Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » moje obě děti dys...



moje obě děti dys...
bamiskabamiska
20.6.2011 v 21:43:38

Holky tak si malinko běžím ulevit. To že je Vašík dyslektik(porucha čtení), dysgrafik(porucha psaní) a adhd z něj porucha pozornosti….všechno se to odráží v učení ale i doma. Teď jsem byla s Míšou v pedagogické poradně také. jednak tím jak jsem se o těch poruchách učila tak jsem měla pocit, že všechno máme doma, ale začala jsem delší dobu pozorovat podobné příznaky jako to bylo u Vašíka. No a dnešní papír z ppp potvrdil že je dyslektik těžkého stupně. Má návrh na individuální vzdělávací plán, tak se mu snad od září bude pracovat lépe……no a mě je tak nějak těžko u srdíčka, že oba bráchové mají takové problémy až mi to příjde neuvěřitelné, já vím pro někoho blbina a mě to zítra také možná už nepříjde. Jen si říkám že pořád to jsou kapičky za kapičkou toho mého poháru….proč se to tak na nás všechno lepí….

Stránky: [1]
Danniella
21.6.2011 v 9:01:41

Bami, chápu, jak ti musí být, jako blbina mi to nepřijde ani náhodou. Určitě každý chce, aby jeho děti měly co nejlepší podmínky a tohle je určitě komplikace do života. Taky bych se nad tím trápila a říkala bych si, jak je možné, že hned dvě moje děti mají tenhle problém.
Ale dá se na to zase dívat i z druhé stránky, buď ráda, že jsi v takové situaci dnes, kdy se dyslektici automaticky nedávají do zvláštní školy a mají možnost právě individuálního přístupu atd. Je to na jednu stranu docela velké štěstí. A ještě pro povzbuzení, můj strýc je dyslektik a je profesor, učí na univerzitě. Je fakt, že u něj jde o lehčí stupeň, ale stejně. :-) Držím vám všechny palce, aby se dětem dařilo zvládat ve škole a hlavně bez stresů.

Anonym
21.6.2011 v 7:33:21

Bamisko, mrzí mě to, ale nic s tím nenaděláš. A životní štěstí není spojeno s tím, jestli je dis nebo není…Určitě na něj čeká moc hezký život a třeba zrovna tahle “drobná“ komplikace bude pro něj do budoucna přínos (např. naučí se překonávat překážky).

Marina

bamiskabamiska
20.6.2011 v 22:47:49

padmé napsala jsi to dobře je to komplikace a nejde o život, já si toho jsem vědoma ano…nechce se mi brečet to né, spíš je mi smutno, že jsou to další komplikace a s každým dítkem něco….víš znám i takové co se o děti moc nestarají a jsou zdravé, jsou v pořádku atd a na nás se to kulí z každé strany….no ale je to jen povzdechnutí, nějak musím přijít a vymyslet jen jak se budeme učit a jak to skloubit s ostatníma věcmy a hlavně na druhou stranu jsem ráda, že aspoň vím, proč se nám nedaří to co se nedaří i když se o to snažíme…jemu se snad ve škole uleví a bude ho to stát méně úslilí…

PadméPadmé
20.6.2011 v 22:17:06

Bamisko, ulev si, chce-li se Ti a je-li Ti do pláče, vybreč se, aspoň část těch emocí vyplavíš ven…

Můj úhel pohledu Ti zcela jistě bude jasný – je to “komplikace“, ale dá se řešit. A tím je to dáno – jakmile má daná situace řešení, zaplať Pán Bůh.

Jako maminka Ti rozumím, přejeme těm našim klukům jen to nejlepší a kdybychom mohly, tak bychom jim všechny “komplikace“ vygumovaly… Holt to nejde…

Bami, hlavu vzhůru… Nejde o život…
Přeji Ti hlavně trpělivost a pevné nervy.
Však ona se nějaká ta cestička pro Vás najde…

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

berulinka1
20.6.2011 v 22:02:30

bamísku,holčinko zlatá,jak já ti rozumim..můj starší syn si tím prošel taky..co se týkalo školy a jakýhokoliv učení-katastrofa :(..a neřekl ti Dr.,čím by to mohlo být,že to mají oba??..nesmutni,nikdo za to nemůže,hlavně si nedávej vinu..tady se vyplač,vyvztekej,ale neviň se..si skvělá máma a kluci to vědí.

Stránky: [1]



Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet



  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist