Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » 2leté dítě a štěně staford s něčím .2leté dítě a štěně staford s něčím .
keenspeedkeenspeed
30.6.2011 v 12:34:02

Jak se vám líbí tato kombinace, jak moc je vhodná?

Stránky: [1] 2
keenspeedkeenspeed
1.7.2011 v 18:31:52

Dani – právě – o rasu tady jde částečně – protože zkazit se dá každý pes – jde mi spíš o spojení týhle rasy (ještě nakřížený s bůhví čím) a konkrétního budoucího majitele – jak jsem psala, nemá se psy vůbec žádné zkušenosti, čas taky ne, neb je v práci nebo má jiné “aktivity“ kam se pes nehodí …a vůbec. Jak se říká, že někteří lidi by si psa pořizovat neměli, tak tato osoba mězi ně 100% patří. O zodpovědnosti se tady mluvit nedá.

Každopádně děkuji za názory, štěnátka jsou čerstvě na světě, takže bůhví, co se semele do předávky.

Danniella
1.7.2011 v 10:39:23

Keen, já myslím, že spíš záleží na tom, jak jsou schopní toho psa zvládnout časově a vůbec, kolik mu budou schopní dát energie. Pokud ho dovedou dobře vychovat, je to v pohodě, jak psala Marika. Pak si zvykne i na děti.
My máme mírumilovné labroše a taky se kdysi stalo, že ta první tak vrtěla ocasem, že povalila dvouletou neteř. Nic se nestalo, jenom si sedla na zadek, ale lekla se a začala brečet a křičet, takže pak záleží na tom, jak který pes reaguje třeba na tohle.

keenspeedkeenspeed
30.6.2011 v 22:37:29

Lussy tak to je super – myslím teda to jak to vyřešili, ne tu alergii. :-)

LussyLussy
30.6.2011 v 22:26:43

U nás to bylo zjednodušený tou alergií, když bylo hezky, byli jsme radši na zahrádce, ale třeba na Vánoce to nešlo :-).
Tak jsme byli v bytě a psi zavření a malá stejně kýchala a osypala se, protože chlupy byly všude.
Navíc oni si naštěstí uvědomují, že by jí mohli ublížit, takže šlo jen o to, jak prakticky zařídit aby v bytě kde bydlí ti 2 psi (kteří se navzájem nesnesou) a 4 dospělí lidi (tchýně, tchán, švagr a jeho přítelkyně) zařídit přespání 2 leté vnučky. Trochu jako ten hlavolam o koze, vlku a zelí :-)
Jelikož hrozně malou chtěli, tak se prostě museli snažit. Tchýně vygruntovala, jako nikdy, švagr s přítelkyní spali v jedné místnosti s jedním psem, tchán v druhé mstnosti s druhým psem a tchýně s malou ve třetí místnosti.

keenspeedkeenspeed
30.6.2011 v 21:31:30

mari – psali jsme současně.. jak říkám, tyhle psy mám osobně ráda, zažila jsem je u známých, i třeba pitbuly, a taky v pohodě,
ale sama bych si ho domů nevzala, nejsem zkušený chovatel, a vím, že pes znamená určité omezení na x let dopředu.
A z více důvodů bych si na tyhle plemena teď a možná nikdy sama netroufla.

keenspeedkeenspeed
30.6.2011 v 21:28:31

Lussy, Lien – souhlasím s vámi.

Lussy zeptám se, jak rodiče vzali to, že musí psy zavírat? Pochopily hned důvody? Nebo dostali “ultimátum“ vnučka nebo psi?

Co dělat, když majitel psa nevezme rozumné argumenty v potaz?

marika81
30.6.2011 v 21:28:10

Hm, pokud má dotyčná osoba pejska od štěněte, pokud zvládá jeho živelnou povahu, pokud poslechne, tak k dětem skvělý pes………opravdu, ale záleží na člověku, jak se k tomuto plemeni postaví, potřebuje důraznou výchovu, ukázat, kdo je tady pánem, nedovolit ubližovat druhým, ani kočce!!!!!

My totiž tohle plemeno máme doma a nenapíšu na něj křivého slova, vyjímkou jsou nějaké vyhrabané díry v zemi, skvělý hlídač, poslechne na povely, nenapravitelný mazel, což miluji mé děti, válí se po něm, hrají si s ním, hračky její si berou, ten pes jím nic neudělá, prostě jsme v tohle měli drsnou ruku…………..zrovna ted náš Jeník, má 2,5 let a zkouší na psovi vše, od válení, po tahání, po braní jejího jídla, náš pes neudělá nic, prostě nesmí, jen se křivě podívám a ví, která bije, musí se prostě, ne jenom tomuto plemeni, ale všem ukázat, kdo je tady pánem a nenechat si pejska přerůst přez hlavu :-)

LussyLussy
30.6.2011 v 19:58:50

keen,
souhlasím s Lien.
Už jsem tu někde psala – tchánovci v bytě 3+1 měli 2 rotvajlery a 1 vlčáka. Strašně tam malou chtěli na noc, ale i když máme doma na dvoře 2 berňáky, tohle je jiný kafe, navíc je alergická na psy. Takže u nich poprvý spala, když ten jeden rotvík umřel a ty dva psi zavřeli každého do jiné místnosti. A tak to praktikují dodneška.
Neumím si představit, jak by to dopadlo, kdyby si s nima třeba hrála.
Hlavně mi jde o to, že jak jsou zavření pořád v bytě a ven chodí jen dělat potřebu, tak jsou hrozně divoký, pořád doráží na lidi a sami sebe navzájem a nejsou vůbec zvyklý na malý děti.

LienLien
30.6.2011 v 19:10:13

V tom případě bych si nepřála, aby se s ním dítě stýkalo.
Jestli je to tvůj ex, tak určitě ne, z toho co píšeš moc zodpovědnosti nepobral a osobně bych trnula hrůzou, kdy se něco semele. Nebo snad jen se spolehnout, že malý zrovna psomil není, že se mu třeba vyhne, no ale stejně bych trnula.

keenspeedkeenspeed
30.6.2011 v 16:27:37

Dani : Dítě od malička psy spíše obcházelo, vyhýbalo se jim, v současnosti sem tam opatrně pohladí, ale nijak nevyhledává psí přítomnost. Cizí psy vidí, když je venku, pejska v rodině tak 1x měsíčně.

S čím je staford dále křížený netuším.

radko a Lien – proti plemenu staford apod. nic nemám, pokud si je pořídí zkušený chovatel. V tomhle případě si ho pořizuje člověk, naprostý laik a amatér, který psa nikdy neměl, v práci je od rána do pozdního odpoledne každý den, víkendy jak kdy.
Druhý spolumajitel myslím nějaké zkušenosti má, ale do práce taky chodí, na směny.

Dítě by s dotyčným psem bylo v kontaktu několik dní v měsíci.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist