Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » Vysvědčení - radost nebo starost?Vysvědčení - radost nebo starost?
nuninka
27.6.2011 v 7:47:49

Máme tady začátek léta a dětem se rychle blíží konec školního roku.
A s tím také vysvědčení za celoroční práci dětí.
Pro někoho je to radost, pro jiného starost a jak je to u Vás?
- Těší se děti na Vysvědčení?
- A jak se na vysvědčení těšíte Vy jako rodiče?
- Jste přísní kvůli známkám na Vysvědčení?
- Dostanou děti za vysvědčení nějakou odměnu?
- Trestáte děti za známky na vysvědčení?
- Máte tento den slavnostnější?
- Děláte tento den pro něco děti něco speciálního?

!!!!!Tato diskuze je součástí projektu „Pojďte si povídat“. Zapojit se do ní můžete ale i mimo tento týden.
Budeme rádi, když k tomuto tématu napíšete alespoň 250 slov a svůj příspěvek pošlete do pátku (01. 7. 2011) jako článek – http://www.vasedeti.cz/poslat-novy-clanek/. Bude-li mít hlavu a patu, rády ho zveřejníme na hlavní straně.
Příští týden vybereme jednoho autora článku nebo účastníka této diskuze, který dostane malou odměnu (viz. článek http://www.vasedeti.cz/tipy-a-rady/co-kde-a-jak-na-vd/pojdte-si-povidat-v-cervnu-2011).!!!!!

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »
nuninka
3.7.2011 v 9:21:57

HOLKY všem moc děkuji za reakce na téma Vysvědčení – radost nebo starost.
Ještě jednou všem dětičkám gratuluji k vysvědčení a těm co se to nepovedlo, přeji aby ten příští rok byl úspěšnější.
Rodičům přeji pevné nervy, moc se na děti nezlobte :-) (taky jsme byly dětmi) a hlavně KRÁSNÉ PRÁZDNINY
Snad se umoudří i počasí a konečně začne léto a bude teploučko :-)

PaKo
2.7.2011 v 16:53:17

Nuninko, na závěr jsi tu podlstatu vystihla. Neztrácet víru v sama sebe. A v tom bychom jako rodiče měli pomáhat nejvíc.P.

nuninka
2.7.2011 v 14:57:07

Suodal,
tak to máte teda blbý začátek prázdnin :-( Snad už je Domče lépe :-)

Pako
u nás taky pořád prší, opekání také pořád odkládáme ale snad se to sluníčko brzy ukáže a začne léto :-)

Frančice,
taky nejsem pro to aby se k tomu dítě nutilo, ale když to sama chce ať se pochlubí :-)

Virenko,
Taky přeji hezké prázdniny :-)

Zuzi,
já jsem četla, že neuspělo až 70% studentů :-(

Zavo,
moc gratuluji :-)

Mariko81
Je pravda, že jsem byla tak trochu lajdák :-) Učitelé vždy říkali ona to umí, zná, ví ale musí chtít :-)
A pak, když člověk nemá žádnou motivaci, spíše naopak :-( dopadá to většinou blbě :-(
Něco se dělá natruc, naschvál, nebo je to člověku jedno.
Nejhorší je, když ztratíš víru sama v sebe.

marika81
1.7.2011 v 22:25:03

Uf, nemám sílu, už pročítat, pročetla jsme jen něco, hlavně Lienin postoj, Zavi, Virenky, peti, něco od Zuzky a od Bami, já bych v každém příspěvku spatřovala nějakou pravdu, ale nebudu se pouštět do dizkuze, možná za pár let, až bude mít dcera doma pár vysvědčení :-)

Zarazil mě postoj tvého otce Nuninko, no, něco podobného znám, ale váíš, co, můj otec mě neměl za co trestat opaskem/ u nás taky/, já jsem v podstatě musela nosit pěkné známky……..přitom se semnou neměl, kdo učit, mí rodiče nebyli ani vyučení, takže na radu jsem neměla kam chodit, takže jsem se vše musela naučit sama a ještě doučovat bratry…………..takže já měla do osmičky vyznamenko a pochvaly, byla jsem hodně aktivní, horší byl přestup na střední, kde jsem zklouzla o 2-3 stupně se známkama níž, tady spatřuji chybu v ZŠ, nenaučili nás vše a to, co už jsem měla umět ze ZŠ se teprve učila na střední…………..stejně jsme školu nedodělala samou leností, nastoupila jsem v 17 na druhou střední, kde už jsem neměla za zády rodiče, takže jsem si jela na vlastní triko, opět, má lenost, lenost, sice jsme odmaturovala, ale mohlo to být lepší :-)

Já jako matka se budu moc snažit mým dětem pomoct s učením, mám i poznámky, jak má Petka schované taky, plný regál!!!! a jen a jen pro mé děti, takže doufám, že budou mou radu potřebovat, ráda pomůžu, naučím, na tohle období se já těším :-)

ZavaZava
1.7.2011 v 21:49:38

Známky na vysvědčení jsem sdělovala velmi nerada, i když v případě našich dětí to byly vždycky výsledky výborný. Nerada se “chlubím“ (to jsem se naučila až tady – podělit se nejen o strasti, ale i o radosti:-) a navíc mi vždycky hlodalo v hlavě, jak se bude cítit tazatel, pokud jejich vysvědčení nebylo takové jako to naše… Doporučuju říkat: mohlo to být lepší… říkala jsem to i já o vysvědčení svých dětí, i když bylo vždycky vyznamenání…

Letos mladík překvapil. Oslava u nás není, protože už se ráchá se sousedama v Chorvatsku v moři a teď odjela Lenča, takže někam zajdem, až se sejdem. Myslím, že letos je co slavit! Honzovo vysvědčení byl vyzvednout manžel a paní učitelka při předání pěla na Honzu ódy. Koukala jsem jako puk a ještě víc, když jsem zjistila, že má jen jednu dvojku! Na to, že honí všechno na poslední chvilku… V průběhu roku jsme si taky vyslechli, že všechno umí, nic se učit nemusí… Jenže se mi to nezdálo, takže jsem nařídila, ať mi to přeříká. Pravda vyšla najevo, musel se to doučit. Sice prskal, ale vyhrála jsem, i když je mu 15… Jak byl pak rád, když donesl jedničku! A tak budem slavit. Lenča úspěšně ukončila první ročník medicíny, nejsou to sice samá áčka (a nevím, jestli vůbec nějaké má:-), ale když chce ještě při studiu trošku žít, jinak to nejde…. Honza zvládl troje přijímačky, na všechny školy ho vzali, i když na tu vytouženou na odvolání.

Bami, příští rok bude líp…. doženete to. Budeš mít na to větší kapacitu:-)

Matušenko, moc přeju, aby mladík dostal rozum (ve které třídě je?)..

Matildina Anička má taky poučení na celý život a než donese známky, které hrají roli při přijetí na SŠ, dožene to…

Všem, kteří mají z vysvědčení svých dětí radost blahopřeju!! a ostatní nebudou smutnit, má to tak být a všechno zlé je k něčemu dobré (ačkoli se to teď nezdá)… Užívejte prázdnin!

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

zuzina
1.7.2011 v 18:09:02

Bamisko já už včera nestíhala na tebe reagovat.Chápu,že ti je líto,že to kluci ,,pohnojili“,ale z druhé strany pozitivní je,že si to uvědomují.U Míši si příčinu odhlalila a no a Vašík je v tom krásném věku.Tebe to možná mrzí,protože máš pocit,že kdyby jsi měla víc času tak by to dopadlo lépe.Ale kdyby jsi kvůli tomu oddálila tu svou školu,tak by sis nepomohla.Oni si to možná uvědomí/spíš teda Vašík/ a příští rok bude lépe.Nehledě na to,že v 15 ti letech je to už dost na něm a ne na tobě.Vezmi si,že my tenkrát v 15 byly už na středních školách nebo na ni už šly a měla za sebou minimálně první zkoušku.přijímačky.Tak hlavu vzhůru :-D
K otázce chlubení se…nevím,ale moji sourozenci se třeba učili hůř než a já a taky mamku prosili ať to nikde neříká.Ale mamka říkavala,že to je jeich vizitka a když na to kašlali,tak proč by měla zatloukat :-)
No a možná je to k tématu,letos od kolegyní z práce byli i děti co pohořeli na státních maturitách.Není to ke chlubení,ale jak říká naše puboška ,,co už“ hvězdy září v září :-D

…láska na celý život :-)

VirenkaVirenka
1.7.2011 v 17:19:47

Ahoj :) U nás vše v pořádku, dnes byl školák sám doma, tak si užil počítače, doufám do zásoby na celé prázdniny :) Loni respektoval překvapivě snadno, že prázdniny jsou od školy i počítače, zatím neprotestuje :) Knížky dostal dvě, prázdniny jsou dlouhé, a zmrzlinový pohár se vyvedl, dneska mám prý dělat poslední pořádnou večeři od maminky – chystám se na ražniči. Musím na pánvičce, gril nemáme. A zítra jedou oba na týden k babičce, tak balím a chci jen všechny pozdravit a popřát krásné prázdniny :)

frančice
1.7.2011 v 14:05:37

Nepatřím k těm matkám, které by se chlubily a vynášely své ratolesti do nebes. Zatím bych se měla čím chlubit. Většinou říkám, že jsem spokojená a když přinesl trojku v pololetí ze zeměpisu (zbytečnou), tak jsem říkala, že dobrý. A říkala bych to, i kdyby tam byla např. čtyřka. Ale už dopředu vím, že bych byla hodně smutná a štvalo by mě to. Určitě by mě na horší variantu připravily a já se snažím nevyšilovat, aby se špatnými známkami nebály jít domů a taky aby měly ve mě důvěru a oporu. A právě v pololetí se mi povedlo, že se starší sousedka ptala na jeho vysvědčení a já jsem jí odpověděla otázkou, co jejich Milan. Jak mu to jde a kam by chtěl po škole jít a babča to zahrála do autu a víc se nevyptávala. Vypadá to, že ho učení moc nebaví a babča si myslela, že to má doma někdo horší než jejich Milánek.

Když včera přiběhl druhé sousedky synek s prvním vysvědčením se pochlubit, tak jsem mu ho náležitě pochválila a dala mu košíček třešní. Ale sama od sebe bych nevyzvídala. Když mi to někdo chce říct, tak vyslechnu, ale sama se neptám.

Jinak oslavu máme naplánovanou na dnešek – návštěva kina Piráti z Karibiku a pizzu. Včera byl jen zákusek s babičkou a potom jsme začali hned balit, protože odjíždíme zítra na dovolenou do Českého ráje. Tak snad nám nebude moc pršet.

suodal
1.7.2011 v 14:01:17

Bamisko, tak nad tím jsem neuvažovala a stojí to možná za malinký přemýšlení jak je asi maminkám, kterým děti domů nepřinesly zrovinka vzorňácké vysvědčení.

Pak je taky otázkou…jestli to dítko na to prostě nemá a nebo je to lajdák?!

A včerejší vysvědčení jsme zatím neslavili, protože Domča odpo lehla se zvracecí a sralinkovací virózou :-( Takže víkendová pizza se odkládá na příští víkend.

PaKo
1.7.2011 v 13:20:25

Tak já asi právě patřím k těm, co s dotezem na vysvědčení nemají problém. Ale určitě bych před dítětem nějak nekritizovala, spíš bych aasi to podala tak jako dělali jsme co to šlo a příště se to třeba povede lépe. Anebo taky ne a svět se nezboří. Jak už tu bylo mockrát řečeno, úspěch v životě a životní spokojenost nemusejí vůbec souviset se školním prospěchem.
Já jsem sama zvědavá, jak nám to půjde s nejmladším, budoucím prvňákem. Je to úplně jiný živel než holky a jak mu půjde učení, to se pozná.
Jinak my jsme slavili nanukáčem, dneska jsme chtěli opékat, ale u nás pod Beskydami stále prší, takže buřty v troubě to jistí.P.

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist