Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » nejhorší životní zážiteknejhorší životní zážitek
Anonym
10.6.2011 v 15:14:42

Ahoj holky, zdravím vás a chtěla bych se podělit o dnešní zkušenost. Byla jsem se svým čtyřletým synem u zubařky. Zoubky má zkažené, nechtěl si je čistit, když byl menší, takže nejmíň rok jsem musela poslouchat ráno a večer řev. Ale čištit jsem čistila. Asi má sklon ke kazivosti. Zubařka nám vyčítá, že za to můžeme my, rodiče, budiž. Dlouho malého bolela stolička, už to měl i natelké, tak jsme dnes šli na akutní ošetření. Myslela jsem, že tam omdlím, když mu zub trhala bez umrtvení :-( Jěště teď se klepu! Je mi špatně holky. Prý ho budou bolet i ty další zoubky. Jsem psychicky na dně. Díky, že jsem se mohla vypovídat. Omlouvám se za anonymitu

Stránky: [1] 2 3
Anonym
2.10.2012 v 20:36:47

Jsem zubní sestra. Věřte, že to není kolikrát fakt lehké. A přes to vím, že někteří zubaři na děti opravdu nemají nervy. Moje mladá doktorka je trpělivá, citlivá a i tak se nám párkrát stalo, že jsme dítě prostě nebyly schopné ošetřit. Ruce se nám nakoonec oběma klapaly ze strach, abychom dítěti neublížily. Moje rada pak je zkusit zajít k jinému lékaři. Moje kamarádka s dcerou, která nás při každém ošetření zničila, byla nucena jít na pohotovost, byl tam zubař černoch, malá z něho byla v šoku a nechala si zoubek vytrhnout i bez anastezie. Od té doby drží i u nás, a že chodí často! Samozřejmě jsou i léky, postačí někdy i dytyaden. A jestli dítěti trhali zub bez anestezie, mohla doktorka usoudit, že vaše divoké dítě by mohla jehlou zranit, a děti které se brání se většinou po injekci neuklidní a křičí i když už nic necítí. Prěji vám i zubařům aby vaše děti nebály. Mé řvaly taky.

HanzliciHanzlici
1.10.2012 v 19:59:43

tak mně nikdy mléčnej netrhali, tak nevím jak to bolí nebo nebolí. Ale přijde mi to prostě drsný… celkem bych si myslela, že klučík asi na zubaře trochu zanevře…

Anonym
1.10.2012 v 19:46:11

chudak klucina,to je mi lito..
ale nejhorsi zivotni zazitek? to snad ne? :-( ? :-)
Meggi

radka2
1.10.2012 v 18:27:49

u mléčných zubů? to mi to umrtvení připadá jako horší variynta. a jít k zubaři až když je zub oteklý? taky blbý, to už by injekce ani nemusela zabrat.

HanzliciHanzlici
1.10.2012 v 14:13:33

Trhat zub bez umrtvení? To je trochu drsné, ne??

Anonym
15.6.2011 v 14:09:42

no vše co píší pode mnou je pravda.naše malá proste nepujde k zubaři(5 let).neudržíme ji 3 lidé.zubařka na ni minule ječela,protože ji kousla i přes ten kovový nástavec:)

ona má jinak zoubky krásné,jen ty stoličky no.jednu uz má venku a druhou by potřebovala.uz mám doma i ty prášky (dormikum),aby byla omámená.jinak je nejen neošetřitelná,ale i nevytáhnutelná z auta.
jak slyší zubař ječí.přitom si zoubky čistí.jak říkám jen ty stoličky.
staší ta mela od mala drolivé zuby,od 3 letedu ty dva první odrolené a žluté,vypadly az v prvni tříde,nikdy ji žádná plomby nevydržela.vše hned vypadlo.jo aje fakt že i mrtvý zub bolí.čtyřikrát ji vrtali jeden zub(mléčnou stoličku),a že je mrtvá,že tam neadí.holka skoro nespala jak ji to bolelo.když se ji to same delo na druhé strane,hned jsem zavelela vytrhnout,i když zubařka říkala TO SE ZACHRÁNÍÍÍÍÍ.nejak jsem na tuto vetu alergik:(
já osobně se bojim jak čewrt kříže,rači budu jist brufeny nez bych tam sla.loni me bolela stolička,mela jsem nateklou dasen,vyvrtala,zaplombovala(řvu jak tygr:)
do rána sem nespaLA,bolest jak pes.ráno sem musela jit znova.vyvrtala,nechala otevřené,že zavře za 14 dní.přijdu,chtela400.no nemám!tak mám ted zub otevřený.
to by me zajímalo,nejřív vás přemlouvá at nethrat,že tam budu mit diru a ze budu muset mit umely zub za 3000.tak se necham ukecat a stejne je to k niočemu.bohuzel tady je vsude plno,k jiné se přehlásit je nemožné.(uz jsem jednou zažila,nez jsme se odtud stehovali,že to prý nejde jinak zaplombovat nez s uhradou.v novem meste mi to zadelali jen tak obyc plombou a drží uz 5 let!

Mirkali
12.6.2011 v 18:12:05

Ahoj anonymní,
tak mě některé chytrácké názory maminek, že za zkažené zuby mohou jen rodiče, teda dost vytáčí i na tvou adresu. Naprosto chápu, jak si se ty cítila, když malý plakal.
Ta maminka ,co to nezažila,nepochopí a snadno se pak soudí.
Popíšu svoji zkušenost. Mám pusu plnou blomb, čí je to vina, nevím . Můj panický strach ze zubaře (díky školním prohlídkám u zubaře) se mi podařil odstranit až po vysoké škole a to díky paní doktorce Vlachové, která byla nesmírně trpělivá, šikovná (například mi odstranila černou blombu na předních zubech).
Když se nám narodila Evička, tak jsem byla velmi pečlivá, čistila jsem zoubky, důkladně i za protestu.Nepila nic slazeného, žádné šťávičky, jen neslazený čaj nebo vodu. Až ve 3 letech jsem šla do naší polikliniky na 1. prohlídku k zubařce, která je pro dospělé a otevřela 2x v týdnu pro děti. Byla jsem nadšená,paní doktorka byla hodná, Evička moc statečná. Paní doktorka nás chválila ,jaké máme zdravé zoubky, přesto se jí zdálo, že vidí malý kazík na jedné stoličce a tak ho krátce vyvrtala a zaplombovala. Evička vše snášela statečně. Já nadšená, že Evička nebudemít stejné trauma.
Hned jsem jí objednala na další prohlídku za půl roku.
Po půl roce, 14 dní před plánovanou preventivní prohlídkou jel manžel s Evičkou na pohotovost s bolestí zoubku. Já mu říkám, hlavně ať jí to netrhají.Za hodinu mi volá manžel, že doktorka mi vysvětlí, že je tam hluboký kaz a zánět a zub musí ven a že má ještě kazy. Manžel jde s Evičkou na plánovanou prohlídku k naší lékařce. Ta jí vyvrtá pouze jeden zub a manželovi, řekne, že se máme objednat zase za půl roku.
Za tři dny jdu k naší lékařce znova, Evičku ten vrtaný zoubek bolí. Ptám se jí, proč jí neopravila ty ostatní.
Prý Evička nespolupracovala.
Přešly jsme k jiné dětské lékařce(jezdí kvůli tomu přes celé město, je to centrum, které se specializuje na děti), která se velmi zkušeně pustila do záchrany zoubků, ale bohužel několik zoubků muselo ven. Sama si to vyčítám, co jsem mohla udělat líp. Ale nejsem supermatka.
Taky jsem trpěla před 3 týdny, kdy Evičce(už 6let) trhali zoubek, plakala, ale byla nesmírně statečná.
Teď máme ještě 3 letou Lucinku. Zatím má zoubky zdravé, čistím naprosto stejně, možná o trochu víc. Lucinka má totiž vrozenou srdeční vadu a jakékoliv trhání by bylo komplikovanější (musela by brát antibiotika jako prevenci bakteriální endokarditidy).
Jen na adresu bývalé paní doktorky, není divné, že mi několik maminek říkalo, že je při první návštěvě pochválila jaké mají zdravé zoubky, ale jedne malý kazík tam nahoře…
Anonymní, moc Ti přeju, ať se už malému zoubky nekazi.
Mirka

zuzina
11.6.2011 v 13:48:11

Jelikož se obávám,že tak za rok dva nás bude čekat to samé tak jsem si se zájmem pročetla odpovědi.Za prvé si trošku rýpnu do odpovědí ohledně prevence,samozřejmě s tímto souhlasím,ale debata by měla být o něčem jiném.Když to přeženu tak nechápu proč si tedy obézní lidí nepřiplácejí na náhradu různých kloubů,kuřáci proč se léčí na rúzné nemoci atd. dalo by se pokračovat :-D
K těm zubům..Jarmuschko jak je to s mléčnými zuby a plombamy?Stále slýchám různé názory zda ano či ne.Naše lékařka na trhání u dcery/mléčný zub/ podala znecitlivující injekci se slovy nejsme ve středověku.Z druhé strany jak už jsem psávala, u malého zapříčinila panickou hrůzu z lékařů a bílého pláště jednoduše z nedostatku trpělivosti a času..od té doby bojujeme i na preventivních vyšetřeních.Do zubařského křesla jsem ho ještě od té doby nedostala,pusu neotevře a tudíž je neoštřitelný.Vím,že má nějaké kazy,ale nechat mu opravit mléčné zuby v celkové anestezii ve věku tří let,mi přijde horší zlo.Jak z toho tedy ven?
anonymní zakladatelko myslím,že za prvé se dnes opravdu nemusíš bát zeptat svého lékaře proč dělá to nebo tak či tak a za druhé si myslím,že hodně hrály svoji roly emoce,protože my maminky prostě nechceme vidět svoje drobečky plakat.Držím palce ať se zoubky zahojí a chodíte jen na prevence :-)
Ohledně změny zubaře,nevím jak někde u vás,ale u nás je to docela fuška sehnat kvalitního,který ještě přibírá a někteří toho využívají :-(

…láska na celý život :-)

Anonym
11.6.2011 v 10:52:54

Kromě celkové anestézie je nějaká analgosedace, využívá se i u dětí neošetřitelných, se strachem atd. Zhruba 2000kč + nějaká premedikace asi 500kč. Celková nestézie jsem se dočetla asi 2-2500 kč. Dokonce jsou nějaké spreje na umrtvení sliznice, aby nebolel vpich injekce při umrtvení zubu – to nabízí třeba i naše Dr. Jsou ordinace (nemusí to být hnedka nemocnice), kde mají anesteziology svoje a provádějí běžně anestezii ambulantní při trhání atd..Prostě to chce jen najít vhodného zubaře.No a holt si připlatit ale za kvalitní péči a přístup:-)
Takže těch možností je určitě víc a stále se domnívám, že když se zuby trhají dospělým s umrtvením a bezbolestně a nevím co všechno se nabízí, tak přece se netrápí děti, jen proto, že mají mlíčňáky…

Jinak ano, zablombovaný zub nebo vytržený může bolet – třeba moje máma má vytrhnutý zub a bolí jí čas od času:-) Jak píše Jarmuschka, je to tzv. fantomová bolest, mají to třeba i lidi po amputacích atd..

Ivča a Domča

Paťka
11.6.2011 v 10:40:26

Známím holku 4 letou nadopovali práškem, ale nic jí nebolelo a taky jí trhali zub.V bystřici jí to chtěla trhat bez ničeho a rodiče řekli, že ne a odvezli jí do prahy asi do Motola a tam dostala ten prášek a byla prý s toho omámená, ale bylo to bez bolesti.

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist