Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » :-( nemám to komu říct:-( nemám to komu říct
Anonym
15.6.2011 v 15:24:22

Nemám to komu říct, tedy ne tak docela, ale kamarádkam se k tomu přiznat nechci a snad i vy pochopíte proč zůstávám v anonymitě :-(.

Zcela neočekávaně jsem přišla do jiného stavu a i když jsem normálně menstruovala, dnes mi má doktorka potvrdila těhotenství – z čehož bych se měla radovat, ale není to tak. Bohužel budu muset na interupci. Dvě děti už s manželem máme a bohužel jsme v současné době v tak nepříjemné finanční situaci,že jsme se společně s manželem rozhodli pro toto řešení. Vlastně jsem se tak hlavně rozhodla já a můj muž mě podpořil, ale býval by mě podpořil i kdybych se rozhodla pro těhotenství.

Dříve jsem to dost odsuzovala – ono je to vždycky jednodušší, když se vás to netýká. Vím, že pochvalu bych za to nezasloužila a pyšná na sebe nejsem, ale zároveň mám pocit, že jsem udělala co bylo v mých silách – chránila jsem se antikoncepcí – jenže zpětně si vzpomínám, že jsem prodělala nějakou střevní virozu, která asi tohle všechno zavinila. Zjištění těhotenství ve mě vyvolalo takovou hrůzu, že si to snad ani neumíte představit – zároveň mám strach ze zákroku, na který musím už v pátek.

Prosím o morální podporu a krapet soucitu – není mi lehko a na kritiku moc připravená nejsem. Děkuji

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »
bamiskabamiska
20.6.2011 v 15:41:30

anonymní mrzí měže nevím o kohojde ráda bych ti písnula do ov…ale já si myslím, že na pár pěkně nepříjemných anonymních které se nedokázaly ani podepsat, přes všechno se ti dostalo podpory od ostatních dost lidí tě podpořilo a i ti podepsaní kteří s tím nesouhlasili tak ti i ke konci popřáli aby vše dopadlo dobře….a to víš nikdy se to tu v takhle zásadních věcech neshodne…..

Anonym
20.6.2011 v 15:29:46

Pavčo, díky :-D.

Já svoje chování nechci ospravedlňovat, nikdo z nás nemůže nikdy říct, že to je nebo není správné – rozhoduje dost faktorů a nikdo si to neuvědomuje do té doby, než se to stane jemu samotnému.

Podobné reakce jsem sice čekala a trochu dofala, že to tak nebude, bohužel se tu od dob, kdy jsem tu bývala moc nezměnilo – kdo žádal podporu, dostalo se mu řádného kopance :-)…ale kdybych bývala nesnesla slyšet kritiku žádnou, nesvěřovala bych se nikde, ani tady. Právě z toho důvodu, jsem volila anonymní formu sdělení.

Pavca31Pavca31
20.6.2011 v 11:37:27

Milá anonymní,ja myslím,že nemusíš nic vysvětlovat ,páč je to jen tvoje rozhodnutí a tvůj život.Tady se mluví o uživení dětí,ale to není jen o jídle a oblékání,při nástupu do školy se platí skoro za vše ,jsou různé kroužky,které můžeš děcku dopřát,podle finančních možností atd ,dnes se za vše platí.
Např tenhle rok dcera nastupovala do prváku na střední šest a půl tisíce jen učebnice,pak sešity a další školníé pomůcky včetně kalkulajdy atd ,,plus různé poplatky atd a rázem jsme byli na deseti tisících ,,jen to mrklo a to bylo teprve září..
oni malé děti tolik nestojí,,hůř začíná být na druhým, stupni no je jiná doba ,to co mi jsme jako děti k životu nepotřebovali v dnešní době je spousty pro nás,,tak trochu nepochopitelných věcí prostě nezbytností…
Hold má každý jiný finanční možnosti a prostě to přes hranici nejde a každy nemá na to ani psychicky mít více dětí,,na každým je ,,jak si ten život zařídí a pro každýho jsou různé věco tou hlavní prioritou,,pak je to také otázka víry ,,mám kamarádku která je věřící a šest dětí a je moc spokojená a štastná a ještě žertuje že to není strop.Já sama mám tři děti a a klidně bych ještě čtvrté,,ale to všechno se mnou dozrálo i s věkem ,,kdyby mi někdo před šesti lety řekl ,,budeš mít třetí ,,poslala bych ho ve vší slušnosti někam a zaklepala na čelo………..v té době prostě pro mě bylo nemyslitelný mít další at finance tak psychika,
a TAKTO BY SE DALO POLEMIZOVAT DO NEKONEČNA.Tohle je věčné téma,,,ale každý si musí uvědomit dle mého,,že si žije ten svůj život a každý je štastný jinak ,někdo s jedním někdo s kupou dětí a co si budeme nalhávat ,mít více dnes jak dvě děti je na úkor dalších dětí,,,,,a každý at si to rozhodne jak chce,,tohle je rozhodnutí de-facto na celý život,,,jednou se rozhodne ša už zpět nejde vrátit,,ale každý si to musí rozhodnout podle svého života..

A ŽE JSTE SE TU NA NÍ SESYPALI NĚKTERÝ JAK VOSY,,TAK NA TOM TRVÁM,,

Anonym
20.6.2011 v 10:59:29

Marino, opravdu jsem mamina z masa a kostí.

Nevím co víc napsat, opravdu jsem to potřebovala jen ventilovat. A říct, že se to může stát každé z nás a že se člověk musí někdy rozhodnout a ne vždy je to úplně všem po chuti. Ví o tom i moje mamča a švagrová a chápou naše rozhodnutí, jelikož vědí v jaké jsme situaci. Zatím nelituji svého rozhodnutí.

Ájíku, nezlobím se. To bylo jen konstatování a tvůj nazor chápu.

Sama nevím, co bych dříve napsala takto “postižené“ mamině.

Anonym
20.6.2011 v 10:59:26

Marino, opravdu jsem mamina z masa a kostí.

Nevím co víc napsat, opravdu jsem to potřebovala jen ventilovat. A říct, že se to může stát každé z nás a že se člověk musí někdy rozhodnout a ne vždy je to úplně všem po chuti. Ví o tom i moje mamča a švagrová a chápou naše rozhodnutí, jelikož vědí v jaké jsme situaci. Zatím nelituji svého rozhodnutí.

Ájíku, nezlobím se. To bylo jen konstatování a tvůj nazor chápu.

Sama nevím, co bych dříve napsala takto “postižené“ mamině.

Pavca31Pavca31
20.6.2011 v 9:45:31

Marino,já si nemyslím a neříkám ,že je správný.Je to můj názor a co člověk to jiný názor,,jinak by asi diskuze neexistovali co.
Jen říkám ,že je víc než hnusný diskutovat pod touhle diskuzí,ta dotyčná neotevřela podle mého doskuzi,,jen to chtěla někam vykřičet a nezlobte se na mě ,,ALE SESYPALI JSTE SE TADY NA NÍ JAK VOSY.
A hádat se s vámi nebudu a vaše názory vám taky neberu

Anonym
20.6.2011 v 9:19:51

OK, Pavčo, Tvůj názor je jediný správný.

Marina

Anonym
20.6.2011 v 9:12:28

Nějak mi to mozek nepobírá,,ono se to vždy říká ,když jí člověk tu situaci nezažije,
Chápu ÁJÍKA A VĚŘÍCÍ LIDI a s nimi se nepřu a Lien LIEN,,VÁM to věřím ,
ale vám ostatním NE,,že jste tak přesvědčeni,že by jste se tak zachovali,

Já osobně nepovažuji ve čtvrtém šestém tydnu interupci za zabití dítěte ,,pro mě je tohle nesmysl,,nejsem ani věřící a prostě to tak mám ,,ale nemyslím si že bych byla o to něco víc horší člověk.
Tohle téma bude vždycky na hromady diskuzí a svět bude vždy rozdělen na dva tábory.
Ale přijde mi to víc než hnusný,,diskutovat tady o tom na diskuzi,kterou otevřela žena,která potřebovala trochu povzbudit a neměla to komu říct,,už tak musí být pro ní složité se stím vyrovnat v sama sobě
,,TAK JÍ JEŠTĚ NALOŽÍME CO!!!
Tak sakra ,,už toho nechte pod touto diskuzí,,ona jí neotvírala proro ,,aby jste se tady rozvášnili a na váš názor se vás taky neptala,jen to potřebovala někde vykřičet!!!POdle mého

NEPŘIHLÁŠENÁ PAVCA 31

bamiskabamiska
20.6.2011 v 9:07:49

dani je dobře že jsi psala ted jsi to napsala moc hezky s adobpcí to je u nás opravdu na prdlačku, brácha rok a půl čekaj….také mi to leželo v hlavě, já jsem si zase říkala že najít si rodinu a dát ho pryč, to nezvládne jen tak někdo, a pokud se to jednou bude moc tak dělat tak to bude zas jen kšeft s dětma….a to že máš jinej názor je dobře jen jde o to jakým způsobem ho kdo napíše a někteří byly dost “hnusní“ , ale ty rozhodně né…..také jsem si říkala proč jsem se do tohohle nechala strhnout, jenže já už taková jsem nerada stojím bokem at už jsou mé názory jakékoliv, na druhou stranu dokážu i díky jiným názorům ten svůj přehodnostit…také doufám že je v pořádku

Anonym
20.6.2011 v 9:01:51

Daniello, právě proto vznikly babyboxy…

Marina

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist