Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Spaní miminka přes denSpaní miminka přes den
SAOPSAOP
31.5.2011 v 13:49:39

Ahoj,
už si nevím rady, tak doufám, že mi někdo z vás poradí nebo aspoň uklidní. Mám skoro 5-ti měsíční dceru, narodila se o 3 týdny dřív v 36+5. Jako miminko spala přímo ukázkově, ve dne i v noci. Dnes mi spí krásně v noci, za což jsem moc ráda, usne v podstatě v 19:00 a probudí se kolem 5 ráno s přestávkou na kojení v 22:00, občas se v noci zavrtká a po nakojení ještě usne a spí třeba i do 8. Mnohem horší je to přes den, spí mi jen 0.5 h dopoledne a 0.5 h odpoledne. Nemá problém usnout, ale vydržet spát. Po té 0.5 h se probudí, rozkouká se a už neusne. Teď se intervaly začínají zkracovat na 20 minut. Zkoušela jsem jezdit kočárkem, pravidelný režim, usínání v náručí, lehátko atd. teď zkoušíme šátek, ale zatím ji nezvládám dobře uvázat. Prosím poraďte, myslíme si, že je to horkem a světlem, když je chladněji a nesvítí slunce, tak spí většinou líp, ale taky to není pravidlo. Ještě bych chtěla dodat, že nevidím problém v tom, že nespí, mně by to ani tak nevadilo, protože je to moc hodná holka a klidně vydrží i sama, ale jen když není unavená. Když mi nespí, tak je podrážděná, nechce si hrát, nechce vůbec nic, ani chovat, ani jíst. Poslední dobou už jen leží a je apatická, není vidět žádný vývoj, proto jsem už vážně nešťastná. Díky

Stránky: [1]
SAOPSAOP
31.5.2011 v 18:36:56

Všem děkuji za příspěvky. Ohledně té apatičnosti-jde o stavy kdy opravdu jen leží a kouká a střídají se se stavy podrážděnosti. Někdy tak, jindy onak. Co jsem se snažila zjistit je to jeden z příznaků nedostatku spánku. O tom očkování jsme taky přemýšleli, máme za sebou 2. dávku, vždycky s nepříjemnými vedlejšími účinky, ale už to trvá moc dlouho na to, aby za tím bylo jen očkování. Proberu situaci s naší doktorkou,třeba něco poradí. Jinak co se týče ještě toho vývojového ustrnutí, tak jde o to, že věci, které uměla teď nechce dělat, ale opravdu za tím vidím jen tu únavu, protože ráno, když je vyspaná je schopná krátce něco dělat, například být na bříšku, hrát si s hračkou, broukat, chytat si nožičky apod., ale sotva se unaví, tak činnosti ubývá, následuje nechuť cokoliv dělat a večer už je tak podrážděná, že brečí, nechce jíst apod. Když se potom vyspí, tak kolem té 10 je zase lepší, usměje se na nás a je líp. vidím teda opravdu problém hlavně v té nespavosti přes den. Pořád doufám, ale když vidím jak se trápí a chce spát, ale nakonec usne jen na chvilku, probudí se s červenými očkama a stejně unavená jako před usnutím, tak mi to trhá srdce.

Anonym
31.5.2011 v 17:59:56

Záleží taky na tom, jak si vysvětlujete slovo apatická. Pokud je člověk apatický, tak leží a jak se lidově řekne – kouká do blba a to skutečně pořád, bez jakéhokoliv zájmu o dění okolo sebe, je mu všechno jedno atd. (takových sem viděla nespočet a bohužel spousta lidí říká, že je apatických, aniž by věděly o jakém stavu mluví). Ale vy zase píšete, že je podrážděná, takže to bych jako apatii nenazývala (tedy tak jak píšete, dítě nevidím). Co znamená vyjádření – žádný pokrok ve vývoji? Chodíte snad k lékaři…Kdyby nebyl pokrok ve vývoji, tak by si toho jistě všiml. Jak dlouho tento stav trvá, že soudíte “žádný pokrok ve vývoji“?

Vedro nedělá dobře nikomu, špatně se při něm spí i dospělým. Moje dcera (5 měsíců) spí v noci dobře, ale navečer má dost problémy usnout, což před nedávnem neměla, ve dne v podstatě to samé jako u Lussy – viz komentář níže.

Netvrdím, že je to jen vedrem,může být více příčin, ale tohle by měl především posoudit lékař. Takže pokud se vám nezdá něco ve vývoji dítěte, jak píšete, tak běžte určitě k lékaři, protože podle internetu takto nic nezjistíte, jen domněnky a spekulace – každý člověk je jiný, individuální a nelze srovnávat.A to ani co se týká spánku.

Ivča a Domča

LienLien
31.5.2011 v 14:24:43

Nechci působit nějak zaujatě, ale zapátrala bych po termínu očkování, právě apatii a ustrnutí ve vývoji uvádí hodně lidí jako první příznaky, kterých si bohužel nevšimli, nebo spíš s očkováním nespojili. Pokud by se opravdu čas shodoval, rozhodně bych s dalším očkováním nespěchala ani na radu pediatra, ti většinou toto uznat nechtějí, i když je to do očí bijící a pokusila bych se spojit s lidmi s podobnou zkušeností a požádat o pomoc.

LussyLussy
31.5.2011 v 14:16:02

Saop,
já myslím, že každé dítě je (jako ve všem ostatním) individualista. Některá miminka spí víc, jiná míň. Některá jsou uplakaná, jiná ne.
Já mám skoro půlročního chlapečka, narozeného v 34.tt, ten je hodně spavý, není kojený, spí celou noc, přes den jí po 3 hodinách, nají se, vydrží tak 2 hodiny vzhůru a pak ho dalšího jídla spí. Taky jsou dny, kdy spí malinko, nebo vydrží mezi jídly být vzhůru.
Ale tvoje poslední věta o tom, že je malá apatická a nevidíš pokroky ve vývoji se mi moc nelíbí. Asi bych šla za pediatrem na radu, aby za tím nespaním nebylo i něco jinýho než jen malá potřeba spánku.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist