Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » Proč si člověk uvědomí chyby, až když ten druhý odejde...Proč si člověk uvědomí chyby, až když ten druhý odejde...
Ivča a DomčaIvča a Domča
2.8.2011 v 19:59:43

Nevím, jestli dělám dobře, ale prostě mám pocit, že to musím někomu říct. Dneska tu večer z ničeho nic zazvonil můj bratranec, kterého jsem viděla naposledy snad jako 17ti letého, je asi o 8 let starší než já, se svým bráchou. Ve čtvrtek zemřel můj strejda, kterého jsem neviděla x let, vztahy naší rodiny nebyly nejlepší (mamka se s ním nepohodla kvůli majetku a nějak jsem se do toho sporu dostala taky, to už je teďka jedno). A i když mi nikdy nescházel, najednou je mi divně. Možná je to divné, ale nebulím, jen mám divný pocit, že takhle by to být nemělo, ten náš vztah byl nějaký nedokončený…Tak si říkám, proč člověk začne přemýšlet, až když se něco stane, třeba zrovna to, co se stalo mému strejdovi. Myslím, že bych mu měla co říct. “Strejdo, promiň, měla jsem tě ráda, byl jsi fajn chlap a prima kamarád“.

Zase na druhou stranu jsem se setkala se svými bratranci, pamatuju si, jak jsme si jako malí hráli na vojáky, měli spoustu cínových vojáčků a lezli po stromech a učili mě kopat do míče na hřišti:-)Domluvili jsme se, že se budeme vídat, oni mají tu bolest nyní daleko větší než já.

Nechci litování, jak píšu, mám jen takové smíšené pocity, spíš mě dost mrzí, že tohle je divný konec z mé strany, když náš vztah byl ve sporu.
Lidi, nedopusťte nikdy, aby jste se nerozloučili a někdo od vás navždy odešel bez toho, abyste ses ním mohli rozloučit!
Děkuju, že jste si tohle moje vypovídání přečetli a doufám, že jste pochopili, co tím chci říct…

Stránky: [1]
PadméPadmé
3.8.2011 v 14:05:30

Ivčo, rozumím Ti, vím, o čem píšeš. Ono to tak bohužel bývá, že člověk jakoby počítá s tím, že času bude dost. A ne vždy je to pravda.
Určitě je dobře, že sis to uvědomila. Zkus to brát jako “výchovnou lekci“ od života, jako poučení pro vztahy budoucí. Nedopusť, aby se to někdy zopakovalo.

Zažila jsem před několika lety něco podobného, zemřela mi teta a já se nestihla rozloučit, nestihla jsem říct, co jsem měla… Takže si dovedu představit, jak Ti teď je. Tenkrát jsem to obrečela, bylo mi to líto, že jsem neudělala, co jsem měla. A to vědomí, že už je na všechno pozdě, mě taky donutilo některé věci a události přehodnotit…
Leckdy jsou ty rodinné vztahy zašmodrchané, někdy to bývá i dost náročné, ale přesto – stojí za to se pokusit věci urovnat a mít v duši klid.

Přeju Ti, ať se s tím porovnáš co nejlépe.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

Ivča a DomčaIvča a Domča
3.8.2011 v 13:14:47

Holky, moc děkuju za komentáře. Jsem ráda, že se budu zase vídat se svýma bratrancema, fakt se na to těším! Se strejdou se rozloučím na pohřbu, jiná možnost už bohužel není, ale snad to tam “ze shora“ pochopí a odpustí mi…

Díky ještě jednou Ivča

MarinadaMarinada
3.8.2011 v 7:00:03

Ivčo, upřímnou soustrast. Chápu až moc dobře, co jsi chtěla říct (napsat). Já nedokážu být rozhádaná s nikým ani hodinu, ale úplně mě mrazí, když vidím třeba staré lidi, většinou sourozence, kteří se pohádají kvůli úplné blbosti a přestanou se stýkat…a pak už je najednou na udobřování pozdě :-(
Ivčo, netrap se tím, nemám pocit, že bys udělala nějakou chybu, prostě takhle to někdy život připraví – ber to tak, že tenkrát jsi to cítila jinak než dnes a asi to tak mělo být.

kekunkakekunka
2.8.2011 v 22:53:04

Ivčo, je mi to líto. :( A máš pravdu v tom, že by člověk neměl nechávat věci nedořešené. Kdysi mě kamarádka upozornila na jeden verš v Bibli, který je v podstatě o tom, o čem píšeš: Nenech nad svým hněvem zapadnout slunce. Snažím se tím řídit, i když ne vždy to jde. Díky za připomenutí. Přeji, ať se se ztrátou strejdy rychle vyrovnáš.

LussyLussy
2.8.2011 v 20:52:02

Ivčo, upřímnou soustrast.

Já myslím, že je moc důležitý, že sis svoji chybu uvědomila, to každý nedokáže a pořád si stojí za svojí pravdou.
Je hezký, že se bratranec ozval po tolika letech, třeba navážete na dávné vzpomínky a budete se stýkat.

Já jsem taková, že vycházím s každým. Máme v rodině takové dvě černé ovce, se kterými se bavím jen já s manželem.
Jedno je teta (švagrová mého táty), která si dovolila od strejdy odejít se 3 malými dětmi, potom co několik let snášela peklo na zemi. Nechápu to, ale strejda dokázal rodinu tak ovlivnit, že všichni litují jeho, jaký je chudáček.

Druhý případ je moje máma a její sourozenci, kteří se šíleně a nepochopitelně rozhádali po smrti jejich tatínka (mého dědy). Nakonec se nebaví nikdo s nikým a jako bonus všichni sourozenci nenávidí švagrovou (manželku nejmladšíh bratra), která se přitom 20 let o dědu starala.
Já mám obě tety ráda a často si říkám, že až se něco stane, bude pro tu rozhádanou rodinu pozdě chtít vztahy nějak napravovat. A tvůj příběh mi to přesně potvrdil :-(.

MANKAš
2.8.2011 v 20:30:57

to kdyby člověk věděl, tak by bylo na tom světě krásně:-) Úplně s tebou souhlasím, že je to škoda, že člověk si neuvědomí, že to může i takhle dopadnout. Nad tímto jsem přemýšlela asi před třemi týdny, když se náhle vyboural na motorce kamarád a otec malé holčičky…zrovna jsem byla “nafouklá“ na tátu, hned jsem pomyslela, kdyby se to tak stalo mu,opravdu nikdy nevíme co se může stát, jedna moje kamarádka říká, že když se s manželem náhodou nepohodnou, že před spaním se vždycky musí usmířit i když hádku nezavinila ona, že člověk neví nikdy jestli se ráno probudí…bohužel kolikrát ty spory bývají horší a nejde to jen tak lehce hodit za hlavu. Upřímnou soustrast a přeju aby jste s bratranci k sobě našli cestu

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist