by si vždy po výplatě dal tuto sumu stranou jako první a až poté, co by mu zbylo, by si užíval, ne?

Jsem naivní, ale tohle nikdy nepochopím. A o tom, jak je možné, že některý rodič nemá zájem navštěvovat svoje vlastní dítě, o tom už ani nepíšu, to je už za hranicí mého chápání zcela. :-(

Docela by mě v této souvislosti zajímalo, jak to vymáhání alimentů chodí v jiných státech. Jak se postupuje tam?

Myslím si, že je velká skupinka rodičů, kde by třeba pomohl pohovor s nějakou nestranou osobou. Možná něco jako sociální pracovnice. Ta by přišla za neplatičem alimentů a ukázala mu, či nastínila vhodnou komunikací, jak je takové chování nelidské a vysloveně sprosté. Některý rodič má nejspíš pocit, že ty peníze dává svému ex a ne dítěti, pokud jde o malé děcko. Jakože vysvětlit, že platit alimenty je normální a morální povinnost. Já vím, asi se smějete, že tohle by na nikoho vliv nemělo. Já nechci dělat na neplatiče bububu, ale myslím, že takový morální pohovor, pokud by byl veden psychologickou formou by mohl mít třeba úspěch.

Vždyť každý normální rodič je přeci štastný, že může svému dítěti něco občas koupit, něco mu dopřát. Každý je šťastný, když vidí své dítě vyrůstat ve skvělého člověka. A i když se s otcem/matkou dítěte rozejdeme, pečujeme o společný poklad nadále společně a do toho určitě patří nejen dobrý vztah, ale i ty finance, i když hodně lidí řekne, že peníze důležité nejsou.

Jejda, já jsem dlouhá, omlouvám se, ale tohle je téma, kdy opravdu kvetu a pěním a mám pocit, že potkat takového v…a, co kašle na své dítě tak mě zavřou. :-(

keenspeedkeenspeed
4.8.2011 v 16:23:35

radko – otázka byla hypotetická

A ex kluka už měsíc neviděl,i když žije a funguje jinde.
Asi nemá čas a peníze nebo co.

Takže to “kdyby se s ním stýkal,nezavírala bych“ – je jen kdyby.

Anonym
4.8.2011 v 16:13:24

u mě to efekt mělo:-) ve vězení pracoval tak něco posílali a teď posílá sám (dluh cca 100tisíc) jen aby nešel znovu. práce je teď ve věznicích celkem dost. ale za čtvrt roku ho určitě nezavřou. u mě dostal dokonce dvakrát podmínku (souběžně) a až doáhl dluh 100t tak zavřeli:-)radka2

a ještě: pokud by se se synem stýkal, zavřít bych ho nedala:-(

MarinadaMarinada
4.8.2011 v 14:46:54

Tak pod Tvůj názor se můžu podepsat…bohužel to tak je. Vím, že tady někdo může vypsat pasáže ze zákonů, ale v praxi je to k prdu :-(

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist