Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Pokakávání



Pokakávání
Anonym
29.6.2011 v 11:35:20

Dobrý den,moc vás prosím o radu.Mám syna, v říjnu mu budou 3 roky.Je velice šikovný. Od 2 let je bez plínky, asi dva měsíce je bez ní i v noci.Usoudili jsme, že je tedy čas přestat pleny kupovat. Jenže nastal problém. Do té doby kakal do plínky, vždy si ji sám přinesl a řekl o své potřebě. Jenže jakmile jsme mu řekli, že plínečka už není, že musí na záchod,tak jako chodí čůrat (s tím není problém) nastal zlom. Že chce kakat nám vůbec neřekne, bez varování si někam zaleze a pustí to do kalhot.Snažím se po něm pořád dívat, hlídat ho,abych ho třeba rychle přemístila na wc,ale nedaří se to. Kaká pokaždé v jinou dobu, ráno, odpoledne..Nejde se s ním domluvit ani po dobrém ani po zlém, vždycky kývne, že se už nepokaká,ale druhý den znova. Už nevím, jak na něj…zkoušela jsem slibovat hory, doly a nic..Bojím se, že mi ho v září pošlou ze školky domů. Nemáte někdo prosím radu jak na něj? Děkuji za názor, Leona.

Stránky: [1] 2
HanzliciHanzlici
18.2.2013 v 12:45:26

Anonyme, tomu říkám nezáviděníhodná situace… :-(

Jinak to pokakávání mělo dohru – po těch popsaných nehodách přestala kadit úplně. Když to trvalo 5 dní, tak jsme nasadili Lactulosu a kakání probíhalo za šíleného řevu… no ale už je to ok, na mimino zatim reaguje obecně dobře.

Anonym
11.2.2013 v 15:36:49

Bojuji s dcerkou.Nejednou se mi stalo že jsem v obchodě koukala po nějakém regále a když jsem se otočila spatřila jsem Agátku jak sedí v podřepu (kalhoty a kalhotky dole)a kaadí. Od té doby se bojím jít s ní na nákup.

LussyLussy
28.1.2013 v 16:30:30

hanzlici,
souhlas s lien.
Děti jsou opravdu velmi citlivé a vnímavé a takto můžou reagovat,prostě zpracovává příchod sourozence.

Já v druhém těhotensví přes 5 týdnů ležela v nemocnici a Lucy (tehdy jí bylo přesně 2,5) hlídaly na střídačku obě babičky. Každé ráno ji manžel k jedné odvezl, večer vyzvedl a druhý den to samé,ale k té druhé.
Od mala to byla velká cestovatelka a když jsem se vrátila z porodnice? Jeli jsme s malým do poradny, ujedeme sotva pár metrů a ona se pozvracela.
Tak se to opakovalo při jakékoli cestě autem – na výlet, na nákup, k lékaři, na návštěvu, bylo to jedno.

Ona si prostě v hlavě spojila auto=nebudu ani s jedním rodičem a trvalo to půl roku, než jí to najednou přešlo. Ale ještě tak rok jsem pro jistotu vozila v autě komplet náhradní oblečení, vlhčené ubrousky, ručník atd. kdyby náhodou.

LienLien
28.1.2013 v 16:27:00

no a taky může mít jen nějakou střevní virozku

LienLien
28.1.2013 v 16:19:54

tak už se to blíží ne?

to je situace, mimino za dveřma a ještě mi sem nasadí další, to by se z toho jeden pos…

HanzliciHanzlici
28.1.2013 v 15:15:00

Bohužel musím obnovit tuto diskusi :-/ Už třikrát po sobě se mi stalo, že si Áňa při odpoledním spánku v postýlce sundala plínu a její tuhý obsah důkladně rozmazala, kde se dalo. K tomu včera pustila dost hnusnou kašovitou nálož rovnou do kalhotek za normálního denního běhu. K tomu se i chvilku předtím počurala skrz oblečení (a dost soustředěně, jakoby to bylo schválně).
Před spaním vždycky chodíme na záchod udělat, co je potřeba. To, že bude dělat “bibab“, si umí na nočníku říct (tedy jí dám čas a čekám až provede). To se ani jednou před touto příhodou nestalo.
Proč to začala dělat? Napadá vás něco? Jediné, co se u nás změnilo, je ta ovce doma, kterou buď ignoruje nebo si s ní hraje, nezdá se, že by s ní měla nějaký problém. Nic jiného, co by jí mohlo trápit, mě nenapadá…

Anonym
23.11.2012 v 14:43:00

také bojujeme a nedaří se

makinea
29.6.2011 v 21:15:27

Souhlasím s postupem Markitky. S nejstarší dcerou jsme měli podobný problém. Kakala jen do plínky, jinak zadržovala co to šlo – až jí z toho bolelo břicho a bylo špatně.
Zádné slibování, motivace, nic nepomohlo, prostě měla strach, který jsme odbourali takto podobně. Když jednou prosila, že chce plínku, slíbila jsem jí ji, ale jen pod podmínkou, že si s ní sedne na nočník (vy můžete zkusit ten záchod), když si na to zvykla, trochu jsem plínku rozepla, pak víc, pak trochu stáhla, až to šlo úplně bez plínky.
Mladší dcera kakání taky oddalovala a utíkala na nočník až když užbylo hovínko na půli cesty. U ní pomohlo vůbec to neřešit, nekomentovat, nechat tomu čas. Byla to otázka tak dvou měsíců.
A k příběhům… Já jsem zas vyprávěla, že bobek spláchnem do záchodu a on pak popluje do světa bobků, kde se všichni spolu kamarádí a že ostatní budou rádi, že k nim přibyl nový kamarád :D
Ale taky jsem s tím slavila úspěch.
Věřím, že to zvládnete a třeba to po prázdninách bude v pořádku. Nebo snad pomůže paní učitelkám vysvětlit situaci a budou mít pochopení.
Držím palce.

Anonym
29.6.2011 v 19:51:19

Hm…, tak možná posadit ho s tou plenou rovnou na záchod a až si zvykne na mísu, sebrat plenku.

Ještě si pamatuju, jak jsem malého vždycky přemlouvala na záchod, vyprávěla jsem mu, jak když se tam vykaká, sklouzne se to hovínko jako na tobogánu, …jak pluje potrubím… prostě takový příběh. ukončila jsem to tím, že až tam to hovínko jednou pošle, pojedem se podívat, kam až dopluje. A teď, když už syn kaká dlouho do záchodu, pořád si to pamatuje a připomíná mi, že jsme tam ještě nebyli. :-) – chtěla jsem ho vzít prostě k čističce, je kousek od ní lom a spojili bychom to s procházkou, v té čističce probíhají někdy i exkurze. Takže tohle ještě musím dodržet a uspořádat poznávácí výjezd :-)

Markittka.P

Anonym
29.6.2011 v 15:53:44

Holky on mi malej nechtěl nikdy sedět na nočníku, pokaždé to ořval. Hned jak dospělák začal čůrat ve stoje na wc. A kecá mu to jak Palackému, někdy mi z něj skoro až bolí hlava:-) Se starším synem jsme měli podobný problém, taky byl zvyklý říkat si o plínku, ale když jsme přestali pleny kupovat, tak se naštěstí štítil vykadit se do kalhot. Jednou si sedl u babičky na záchod, přišel na to, že je to ok a od té doby tam chodil neustále a v klidu. Myslela jsem, že to bude podobné s tím mladším. Ale bohužel není to tak. Je mu jedno, že se posrandí do trenýrek. Sice v tom nezůstane, je mu to nepříjemné,ale druhý den to udělá znova i přes mé pokárání. Kdyby mi nešel do školky (obávám se, že v té naší nebudou tak tolerantní),tak by mi to bylo tak nějak jedno, dala bych tomu čas, ale takhle….Leona

Stránky: [1] 2



Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet



  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist