Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » Napíše mi pediatrička laickou lék.zprávu pro babičku?Napíše mi pediatrička laickou lék.zprávu pro babičku?
keenspeedkeenspeed
11.6.2011 v 10:05:07

Ahoj,
myslíte, že když poprosím dětkou dr.,že mi napíše zprávu, že prcek je zdravotně i duševně ok? To, že se máti zajímá beru, ale poslouchat každý týden, že ELi málo mluví (co s tím budeme dělat) a neroste (je mu 27měs. a měří 87cm – já i ex měříme 170cm, takže nemá být po kom čahoun), mě nebaví. Jenže my jsme vůči sobě dlouhodobě zaujaté – ohledně snad všeho. Že jsem si řekla, že když ji to napíše lidsky a česky dr., že to snad vezme lépe.

Málo mluví znamená – že všemu rozumí, všímá si detailů, ale jede si hodně slovíčka, jak si je říká od začátku. Ale jinak hatmatilkou kecá dost, i těma svýma slovíčkama. Ale pomalinku slovíčka zdokonaluje – teď třeba místo mamija – mamiko, maminko :-) atd.

Jenže tamhleta holčička od známý už na roce mluvila, a tamhleto dítě je takový… A proč Eli nesmí jíst tady to, a támhleto. Ona vychovala dvě děti, tak ví svoje.

Stránky: [1] 2
Anonym
12.6.2011 v 11:12:51

Děvčata děkuju, máte pravdu, bylo by to asi blbý :-)

Ale markittko dobrý nápad, vzít babi k dr. sebou, to asi zkusím.

keen

Anonym
11.6.2011 v 20:04:23

vzala bych maminku někdy s sebou třeba na preventivní prohlídku k pediatričce
s nějakým prohlášením pro babičku bych mudr asi též neotravovala
:-) připomnělo mi to podobnou situaci, kdy chtěla jedna známá pro svého manžela potvrzení od gynekologa, že je v rizikovém těhotenství a nemůže s ním spát(aby jí to věřil)

Pokud si myslí svoje, ať si myslí, nemáš přece povinnost se ospravedlńovat.

markittka.p

berulinka1
11.6.2011 v 19:35:33

keen,hlavu vzhůru..můj starší syn začal mluvit až skoro v 4,5 letech..měl tu svojí mluvu,který jsme my rodina rozumněli a to bylo hlavní..když jsme po něm něco chtěli,rozumněl všemu..a až ve školce,v kolektivu se teprve rozmluvil..to mu bylo nějakých 4,5 roku..za to dneska,jsem ráda,když chvíli mlčí :D..a souhlasím,papír,ale od jinýho MUDr. by potřeboval někdo úúúúplně jinej :)

bamiskabamiska
11.6.2011 v 18:03:49

keen nevím jak to napsat já bych se asi s touhle věcí u pediatričky neztrapnovala pokud bych něměla jako máma JÁ pocit že je potřeba něco řešit…ty píšeš že jsi přesvědčená že je v pořádku tak bych to nechala být a spíš bych se pokusila urovnat vztahy a narovnat hranice i za cenu rozhádání, vím je to blbé ale tebe to stresuje a naopak to bude mít na tebe špatnej dopad a Eli to vytáhne…a podle toho co píšeš tak si myslím že by stejně papír nepomohl….

ps. promin ted to přeženu ale takovéhle lidi bych nejradši poslala do patřeičnejch míst, ,mionulý týden se zas moje rodiče pustili do mého 14 co to poslouchá za muziku a že za xx let po nich nikdo neštěkne, že ty jejich se hrajou pořád….tak jsem je odkázala at si tohle rozebíraj v partičce důchodců u kafe, že ač maj možná pravdu ale kluka at nechaj dejchat, že oni také neposlouchali to co jejich babičky….a byl klid bavili jsme se o něčem jiném…člověk se asi nesmí nechat, oni to špatně sice nesou ale rozdejchaj…jsme rodiče a né už jejich malé děti..stále by někoho peskovali….

Anonym
11.6.2011 v 15:48:03

mari díky :-)

Snažím se neposlouchat, ale někdy to zamrzí.

A na nočník Eli taky chodí krásně už jako dobu – akorát že už ne na nočník, ale čůrá ze stoličky do záchoda :-), venku na kytky a kamínky. Jen ten bobek je mu ukradenej a po ránu vesele do plíny a ani nezahlásí :-).

keen

Anonym
11.6.2011 v 15:47:49

mari díky :-)

Snažím se neposlouchat, ale někdy to zamrzí.

A na nočník Eli taky chodí krásně už jako dobu – akorát že už ne na nočník, ale čůrá ze stoličky do záchoda :-), venku na kytky a kamínky. Jen ten bobek je mu ukradenej a po ránu vesele do plíny a ani nezahlásí :-).

keen

marika81
11.6.2011 v 15:27:18

No Ken, já bych souhlasila se Zuzinou, jiný papír pro jinou osobu :-)

Nevím, co by říkala tvoje mamča na mého Jeníka, ten by dle ní byl teda hodně zaostalý, co se týče mluvy, ve 2,5 letech umí pět slovíček a ještě je komolí, jinak nemluví, jen chrčí, brečí, výská, napodobit zvuky zvířat umí tak, že já mu jen rozumím a na všchno ostatní říká ká, ká, ká, pravděpodobně je to ano…………….vůbec se z toho nehroutím, i když teda by dle mého mluvit mohl, ale taky mu to stačí, já ho pochopím, on ví, co po něm chci, udělá to, na nočník chodí na jedničku, takže mu to zatím k žití stačí…………………stejně si myslím, že nás ve 3 letech pošle na logo :-)

Takže klidně tvoji mamce řekni, že znáš starší děti, které jsou omezené na pět slovíček, že Eli je na tom podstatně líp, jinak jedním uchem dovnitř, druhým ven :-)

keenspeedkeenspeed
11.6.2011 v 14:53:47

DĚKUJI :-)

Osobně si myslím, že Eli je naprosto v pořádku. Pohybově určitě, sama to neposoudím, ale kamarádka říkala, že má úžasnou jemnou motoriku a smysl pro detail. Jinak chodíme do sokolovny na dětské cvičení, plavání nás opět čeká, mezi dětmi taky bývá. Chodit začal v 10měs.
Mluvení – asi máti myslí to, že nedělá velké pokroky, že ty svoje dětské výrazy už neupravuje do řádné podoby. Když se ho snažila přeučit apa = auto na auto , Eli řekni au – au , to -tů tů tů. Tož tak.
Někde jsem slyšela, i se to tady zmiňovalo, že některý děti si slova ukládají do hlavičky a pak ze dne na den se rozkecají řádně česky :-).
S kolektivem ve školce taky souhlasím, že tam prostě bude asi muset mluvit, doma ho nic nenutí, my si rozumíme, tak nemá potřebu zdokonalovat slovíčka. Ale jak říkám, pusa mu i tak kolikrát jede….

Zuzi – to je jen můj pokus, že od autority typu dr. by to mohla vzít jako fakt a ne jen moje řeči.

Bohužel vztahy máme jaké jsou, ona sice ráda pomůže atd. to zase jo, ale mrzí mě, že mi nenaslouchá. Nevěří mi. Ostatně nedávno při hádce mi řekla – že vím o životě prd, že ona sama vychovala 2děti. Já ji neodsuzuju, dřív byla jiná doba, teď si věci každá máma dělá víc po svém, individuálněji, ale to se ji prostě nelíbí. Že se s ní neradím a neposlouchám její rady.
Přitom ona nebere na vědomí fakt o alergiích, ekzémech,sklonech v rodině atd. Tohle prostě neexistuje!

Většinou si myslím svoje, dělám si svoje, ale jednou za čas vybuchnu a pak je zle. Kdyby mi názor řekla 1-2x – beru to. Ale každý týden? To dost unaví.

No a když mě dr.pošle do háje, tak to nějak přežijem. :-)

zuzina
11.6.2011 v 13:36:47

Kenn přijde mi to docela komické chtít po pediatričce papír pro svou matku,že máš své dítě v pořádku :-D Možná by to chtělo spíš papír pro tvou matku do jiné ordinace nebo ji odkázat na nějaké třeba internetové stránky kterých je spousty a spousty a stejně pokud máte mezi sebou ,,něco“ tak ti ani to nepomůže.Držím palce :-)

…láska na celý život :-)

JarmuschkaJarmuschka
11.6.2011 v 13:15:42

Moje holky třeba do tří let moc nemluvily – pomohl až nástup do školky. Vzor ostatních dětí, více pohybu, zlepšení motoriky.
To mi teď říkala i učitelka ve školce, že i to, že v posledním roce holky začaly chodit do dvou pohybovek, že je hodně vidět na řeči.
No a s pohybem – chodit začala Any až někdy v 18 měsících, Lu dokonce až ve 21-22 měsících.
Zdravotně byly v pořádku, jen jsme posilovaly svalstvo. No a taky prý byly “pohodlné“ – prostě nepotřebovaly.

A konstatuji, že moje mamka je zlatá. Kdykoliv jsem se jí ptala na něco, kolem výchovy a péče o děti (vychovala nás pět a ještě dělala v jesličkách), tak nezapomněla konstatovat, že je dnes všechno jinak…
Tak jsem jí vždy říkala, ať mi řekne svůj názor a já si to přizpůsobím.
Ostatně, to samé mi říkala i ségra, a to je její mladší syn jen cca o pět let starší než holky.
To tchýňka měla a dodnes občas má tendence nás všechny “vychovávat“….
:P
Úspěšně odoláváme.
;)

…obavy i radosti až do smrti.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist