Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zkušenosti s výrobky a službami » Výlet do Polska - máte praktické rady?Výlet do Polska - máte praktické rady?
LussyLussy
7.7.2011 v 13:07:35

Ahoj holky,

pomalu se chystáme na dovolenou do Krkonoš. A protože budeme bydlet asi 150 m od turistického hraničního přechodu do Polska, chtěli bysme si s dětmi udělat výlet na druhou stranu Krkonoš.

Jelikož my byli s manželem naposledy v Polsku před 10 lety a to ještě byly třeba pasy, tak nevím, jak to teď funguje.

Hlavně by mne zajímalo:

* Půstí nás vůbec přes hranice s dětmi, když je nemáme ani jeden zapsané v občankách :-( ?

*Myslíte, že bysme tam mohli zaplatit českýma korunama nebo musíme vyměnit zloté?

* Jaký je kurz a kolik stojí cca jídlo v restauraci nebo nějaké základní potraviny?

Děkuju všem za případné rady.

Stránky: [1] 2
PeťkaPeťka
4.1.2012 v 20:05:36

Lussy, Sněžku si klidně obejít můžete, nahoře to nikdo nehlídá. :-))

Ale ano, vím, jak to myslíš a je to pravda, že když půjdeš třeba na tu Sněžku z Polska, pak je nutný ten doklad.

LussyLussy
4.1.2012 v 19:28:28

Peťko, máš pravdu, já jak jsme děti neměli ani v občance, jsem to zkomolila.
Každopádně kvůli tomu, abysme viděli Sněžku z druhý strany nebudu lítat po úřadech. Možná za pár let, až třeba eventuelně budeme jezdit víc ven. Já i manžel máme pasy asi 10 let propadlý, tak na vyřízení 4 pasů se budu muset hodně dlouho duševně připravovat:-))

Králíček4Králíček4
4.1.2012 v 19:24:38

Je to tak dítě musí mít svůj pas,v občance nestačí být zapsané.Řešila jsem to před 2 lety.A napřed musí mít dítě udělané prohlášení o čestném občanství a s ním teprve udělají pas.

PeťkaPeťka
4.1.2012 v 19:16:40

Lussy, nechci vyvolávat nějaké neověřené informace, ale mám pocit, že zápis v občance nestačil nikdy.
Že bylo nutné vždy, aby dítě mělo buď svůj pas, nebo samozřejmě stačil zápis dítěte v pasu rodiče. Ale jen zápis v OP, že to nestačilo nikdy a nikde.

LussyLussy
4.1.2012 v 18:56:49

Vzpomněla jsem si na tuhle svoji loňskou diskuzi, třeba informace někomu pomůžou :-)

Jelikož jsme se vloni do Polska nakonec neodvážili, paní v Infocentru nám to vyloženě nedoporučila, hlavně malému bylo půl roku a těžko by se dokazovalo, že jsme ho neunesli…
Letos jedeme na dovolenou na to samé místo a tak jsem se ptala na městkém úřadě co a jak.
No a od letošního roku musí mít každé dítě svůj vlastní pas, zápis v občance nestačí. Takže máme smůlu, kvůli jednomu výletu do Polska nebudu dělat dětem pasy.
Ale třeba pro ty, kteří cestují do zahraničí častěji, to je docela důležitá informace.

zuzina
9.7.2011 v 12:37:35

Lussy mi řešili v loni slovensko.děti napsané nemám ani v op a někdo nám taky říkal,že to nevadí.jenomže nikdy nevíš co se stane a stačí třeba jen nehoda a obávám se,že můžou být problémy.To mi řekli na pasovém,když jsem se informovala.Problém by byl s prokázáním,že jsme své děti neunesli :-)

…láska na celý život :-)

PeťkaPeťka
9.7.2011 v 12:20:59

Ještě doplním. I když na hranicích neuvidíme žádného “panáčka“, co po nás bude chtít doklady, neznamená to, že doklad nepotřebujeme.
Dnes, když přejedeme přes bývalé hranice, ani to nepoznáme. Možná si všimneme nějakého domku, budky, ale nikdo tam nesedí. To, že jsme na území jiného státu poznáme, až když uvidíme ceduly s nápisem – Slovensko – např. :-)
Cituji:
Ale to neznamená, že při cestování mezi členskými státy bude stejné jako cestování uvnitř státu. Osoba, která cestuje přes hranice, musí s sebou mít takový dokument, který určuje právo jednotlivých členských států.

Pravidla zde:
http://absolventi.gymcheb.cz/2010/pedocek/schengen/pravidla.html

PeťkaPeťka
9.7.2011 v 11:46:07

Hranice samozřejmě nikde nikdo nekontroluje. Jsou zrušené. Ale v pohraničním pásmu vás mohou kontrolovat kdykoliv a speciálně v Polsku to i dělají. V rámci silniční kontroly. Pokud nemáte děti zapsané, neriskovala bych.

Paťka
8.7.2011 v 23:16:45

Jo Lussy na hranicích už nikoho nestaví a v tom krámě ještě.Ovoce maj dost drahý.Měly levný džus pro malý děti něco jako tady je Kubík, ale nebylo to s mrkví.Mají tam Vizír jestli pamatuješ ten prášek z 90 let.Notebook by tam stál snad 7000,. nějakej dobrej.Čaj tam měli za lacino.Jinak už nevím,ale spousta čechů s pohraničí tam jezdí nakupovat, tak se to asi vyplatí.Na jídle jsme tam nebyly, protože jsme tam byly asi dvě hodiny.Ono to bylo od táty kousek z té České Skalice.

Paťka
8.7.2011 v 23:09:40

Lussy
mi byly v Polsku před asi třemi týdny a malého jsme zapsaného v opčance neměli, jen malou.Manžel říkal, že to stejně nikdo nekontroluje.Přejížděli jsme Přes Náchod.Ve směnárně si vyměň za zloté.Já dostala za tisícovku asi 150 zlotych-160 .No a 27 zlotých mi zbylo , tak to bude na příště.Kurz je nějak 1 zlotý 6 korun.Když jsme byly na tržnici, tak tam spíš chtěly český,ale zlotý taky braly.Je tam levnější benzín o tři kč na litr.Jestli máš ráda uzený sýr, tak tam maj na tý tržnici takovou velkou šišku uzenýho sýra za 100,.a je moc dobrý.Jmenuje se to rolada gizycka.Teď dojíždím poslední patku co tu zbila.Toho sýru je skoro 850 g.Kafe jsme tam kupovaly v té jejich Biedronce a je dobrý.Je to něco jako Káro,ale granulovaný jako u Nescafé,tak můj tatík ani nepoznal, že to není klasický roztpustný kafe.Vyšlo na asi 50,. 300 g.Jetě máme v plánu zajet na tu tržnici.Tam ti budou říkat Proše barzóo-prosím pěkně a každej stánkař.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist