Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » SnySny
Dadula
6.6.2011 v 7:50:25

Provázejí celý náš život. Jsou pro všechny velkou neznámou. Sny prý dokonce mohou odhalit důležité informace o stavu našeho zdraví a jsou důležité pro zdravý spánek. Lidé sní i přes den, v tom případě, jelikož se tak děje za plného bdění, se jedná o jeho fantazie. Máme je rádi, protože když se něco stane ve snu, nemusíme se ničeho bát. Jistě jste se každý setkal se sny zlými i dobrými, kdekdo trpí nočními můrami. Proto by mě zajímalo:

Zůstal vám v paměti sen z dětství nebo jiného období života. Sen, který nemůžete nijak vymazat z paměti?

Trpíte vy nebo někdo z vašeho okolí nočními můrami?

!!!!!Tato diskuze je součástí projektu „Pojďte si povídat…“.
Zapojte se do diskuze nebo pošlete svůj příspěvek do pátku (10.6.2011) jako článek přes http://www.vasedeti.cz/poslat-novy-clanek/. Bude-li mít alespoň 250 slov a hlavu a patu, rády ho zveřejníme na hlavní straně.
Příští týden vybereme jednoho autora článku nebo účastníka této diskuze, který dostane malý dárek.!!!!!

Stránky: [1] 2 3
bublais
15.6.2011 v 13:38:00

Tak nevím, jestli mám mít radost z výhry, jakožto jediná autorka:/ Ale moc děkuju! Kde se můžu o výhru přihlásit?:)

ZavaZava
13.6.2011 v 13:30:03

Gratuluju vítězce!

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

Dadula
13.6.2011 v 7:32:41

Hezký den, tímto gratuluji výtězce. Rozhodla jsem se určit jako adeptku na dáreček Bublais,jakožto jedinou autorku článku.

JežečekJežeček
12.6.2011 v 9:00:51

Paťko, brrr, až mě otřepalo. Takové sny, to je jako z Hollywoodu. Nebála ses potom po těch snech??

Já měla jednou takový hnusný sen. Vlastně dva. Zdálo se mi, že umřela babička ve spaní. Byla jsem z toho docela špatná. A než jsem tehdy došla pár set metrů ráno k ní na byt, tak to bylo jako mučení. NAštěstí babičku mám dodnes. Ale ty divné pocity z její smrti jsou vlastně denně. Je už stará, má 86 let a zdravíčko chatrné, takže ji mám u sebe v bytě a starám se o ni a kdykoliv jdu kolem jejího pokoje, tak koukám, jestli dýchá, i v noci. Ale je fakt, že to dělám od toho snu. *

Paťka
11.6.2011 v 22:57:23

Já si své sny tedy ty nejčastější co se mi jako dítěti zdály pamatuji.Byly dva a první byl, že jsem vynikající řidička mám super auto a každý chtěl odemne vozit v tom autě a ten druhý byl, že mě někdo honil, tak jsem vzletěla do oblak tam si v bezpečí lítala, jak se mi zlíbilo.Pak jsem zase sletěla zpátky.Hodně se mi zdáli zlé sny a i když třeba dle výkladu ve snáři špatné být nemusely.Někdo z rodiny zemřel a nebo, že jsem ho zabila já, že jsem mu třeba dala gumičku na vlasy na ruku a tím jsem dotyčného usmrtila.Jednou se mi zdál sen, když byla malá ještě miminko, že jsem šla s kočárkem po louce a našla jsem celou igelitovou tašku oblečení na malou, tak jsem je z té tašky vyndavala a tam byla krvavá hlava nějakého ukrajince a říkala mi ať to nahlásim, že jsem jí našla a druhý den ve zprávách hledali hlavu ukrajince.Mamka má sny věstecké, které jí třikráté zachránily život.
První sen byl, že ještě jako mladá holčina pracovala v Praze v Léčivě a že půjde z odpolední a že jí v té ulici kudy chodí na autobus někdo zabije.Mamka šla druhý den radši jinudy a pak se dočetla v novinách, že tam opravdu nějakou ženu zabili.

Druhý sen se zdál mamce taky jako ještě slečně, že pojede tenkrát ještě z té jejich vesnice do velké zatáčky a tam jí smetou komedianti s maringotkou a že zemře.Druhý den mamka tudy jela a najednou se jí prý dostavil takový divný pocit co jí přinutil slést z toho kola a sednout si do škarpy a za chvíli nad sebou spatřila maringotku.Kdyby pokračovala v jízdě byla by mrtvá.

Třetí sen se jí zdál a to už jsme byly všichni na světě, krom nejmladšího bráchy.Psal se rok 89 a mamce se zdálo, že stojí v Neratovicích u hřiště a že jí srazí motorka.Jenže to se událo někdy až za půl roku a máma na ten sen zapoměla a jednoho dne byla venku s bráchou a ten jel na odrážedle a ujel jí a zrovna motociklista píchnul a dostal smyk a máma jak už šla za bráchou, tak jí jenom šmrncnul o šaty, jinak by jí prý zabil, jaká to byla rána.

Máma na tohle věří a kupuje si časopisy o snech a horoskopech a prý tam měla napsáno, že jí před zlem varuje Odiseus.Ještě že tak jinak bych ani nebyla.

lnorilnori
11.6.2011 v 11:02:44

Ježečku, já mám ve starým snáři po mamince, že vidět výkaly neznamená peníze, ale upozorňuje tě to na nějaký nečetsný jednání z tvojí strany, ale tak peníze by se určitě taky hodily

Jinak dneska mám bezvadnou novinu, malá (za dva měsíce tři roky) dneska spala jinde, než kde jsem ji ukládala, a když se ráno vzbudila, tak hledala toho mravence, toho velkýho mravence, jenže žádnýho nemá, ale plely jsme přes den chodník a tam bylo mravenců habaděj, na posteli usínala s Pučmeloudem, tak jsem si myslela, jestli mu nezačla říkat jinak a nakonec jsme se dopátraly k tomu, že si poprvé pamatovala svůj sen :)

keenspeedkeenspeed
11.6.2011 v 9:14:02

Ježečku to teda bude nadílka financí :-)

Osobně jsem noční můry neměla, aspoň o tom nevím.
A prcek ? Nevím jestli můry, jestli zpracovával dojmy ze dne, jestli to způsobil rozchod s ex a nervy a stres, ale noci byly jednu dlouho dobu celkem krušné. Do toho kojení.
Naštěstí je to pryč a spí dobře.

A dnes se mi něco zdálo, ale už nevím co. Včera cosi pěkného o chlapovi :-) jinak nic.

JežečekJežeček
11.6.2011 v 8:12:15

Tak co se vám zdálo dnes?
Já už pár dní mám smradlavé sny. Pořád se mi zdá, že jdu na záchod a je špinavý od hovin. Pokaždé to je někde jinde, ale pokaždé to vypadá hrozně. Ve snáři píšou, že získám peníze. Tak se těšíííím… :-D *

LussyLussy
10.6.2011 v 10:34:49

Dadulo,
za sebe – šla bych s tvým synem co nejdřív k dětské psycholožce.
Já měla noční děsy úplně od malinka, co si pamatuju. Už jsem to tu kdysi psala pod nějaký článek do diskuze o nočních děsech.
Padaly na mě věci, nebo mě někdo honil, vstávala jsem a bloudila po místnosti. Probrala jsem se třeba jak ležím na chodbě na dlažbě přikrytá dekou a nevěla jsem, jak jsem se tam doslala. Nebo jsem se několikrát v noci spálila o kamna (měli jsme klasické Petry) a já jak jsem chodila po místnosti jsem na ně šáhla a až bolest mě vzbudila.
Naši z toho měli akorát srandu nebo mi vynadali, že je budím (spali jsme všichni v jedný místnosti).
Začla jsem to řešit nějak okolo 25 let, když už jsem byla vdaná a manžel toho měl plný zuby, že se nevyspí, já šla třeba spát dřív než on, najednou jsem začla ze spaní řvát jako když mě vraždí, vylítla jsem z postele a zamkla jsem zevnitř dveře a manžel se na mě nemohl dostat. Já se úplně probudila, až když bouchal na ty zamčené dveře.
Takže jsem se odhodlala, šla k praktickému lékaři pro doporučení k psychiatrovi, ten mi napsal antidepresiva a já se po čtvrt století vyspala. Prášky samozřejmě samy o sobě nic neřeší a tak jsem začla docházet k psycholožce, která se mnou všechno rozebírala, vzali jsme to od seznámení mých rodičů, po narození mého bratra, moji pubertu atd. Pak mi po čase doporučila skupinovou psychoterapii, která mi pomohla neskutečně. Moje léčba – návštěvy lékařů, braní léků a terapie trvala asi 3 roky. A přitom, jak říkala psycholožka, stačilo, kdyby s vámi už ve školce přišla maminka a za jedno sezení mohlo být po problému.
Jinak – u mě ten problém vznikl už v prenatálním období, ale to by bylo na dlouhý povídání. Opravdu jsem se toho zbavila, ale podle mě zbytečně krkolomně a náročně. Nesměla jsem třeba při braní léků otěhotnět…

JežečekJežeček
10.6.2011 v 9:01:29

Tak děsy snad netrápí nikoho z mých blízkých. Děti v noci prožívají celý den ještě jednou. Lálinek mluví ze spaní a zatím je jeho největší zážitek nakupování. Hlavně Globus a Obi :-)
Najednou začne vyvolávat “Gugu – Obi – mami – akupuka“ = lidsky řečeno mami, jdeme nakupovat do Globusu a Obi.
Takže tohle mě budí v noci.
Jinak dnes se mi zdálo taky o maturitě :-)
Asi jak jsem si to tady přečetla :-D Samozřejmě jsem nic neuměla, neučila se, ale naštěstí k té zkoušce nedošlo – vzbudila jsem se. :-) *

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist