Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » KlíšťataKlíšťata
berunka39
18.6.2011 v 15:01:26

Ahoj :-) Jak vy se vypořádáte s tímto parazitem typickým pro prázdniny? :-) Fandíte repelentům? Já jsem spíš pro klasiku, dítě večer prohlídnout, klíště zakapat Jodisolem a vytáhnout :-)

Stránky: [1] 2 3 4
vendyy12
29.6.2016 v 22:48:17

To je pravda, že je to lepší. Ale ta cena je opravdu dobrá.

aandrejkaa
28.6.2016 v 19:17:36

Já ho kupuji zde http://www.rosenpharma.cz/produkty/kolageny-a-ostatni-doplnky-stravy/doplnky-stravy/b-komplex-repelent-pro-deti je to nejpohodlnější když kupuji hodně balení.

vendyy12
26.6.2016 v 23:04:52

Četla jsem o něm v jiné diskuzi od tebe. A jde koupit kde?

aandrejkaa
24.6.2016 v 1:23:59

Nejlepší co jsem zatím zkusila na komáry je repelent b komplex od rosenpharma. Působil perfektně a měli jsme na stanovačce pokoj od hmyzu.

Paťka
8.9.2011 v 17:33:16

My byly letos na dovolené v chatě v lese a braly jsme všichni deně B complex a nikdo neměl ani jedno a to se malý válel na zemi i nahatý a nic.Chce to brát alespoň měsíc , než se dostaví účinek.Když jsme byly na houbách a já to ještě nebrala, tak jsem měla dvě klíšťata a jedno v červnu, když jsme byly pod stanem.Používla jsem jenom repelent.

berunka39
7.9.2011 v 19:06:07

Já jsem měla 3 klíšťata asi během 2 dnů, letos se jich celkem urodilo :-(

PeťkaPeťka
30.7.2011 v 14:51:13

Právě jsme se vrátili z dovolené a dětem jsem vyndala celkem “jen“ 4ks., sobě jedno a manžel nic. Je pravda, že jsme se stříkali a opravdu jsme našli klíšťata v den, kdy jsme zapomněli, takže účinnost přípravku tam asi byla. Zatím to vypadá dobře, tak snad z toho nic nebude.

berunka39
28.7.2011 v 10:44:51

Jé Ájíku tak to tě moc lituju, doufám, že to dobře dopadne a hlavně že jsi na to brzy přišla.
Letos je těch klíšťat nějak moc, možná to je tou vlhkostí, dneska je snad první hezký a teplý den po 14 dnech…

Ájík
27.7.2011 v 15:03:31

Jo, Zavi, nevím, z toho, co jsem pročetla, mám pocit, že snad ta encefalitida je horší… u boreliózy je blbé to, že se třeba nějakou dobu nic neděje, jen se třeba cítíš unavená, můžou tě bolet klouby…. ale časem můžou různé potíže přejít do chronické formy, případně se prý může rozvinout třeba i únavový sydnrom… nicméně zpravidla nejsou následky smrtelné ( i když pěkně komplikují život). Ovšem u borelie je docela dobrá šance na zvládnutí, pokud se s tím hýbe včas – právě že ta první stadia jsou dobře zaléčitelná třeba antibiotiky, proto jsem taky ráda, že jsem to klíště měla na dobře viditelném místě a tudíž ten následný flek neušel ani mému okolí ani mně samotné :)
Jinak, ten flek nemusí být jen ohraničený nebo s bílým středem – může být červený až fialový, každopádně dost velký.
Moc držím palečky, ať jsou ty potvory “čisté“ – každopádně dobře, že je necháš rozebrat, i kdyby něco bylo, důležité je podchytit to včas a taky je asi důležitá oblast, kde je chytil…. píšeš, že příměstský tábor, takže někde kolem vás – no, asi bych si taky nebyla jistá.
Letos jich je šíleně, já kluky mazala repelentem a stejně si Jenda i Dájík nějaké přinesli…. naštěstí jsem je vytáhla, ještě nebyly moc přicucnuté.
Držím palečky!

Ájík
27.7.2011 v 14:54:52

Ahojík holky,normálně už moc reagovat nestíhám, ale nedá mi to nepopsat svou poslední zkušenost s touhle potvorou…
Děti lítají pořád po venku, po lese, po zahradě, takže každý rok jich pár vytahujem – naštěstí vždy vcelku čerstvě přisáté, desinfikuji Septonexem nebo Jodisolem před i po vytáhnutí a nikdy nic…
Letos v květnu jsem si našla klíště u klíční kosti, vytáhla jsem, zůstala mi tam kusadla…. no, prý žádná tragédie, tak jsem to nechala být, i když jsem tam měla asi tři dny svědivý flek. Pak dobré…Asi po 5-6 týdnech se mi tam udělal červený flek jak hrom, svědilo, na dotek to bylo horké… no tak jsem s tím šla, samozřejmě podezření na boreliózu, tak jsem hned vyfásla antibiotika. Z krve se naštěstí neprokázalo nic, takže mě čeká ještě kontrolní odběr po prázdninách – tak držte palce, ať je to OK.
Každopádně dobrá zpráva je, že ta “mrcha“ rafla mě a ne někoho z kluků…

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist