Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » STAV NOUZE - dětská chodidla a minitřískySTAV NOUZE - dětská chodidla a minitřísky
keenspeedkeenspeed
6.7.2011 v 19:19:32

Ahoj, ex přivezl prcka s chodidlama a na každým má tak 10mini třísek, zalezlých. Něco mu vyndali, zbytek zůstal.

Co s tím? Prcek chodí normálně, chci mu nohy napařit ve vaně, aby kůže povolila a pak zkusit vyndat a desinfekce

Co když to nepůjde? Vyhnijou nebo co? Některý už jsou kolem červený.

A to máme jet v sobotu na dovču! :-(((

Stránky: [1] 2
PeťkaPeťka
7.7.2011 v 21:10:20

Eli je šikulka! :-)

keenspeedkeenspeed
7.7.2011 v 19:47:44

Padmé děkuju :-) i všem ostatním

Nakonec jsme jeli k dr., ptala jsem se po telefonu, co a jak, a prý máme radši přijet. Je fakt, že některé ty větší a 1 velká byly už zanícené a hlavně schované, to bych doma neriskla se rýpat v nohách.

Eli statečně držel celou dobu, dr.se sestrou nechápali, jen u té poslední začal brečet, jen chvilku.

Před spaním zase máznem, zbytek zítra a ty pidimidi snad opravdu vylezou samy.

PadméPadmé
7.7.2011 v 16:31:55

Ahoj Keen,
tak koukám, že máš “veselo“. Určitě už holky napsaly, že co jde, tak vytahat – u nás se tahá buď pinzetou nebo jehlou. Zkušenosti s třískama máme – zaplať Pán Bůh – veskrze dobré. Buď se mi to podaří “vylovit“ nebo se sami dostanou ven (tělo si s tím poradí).

Tak Ti přeji úspěšné “ďoubání“ a ať je malý trpělivý.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

keenspeedkeenspeed
7.7.2011 v 14:43:04

mari, že to třeba není dřevo mě taky napadlo..jenže od ex jsem se nic nedozvěděla.

Mast jsem koupila ráno, namazala, do ponožek a zas budem tahat. Naštěstí je El pohodář a celkem drží, když si hraje s pinzetou a jen tak syká :-)

keenspeedkeenspeed
7.7.2011 v 14:43:03

mari, že to třeba není dřevo mě taky napadlo..jenže od ex jsem se nic nedozvěděla.

Mast jsem koupila ráno, namazala, do ponožek a zas budem tahat. Naštěstí je El pohodář a celkem drží, když si hraje s pinzetou a jen tak syká :-)

marika81
7.7.2011 v 8:41:50

No, tak tohle nevím, ale tu černou mast bych taky doporučila, jinak já bych vytahovala ručně, děti, když už vidí, že beru jehlu, tak utíkají, si myslí, že jí jdu tahat třísky, taky mají pořád někde nějakou zabodnutou, na nožkách jsem to vždy vytáhla, šlo o množství jedné, či dvou, jinak u nás třísky převládají na rukách :-)

Tak mě napadá, nejsou to železné špony??? Ty bývají takhle malinkaté, že kolikrát ani vidět nejdou a píchají, jak čert.

ZavaZava
7.7.2011 v 8:24:58

Tu černou mast zkus sehnat, fakt to funguje. Na noc bych mu namazala celé nožky, pokud je těch třísek fakt tolik a špatně se identifikují. Ne jako krémem, ale silnější vrstvičku. Na nožky staré ponožky, protože mast je fakt černá a špiní. Zkontrolovala bych každý den, jestli se to nepodebírá a už při nepatrném náznaku zkusila vymáčknout, když vyleze vydezinfikovat. Tělo si poradí. Pokud jsou třísky malinké, ani hnisání nebude nějak dramatické.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

Lžičenka
6.7.2011 v 21:36:20

Malej (2 roky) měl asi po 10 minitřískách na každém chodidle, když běhal na dovči po prknech okolo bazénu. No a něco na dlaních…
Ty velké jsme vytáhli, ale jak byly ztrouchnivělé, tak stejně kousky zůstavaly pod kůží + černota.
Namazali jsme ty zčervenalá místa černou mastí (asi třetí den).
Ty malé si stejně vytáhnout nenechal a vedle toho by měl akorát rozpíchanou kůži, což hrozilo taky infekcí.
Třísky do třech týdnů zmizely a konkrétně na dlaních jsem si všimla, jak vystupují k povrchu a některé šly pak i vytáhnout (respektive jen tak vyškrábnout nehtem).
Žádné zanícení apod nevzniklo, takže bych se toho nebála a potírala černou mastí jen pokud něco zarudne.
Koupili jsme mu botičky do vody a stejně je nosit nechtěl…

keenspeedkeenspeed
6.7.2011 v 21:10:13

Ivčo díky, vím jak to myslíš… prcek prý prostě běhal po zahradě, nevím co je to za piliny, jestli dřevo nebo třeba kov – páč ty milimetrový jsem ze dřeva nikdy neviděla.

Prcek už spí, ještě budu dloubat ráno.

Anonym
6.7.2011 v 20:59:39

Keenspeed, záleží na tom, jak jsou hluboko a od čeho to je, tj. jestli z nějakého starého a ztrouchnivělého trámu, co se povaluje někde na půdě apod.
Ale, jak tu někdo psal, jestli se kůže nad třískou zavře (což je velmi rychle, tak se ven sami nedostanou. Pokud byli z něčeho starého, hnusného, tak hrozí, že se to podebere
(vlastní zkušenost z dětství). Já osobně myslím, že musí ven a všechny. Radka2 navrhuje černou mast, taky bych dala, je dobrá a mohla by to vytáhnout, ale musíš jí dát co nejdříve (ale pozor, nemusí zabrat vždy, je to ale takové první řešení, pokud druhý den bez úspěchu, tak vyndat ručně).Jestli to není hluboko, pak pinzetkou, nějakou malinkou to prostě vyšťourat, nedá se nic dělat. Třísky jsou nebezepčné a rozhodně bych je osobně nenechávala v kůži být, zvlášt v takovém množství, co píšeš.

Ono to může (i když samozřejmě nemusí, ale je lepší počítat s tím horším) se podebrat, kůže se uzavře, začne to otékat a napuchovat. Pak zbyde jedině chirurgie – mě to tam tenkrát taky vytahovali a bylo snad tehdy lepší, kdyby mi to vytáhli naši doma a nenechali mě s tím týden být, že se to samo vstřebá či co. Takový hnisu, co jsem tam měla, dodnes si to pamatuju. Bylo to oteklé a rudé jak nějaký puchýř, navíc velice bolestivé.

Takže moje rada – vytahat ven a co nejdřív, než se začne kůže uzavírat. jehlu a pinzetu – potřít dezinfekcí vše včetně kůže a jednoduše řečeno vyhnípat. Jestli jsou jen tence pod kůží, půjde do dobře. ty hluboké by mohly být nebezpečnější, pokud je tam má, ale neznamená to, že i ty povrchové nic neudělají. Může to zhnisat a pokud jedete na dovču, je lepší to vytahat teďka, druhý den to má zahojený, než pak řešit něco jiného.
Neber to, že to nějak dramatizuju, ale nejen ze své vlastní zkušenosti mám nepříjemné zážitky, takže proto tato moje rada.

Ivča a Domča

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist