Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Kdy vaše děti usínají?Kdy vaše děti usínají?
Danniella
27.6.2011 v 11:57:34

Zdravím všechny,
chtěla bych se vás zeptat, v kolik hodin chodí vaše děti večer spát a jestli spí odpoledne. Tuto otázku si kladu pokaždé, když si pustíme při večeři Hajaju a po skončení pohádky v sedm hodin se ozve: “Tak děti, a honem do postýlek.“ Opravdu chodí většina dětí spát takhle brzy?

Stránky: [1] 2 3 4
HanzliciHanzlici
2.10.2012 v 13:57:52

Mně zrovna Ančí poslední dobou začíná dost úspěšně bojkotovat poobědní spánek. Do spaní nutit nejde, takže to beru tak, že si prostě chvilku poleží a pohraje v postýlce a tím si taky trochu odpočine.

Danniella
2.10.2012 v 13:35:51

Od doby, kdy jsem zakládala tohle téma, se toho u nás hodně změnilo.
Synovi je 6, začal chodit do školy. Po obědě spával ještě tak před půl rokem, ale ne denně. To spal i 3 hodiny.
Jak začala škola, začala jsem se snažit ho v půl osmé dostat do postele.
Ráno je to u nás bez problémů, stále vstává sám před půl sedmou bez ohledu na to, kdy večer usne.

SemySemy
2.10.2012 v 12:51:03

Máme dvouletého Davídka. Od 5ti měsíců spí celou noc a přes den momentálně spí 1-2 hodiny okolo oběda. cca do 20ti měsíců spal 2x denně. Byl to vždycky velký spáč :-)
Dvou a půl měsíční Jrko je zatím maličký, ale zatím toho naspí hodně a hodně, takže zatím to taky vypadá na spáče..ale to se pořád může změnit….:-)

Momentálně oba spinkaj…jaký to ráj :D

Anonym
29.9.2012 v 21:43:04

Petro,nam hsmev na tvari,moje mamka a sestra,meli stsjny orobkem,ale byl fo jen jejich oroblem,taky porad,ze uz mi deti brzy prestali spinkat po obede a ze sestry deti spinkaji..
:-( :-D.. porad stejna pisnicka vzdy,kdyz jsme se setkali..jednou jsem se optala,zda mam dat detem rohypnil,nebo jim zmsnit naturu a potrebu spanku :-D
a taky,ze pry deti MUSEJI (?) chodit spinkat po vecernicku :-))
Nastesti,zijeme zde..a ja se usmivam,kde jsou ty sestry zasady,kdyz samotna ma ted miminko a vidi,ze clovek mini a…. a jeji starsi4l.klucina je jako nase certice a miminko do toho .. :-)
Meggi

PetraPetra
29.9.2012 v 21:05:05

Taky jsem dlouho musela poslouchat řeči, že dítě ten spánek po obědě v tomhle věku prostě potřebuje. A nebyla schopná vysvětlit, že doma mi prostě neusnou, i kdybych se na hlavu stavěla nebo si šla lehnout s nima (já bych teda problém usnout neměla). Pak už jsem to nekomentovala a jen se v duchu bavila, jak babička po obědě “uspává“ – dopadlo přesně dle očekávání, za půl hodiny dítě řádilo jak černá ruka a babička byla naprdnutá, že nechce spát… Teď už má mladší 6 a konečně to nikdo neřeší.
Je teda pravda, že ve školce po obědě kolikrát i usnula, ale doma se mi to od jejích 2. narozenin (to dostala velkou postel) nepodařilo ani jednou, když teda pominu nemoce.
Starší spávala poO skoro do tří let, ale ke konci už to byla zkouška nervů, takže jsem přestala tlačit na odpolední spaní, oběma se nám ulevilo a ona usínala večer dřív.

Teď se snažím holky kolem půl osmé zahánět do postele, v osm zhasínáme… no a v sedm je horko těžko dostávám z postele :-(
O víkendu je nechávám dýl, tak nějak podle okolností.

…neustrnout ;-)

MarieBMarieB
29.9.2012 v 21:03:36

Můj tříletý syn chodí spát v osm, většinou usíná za chvilku a přes den spí cca od 12:00, pokud se tak do 14:00 vzbudí, tak večer není problém. Ráno vstává mezi půl a sedmou. Ale Teď začne školka, tak uvidím, co to s ním udělá, bude muset nejpozději v šest ráno z postýlky :-(…

ksanda.1MD
29.9.2012 v 20:49:18

Já se na to tenkrát ptala i dr. a ten říkal, že každé dítě to má jinak – některé spí 12 hod. v kuse přes noc a některé 10 přes noc a 2 přes den… A že nemůžu chtít po dceři pokud spí 12hodin (tehdy spala 13hod.) v noci, aby spala ještě přes den:-)

HanzliciHanzlici
29.9.2012 v 20:45:55

Hm, tak moje 19 měs. začíná odmítat poobědní spánek a už se to obejde i bez scén navečer. Chvíli jsem poslouchala řeči, že po obědě prostě spát musí, ale to s chutí házim za hlavu.
Jinak spací režim tak nějak udržujem stále stejný, nějak mi to dává smysl. Jak jsem spávala jako malá, to si nepamatuji. Jen to, že ve škole (cca v páté, šesté třídě) jsem musela zalehnout v osm a přišlo mi to hrozně přitažené za vlasy. Tak nevím. Dneska na to koukám jinak.

ksanda.1MD
29.9.2012 v 20:30:41

U nás děti spávají obě 12h – tzn. pokud jdou spát v 19, vstávají v 7, pokud ve 21, vstávají v 9… To jsou ale opravdu vyjímečné případy – normálně chodí spát po půl osmé. Teď se školou je musím po 7 budit, tak je malá o necelou hodinku ošizená, ale malý začal díky tomu opět spát po obědě neb ten se ošidit nenechá:-). Jinak malá taky nespí po obědě od 15m.

Králíček4Králíček4
29.9.2012 v 16:43:06

Tak můj Dominik nemá potřebu spánku skoro vůbec.JAko hyper dítě nespí po obědě od 1,5 roku a večer usínal kolem půlnoci.Přesto má pravidelný režim a do 20 h je v posteli.Usíná + – kolem 21-22 h a budí se kolem 7 h ráno,někdy se stane,že i dřívě,ale někdy i když výjmečně později.

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist