Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Prcek má rýmu, můžem jet k moři?Prcek má rýmu, můžem jet k moři?
keenspeedkeenspeed
20.6.2011 v 22:19:07

Ahoj, nemám zkušenosti, tak se ptám.

Eli má od včera parádní rýmu, bez teploty (zatím), průhlednou,hlenovitou. Smrká sám , ale i odsávám. V noci se tou rýmou budí. Ale zatím ji měl vždycky tradičních 7dní a byl ok.

K moři by se jelo autem ve čt odpol. a zpátky v neděli, do Itálie.

Jeli byste ?

Nerada bych ho z rýmy skolila do nemoci.

Stránky: [1] 2
keenspeedkeenspeed
21.6.2011 v 20:01:44

Děkuju všem za postřehy.

radka2
21.6.2011 v 19:47:58

lnori, tak to jste měli sakra štěstí. jak maďaři, tak slovinci kontrolují.je to prostě poslední štace EU a musí:-) já jezdím do hr min.2x ročně, a ještě nikdy se mi nestalo, že by na pasy nechtěli aspoň nakouknout. naposledy v neděli, koukali slovinci i chorvati při cestě tam i zpět.

Anonym
21.6.2011 v 19:10:41

Do pasu dítě zapsat lze, ale pouze do 30.6.2011, tedy do konce tohoto měsíce, takže kdo potřebuje pas (určitě všechny země mimo EU, tudíž zatím i Chorvatsko), tak rychle pospíchejte, neodkládat, aby vás třeba díky velkému počtu lidí stihli udělat. Před dovolenými je na pasovém nášlup. Já jsem taky pozdě zjistila, že dítě od 10 let už musí mít svůj pas, platit to má až od r.2012, ale kdo mi zaručí, že toto ví i chorvatský celník, že. Takže jsme vyrazili víc než před měsícem pro pas a narazili jsme, dítě nejdřív potřebuje potvrzení, že je občanem ČR, to musí vydat krajský úřad (od nás 90km), trvat to smí měsíc… po víc než 5 týdnech nikdo neví, kde se naše potvrzení nalézá, takže to vypadá, že pas nestihneme. Letos je to podle zákona správně, ale jestli to bude vědět ten celník, který nám vloni do pasu zíral asi 10 min. a nemohl pochopit, že dvě děti zapsané v pase obou rodičů a dvě děti v autě asi budou jedny a ty stejné… to fakt nevím :(.

Do Chorvatska určitě pas a určitě děti zapsané, jinak problémy můžou regulérně být. Nám pasy kontrolovali zatím při všech cestách.

nepřihlášená Virenka, nakukuju z práce

lnorilnori
21.6.2011 v 17:08:42

Radko, díky za lepší vysvětlení, my jsme loni do Chorvatska jeli jenom se svejma občankama s nezapsaným dítětem a jak tak zjišťuju (a pokaždý se úplně zděsím, jak jsme to jenom mohli udělat), tak jsme měli obrovský štěstí, že nás nechtěli kontrolovat ..

Anonym
21.6.2011 v 14:45:51

no a ještě poznámka – na západ jak píšeš, by stačila občanka:-), právě na východ je spíš potřeba pas. jsou to jasně daná pravidla EU, pro kterou zemi stačí jaký doklad. stačí se podívat na stránky velvyslanectví.

k tomu cestování s nachlazeným dítkem – na takovou chvilku je to cestování spíš zátěž:-( ale jestli jedete bez teplot, v noci, bez klimy, a dítko je “spací“, tak bych asi jela.
radka2

Anonym
21.6.2011 v 14:42:33

lnori, ono jde o to, kdo je v eu. v eu musí stačit občanka. někde v eu stačí dítě v občance, ve francii, slovinsku apod. už ne. musí být zapsaný v pase nebo mít svůj. na hranicích samozřejmě můžou zkontrolovat koho chtějí, třebas i na slovenských, ale běžně to nedělají. při opouštění eu – právě to chorvatsko – musíš pasy ukázat.radka2

lnorilnori
21.6.2011 v 13:08:49

A jak je to s pasem. Byla jsem si nedávno zapsat malou do občanky a ptala jsem se jak je to s pasem. Pán říkal, že hranice by se hlídat neměli, ale pro případ kontroly dítě musí bejt zapsaný v pase rodičů. O vlastním pase dítěte nemluvil vůbec. Se Slovenskem je to tak, že jakž takž stačí i ta občanka, ale třeba ve Francii už by s tim mohl bejt problém, takže při cestě na západ by dítě určitě mělo bejt v pase rodičů.

lnorilnori
21.6.2011 v 13:03:20

Taky chodíme s rýmou i plavat. U moře budete mít teplejc a slanej vzduch, tak se mu to tam nakonec ještě může zlepšit. Jestli to máte bez teplot, tak určitě jeďte :)

PeťkaPeťka
21.6.2011 v 12:48:04

Hm., taky bych rýmu neřešila. Pokud by šlo o víc dní u toho moře, tohle by byl i na dospěláka maraton, cesta tam a zase hned zpět, ale prcek ti spinká dobře, tak třeba cestu krásně prospí a bude to v pohodě. :-)
Jak to je pasem do Chorvatska by mne taky zajímalo. :-)

keenspeedkeenspeed
21.6.2011 v 12:05:46

ne, není to překlep :-)

ještě se jednalo o chorvatsko – a tam prý je potřeba pro dítě vlastní pas – ten na počkání nebude určitě.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist