Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zkušenosti s výrobky a službami » PlenkyPlenky
Anonym
14.7.2011 v 13:06:28

Dobrý den,
nedávno jsme se s manželem rozhodli, že je čas na potomka. Je sice velmi brzy, ale už mě chytlo nutkání, všechno si pozjišťovat, připravit, nenechat nic na potom, neboť štěstí přeje připraveným.
Plínky jsou samozřejmě nezanedbatelnou částí, proto bych jim ráda věnovala tolik pozornosti, kolik si opravdu zaslouží – takže hodně.
Plenky pampers jsou známé, oblíbené atp, ale říká se, že kritiky si má člověk vážit víc než chvály a proto bych ráda, kdybyste se se mnou podělily o vše, s čím nejste na pamperskách spokojené (například v porovnání s jinými plenkami).
Předem děkuji za odpovědi.

Stránky: [1] 2
makinea
18.7.2011 v 22:53:45

Tak nám Pampers vyhovují. Kvůli ceně kupuju ty oranžové. Zkoušela jsem i bílé a ty mi přišly taky super, nejprodyšnější.
Nám naopak protékaly Huggies. U některých plínek mně přišlo, že dobře nesedí velikostně. Často mi přišly zbytečně moc úzké a dlouhé.
Ale to je vše individuální a chce to zkusit, jak už psaly holky přede mnou.

Pavlinkav
14.7.2011 v 21:01:32

Opravdu to chce vyzkoušet. Takže nedělat dopředu velké zásoby jedné značky, může se totiž opravdu stát, že mimču nesedne a co pak s tím, že jo.

Nám totiž zrovna Huggiesky protékaly. Docela pravidelně. Což mě zklamalo, protože při první dceři jsem je používala. Tenkrát jsem měla ráda i Helen Harper a Tesco (totiž pro tesco tehdy balil právě HH…, takže to byly stejné plenky.) Ne moc dobrou zkušenost jsem tehdy měla s Babylove, takže ty jsem teď ani nezkoušela.

Nemůžu si vynachválit bílé pampersky (to jsou ty premium), ale jsou drazší, takže většinou kupuju klasické pampersky. Zatím žijem z toho, co jsme dostali “do kůta“, všem jsem totiž řekla, že nemají kupovat hadříky, ale raděj balík plínek a oni většinou poslechli ;-) Díky tomu jsem už vyzkoušela Tesco pleny, daly se, také ty z Rossmanna, taky se daly, ale ne na noc.

Já to vidím asi tak, jak u starší dcery – zatím kupuju ty plenky, co si subjektivně zařadím do kategorie “lepší“, aby se mi neoprudila. A až se bude víc dařit na nočník a plínka bude jen pojistka, přejdu na ty úplně obyčejné (teda samozřejmě ne igeliťáky – ale to už se snad ani nedělá, ani nevím). Nejlevnější byly asi oranžové pampersky, dávala jsem je pak Jáji jen na noc a v pohodě.

…objevovat doteď nepoznané…

Anonym
14.7.2011 v 17:58:22

u malé jsem používala Hugies nebo Helen Harper, ale ty už se asi nedělají, pak jak začaly Pampers oranžový balík,tak jsem je používala a byly dobrý.
U malého jsem je měla taky , ale nevyhovovaly mu ani jedny Pampersky pokaždé protekly a i se roztrhly a vysypal se z nich ten gel , nebo co to tam je a pak jsem zkoušela pleny s Teska dříve byly dobré, než změnily výrobce a pak už nám nevyhovovaly.Ještě byly dobré plenky z Billy a z Lídlu ten velký balík a i ty malé jsk píše Lussy jsou dobré.Ty máme teď na noc.Opravdu je asi nejlepší si to vyzkoušet.Paťka.

Danniella
14.7.2011 v 17:27:10

Jo, přesně jak píšete, u Pampers mi přišlo, že to až prosakuje skrz.

LussyLussy
14.7.2011 v 14:54:13

Ivčo,
na Pampers Premium Care jsem zapomněla. Dostali jsme 2 velké balíky po 74 kusech, když se malý narodil a nakonec jsem je prodala na Aukru. Ty byly pro nás úplně nejhorší ze všech. Přebalila jsem malého, dala mu mlíčko a během 5 minut byl úplně mokrý, vůbec netěsnily, plína byla suchá a všechno kolem mokrý. A když náhodou neprotekla, tak měl bodýčo mezi nohama mokrý, přišlo mi že když je pročůraná, že obsah prosakuje ven.
Jak říkám, chce to zkoušet a zkoušet. Naštěstí je na trhu plno značek, aby každý objevil tu svou :-)

Ivča a DomčaIvča a Domča
14.7.2011 v 14:27:54

Pampersky (modré a oranžové) mi nevyhovovaly, jednak v nich byla Kačenka neustále pročůraná mimo a k tomu všemu se po nich osypala po každé (jak po těch oranžových, tak po těch modrých). Zkusila jsem Babylove, to samé, osypala se. Takže jsem skončily u Huggies, neproteče a neosype se.Je ale zajímavé, že může mít ty nové Pampersky Premium care, ty bych řekla že jsou ještě lepší než Huggies, po nich se neosype a nepročůrá a jsou nějak tenčí než Huggiesky.
Jiné už zkoušet nebudu, asi má citlivější pokožku, tak jí nebudu trápit a kupuju buď ty Premium care nebo Huggies.
Moje ségra si ale na modré pampersky taky stěžovala, že je přestala kupovat u obou kluků, taky protekly pokaždé, tak nevím…

LussyLussy
14.7.2011 v 14:02:22

Ono to chce opravdu zkoušet různé značky, každé dítě je jinak citlivé a jinak mu sedí. Pampers jsou každopádně nejdražší plenky.

Dcera (3 roky) začínala na Pamperskách, pak jak víc jedla a pila,tak je totálně pročůrala i prokakala, když se náhodou povedl “nášup“.

Pak jsem zkusila Huggies, ale takové ty obyčejné modré klasik, ty byly bezva, ale přeci jen taky dražší. Pak jsem zkusila Tecso pleny a byla překvapená, jak byly bezva. Dobře sály a dcera je mohla mít celou noc. Pak je chvíli přestaly vyrábět a když je zase měly, už to byl asi jiný dodovatel, protože malá se z nich opruzovala a protékaly jí.
Tak než začla na nočník skončily jsme u plenek z Lidlu, už nevím jak se jmenuje ta značka, ale fakt úplně bezva, vyhovovalo mi, že ty větší velikosti dělali v balíčkach po 12 ks, přeci jen člověk pořád čeká, kdy se konečně plínek zbaví a co pak doma s balíkem o 50 kusech. A taky ke konci byly dobrý z DM drogerie slipový plenky Babylove.

A teď u syna (7 měsíců) byl 14 dní na JIPce a tam dostával Happy, ty jsem dceři taky jeden čas kupovala a byly dobrý, ale tady se těžko shání, a syn se z nich šíleně osypal. Pak byl na Pampers newborn a jak z nich vyrost, začla jsem hned dávat babylove. Naprosto mu vyhovují, není opruzený, nepročůrá je ani za 12 hodin spánku a cena je třeba s Pampers neporovnatelná. I bez akce se pořídí do 3,- za kus, ty větší velikosti kolem 3,-.
Ale sestřenice má skoro stejně velkou holčičku a pořád kupuje Pampersky a já jí dala 5 babylove ať je zkusí a malá byla strašně opruzená.
Chce to opravdu zkoušet a zkoušet. A nenechat se ovlivnit reklamou.

Danniella
14.7.2011 v 13:51:32

Malý už pleny nemá, takže naše zkušenosti nejsou nejaktuálnější, ale přecejen napíšu.
Používali jsme kombinaci látkovek a jednorázovek. Látkové pleny, to je kapitola sama o sobě, to teď rozebírat nebudu.
Co se týče jednorázovek, používali jsme taky Huggies. Sály výborně a jsou prodyšné.
Kromě toho, co psala Lien, mi u Pampers vadilo parfemování, skoro všechny čímsi “voněly“. Používali jsme je jenom občas, když nám někdo pár dal, na návštěvě u švagra atd. Po prvním počurání se v nich utvořil na omak i zvenčí dost nepříjemný materiál, který byl jako rozdrolený rosol, byl někdy i dost studený. U Huggies je jádro asi líp chráněno, takže tenhle efekt není tak výrazný.
Když byl syn větší (kolem roku) a vyčural větší množství, Pappers skoro vždycky do rána protekly. To se u Guggies nestávalo.
Tesco mi přišly kvalitou tak něco mezi, určitě lepší než Pampers.

Anonym
14.7.2011 v 13:32:11

Ahoj,tak já za sebe říkám-jednoznačně pampersky.Naučila jsem se je kupovat a zůstávám u nich.Vyzkoušela jsem víc značek,ale tyhle u mě prostě vedou.Dobře sajou vlhkost,nejsou tvrdé-což mi přijdou třeba Huggiesky,ty jsou i takové neforemné bych řekla,prostě u mě jedině pampersky-přímo tedy sleep and play.Oranžový obal.Jak u první dcery,tak u nynější druhé již od narození.Přeji hodně zdaru při výběru nejenom plenek,ahoj Lenka :-)

LienLien
14.7.2011 v 13:19:46

Tak já začnu s první dcerou, které jsem pořídila bavlněnou výbavu :-), koupila jsem opravdu kvalitní a drahé bioplenky a musím říci, že jsem je po pár týdnech odložila a malá vyrostla na klasických čtvercovkách.
Druhá dcera (teď miminko) má zřejmě mnohem citlivější kůžičku, takže v bavlně má dermatitidu, musela jsem tedy, aby nebylo opruzená, začít hledat v jednorázovkách a můžu říci, že mi pampersky nevyhovují. Jsou tedy krásně měkké, to je jejich největší přednost, ale savé jádro mi připadá špatně savé a hlavně neprodyšné (trošku lepší je to u sleep and play to jsou ty oranžové, ale ö nic moc), takže se v nich malá paří taky.

Osobně jsem vyzkoušela ledasco a musela jsem zakotvit u huggiesek, které jediné jsou opravdu prodyšné a zůstává v nich malá suchá i na omak. Jejich nevýhodou je tvrdé zapínání, které mi vadí při nošení v šátku, že malou řeže do nožiček, takže to řeším pampersky do šátku jinak je v huggiesech a čekám, až bude starší, že půjde zase do bavlny, ale nevím, zda mi lenost a starší dcera dovolí :-).

Osobně bych kvalitu sání a prodyšnosti pampersek přirovnala k tescoplenám, které jsou ale podstatně levnější.

Každé dítko je jiné, takže co vyhovuje jednomu, může vadit jinému.

Pokud by to bylo možné, doporučuji klasické bavlněné plenky. Jestli by jste se rozhodla pro balvnu, ale v moderním stylu, zkuste pokupovat od různých druhů po jednom, dvou kusech. Budete mít možnost volby a nevyhodíte spoustu peněz zbytečně tak jako já špatným výběrem. Hodně zdaru v hledání

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist