Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Domácnost a bydlení » Zelená voda v bazénu.Zelená voda v bazénu.
Paťka
4.6.2011 v 22:11:59

Dneska jsem přišla k bazénu a koukám, že je v něm voda zelená, že nebylo vidět na dno.Chtěla bych se zeptat jestli s tímhle máte někdo zkušenost a jak se vám jí povedlo uvést do původního stavu?Děkuju.

Stránky: [1]
JohankaDl
14.4.2015 v 14:38:59

Hlídej pH,… – víceméně všechno, co potřebuješ, najdeš třeba tady http://www.probazen.com/bazenova-chemie, doporučuju si prostudovat i pár článků http://lmgtfy.com/?q=zelen%C3%A1+voda+v+baz%C3%A9nu.

Paťka
9.6.2011 v 16:14:42

Takhle byla voda zelenáa takhle vypadá po mém zásahu chemickou cestou

Paťka
6.6.2011 v 17:54:13

Mám radost, že po včerejší dvojité dávce chlór šoku byla dneska voda jenom s mléčným zákalem.Dala jsem tam vločkovač,zjiskřovač a uvidíme zítra ráno.Když to dobře dopadne, tak to bude scuckané dole a jenom to vysaju a voda bude zas azur.Večer nahodím foto.

Paťka
5.6.2011 v 18:08:36

Mari ty bakterie zabije Savo a Chlór.Pokud to bude zelené, tak tam nikdo nepoleze.

marika81
5.6.2011 v 11:35:59

No nevím, já bych to vypustila, přece jen ty bakterie v tom jsou, my vložku filtrační přepíráme jen občas, já si myslím, že tu špínu stejně pořádně neodfiltruješ a voda už průzračná nebude :-)

Paťka
5.6.2011 v 10:18:28

Tak jsem pátrala po netu a voda se vylívat nemusí.
Dala jsem tam chlór šok a taky tam mám v plováku od Marimexu tablety nějakej komplex či co.Dno beru koštětem a filtrace pořád běží.Dočetla jsem se, že je to deštěm, že se nefitrovalo.Tak budu deně propírat filtrační vložku a asi zítra tam dám vločkovač a až se to vysráží, tak to odsaju.No a mělo by to být do tří dnů pryč.Už je i trochu vidět na dno.

marika81
5.6.2011 v 10:18:01

Jo Petro na savo taky nedám dopustit, naleju i půl flašky na celý bazén, jakmile to přestne být cítit leju další a další, my max. vyměnujeme 1x za léto, u nás v bazéně je neustálý pohyb, takže pak to třeba koncem července vyměníme……….je pravda, že voda nesmí stát dlouho, bud odkrýt aspon plachtu denně aspon z půlky, at jde vzduch, i ta filtrace se vlastně musí pouštět :-)

Jo k těm tabletám, my vždy koupíme, myslím Aquamark a nedám na ně dopustit, hodíme jí na dno, během dnes se rozpustí a celé balení nám vydrží celou sezonu, na ty řasy přípravek se mi naskytl náhodou, flašku mám už třetí sezonu a zatím žádný brčál :-)

pvosapvosa
5.6.2011 v 9:34:45

Také jsme první roky používali různé tablety, vločkovače, odřasovače. Stálo to spoustu peněz a učinek nic moc (nebo aspoň nám se to většinou nepodařilo nijak zlepšit).
Už dva roky jedeme jen na SAVO. Hlavní je pravidelně dávat, hlavně když je hodně teplo a také filtrovat, aby byla voda v pohybu – máme filtraci zapojenou přes časovač a filtrujeme 3-4x denně 1-2 hod. Voda nám vydrží takhle celé léto.
Savo teď mají v Globusu 5 litrů za 99,-.
Zkusila bych ještě to savo, dát tu větší dávku. Pokud se to nezlepší, tak je lepší dát novou vodu než tam cpát zmiňované přípravky. Když si to pak člověk spočítá, tak tam nacpe chemikálie za větší peníz.
Petra

…mít smysl života.

marika81
4.6.2011 v 22:54:33

Pat, nijak, vypustit a napustit novou, s tím, že si koupíš přípravek na tvorbu řas,je dražší, leju ho tam vždy a měli jsme jednou zelenou vodu, ale skrz to, že jsme asi týden bazén neodkryli, on se hodně zapařil, taky by nemělo do vody napršet, deštovka má úplně jiné Ph než voda v bazénu……..jinak máme i tablety, ale osvědčilo se mi spíše savo, sice jde cítit, ale prdím na to, hlavně, že je voda čistá, prostě hlavně pravidelně dávkovat tablety, či savo, přípravek na tu řasu, i na upravení ph se cosi dává, ale to už nedělám :-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist