Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Nevím si radyNevím si rady
JežečekJežeček
21.5.2011 v 14:53:49

Ahoj holky, nevím, jestli to je problém, ale chtěl bych slyšet váš názor, rady a zkušenosti.
Lálinkovi byly dva roky. V poslední době už trochu nejistím s nočníkem. Prostě ho nemá rád a odmítá na něj chodit. Zkoušela jsem vše, od pochvaly, přes potlesk za výkon, malinkatá odměna jako kokinko, ale stále nic. Někdy to výjde a vyčurá se, ale většinou si to schovává a když dám plínku, tak se počurá a vykadí. Pořád si říkám, že jsem v klidu, protože dnes už se dělají plíny i na 100 kilové lidi a že do nástupu do školy má čas a to už se určitě naučí, ale přece jen mě to štve. Od švagrové dcera je od dvou let plně bez plínek, ale uklidňuji se tím, že ona je dítko, které když ráno někam postavíš a přes den nepřestěhuješ, tak tam stojí do večera, takže proto asi se jí na tom nočníku sedělo líp :-) Kdežto náš Lálinek má pořád nějaké průzkumy a spoustu “práce“ okolo. :-)
S nočníkem jsem měla problém problém já. Nerada jsem na něj chodila, ale v dnešní době to už nějaký ten rok zvládám bravurně, takže neztrácím naději :-D Ale nechce se mi moc věřit, že by zrovna tohle bylo dědičné. Aspoň u pomočování se nic takového nepíše.

A druhá věc, ze které už blázním, tak je, že se mi začal vysvlíkat. Kdykoliv ho dám do postýlky, ať je to přes den, nebo večer, tak několikrát se mi svlíkne i z plínky a to se mnohdy stane i to, že počůrá postel. Zkoušela jsem domluvu, hrozby, dostává na holý zadek, i vařečku jsem vytáhla, ale nic :-(
Je to normální??? My jsme to s bráchou prý nedělali ani jeden.

Děkuji za příspěvky a přeji všem hezký den *

Stránky: [1] 2
JežečekJežeček
22.5.2011 v 8:04:03

Jééé, Paťko, to jste měli ve školce super. To já zažila teror. Ale stejně si říkám, jak jsem byla blbá, teď bych spala odpoledne, ale zase mi to nikdo nechce dovolit :-D *

Paťka
21.5.2011 v 23:22:33

Tak u nás mi chodila malá od dvou let na nočník přes den bez pleny a ve dvou a půl byla úplně bez plen.No a malý 2,5 roku má plíny pořád, ale chodí na prkénko.Na nočník mi odmítá a nikdy na něj nesedl.Jinak už tři měsíce asi chodí v látkových plenách, abychom tomu trochu pomohli.Bez pleny ho nechat nemůžu, protože by se mi počůral, ale už si říká, tak že si sundá kalhoty a běží k záchodu.Mi zas máme problém venku.Na zahradě se sám vyčůrá, ale kdekoliv venku nechce, ani jako chlapi a ani jako holčičky, takže chodí v plíně papírové a na noc má taky papírovku a ta je většinou suchá a tak 1x až 2x do měsíce občas do ní cvrnkne.Jinka malá mi spala po obědě do 2,5 let a malý do roka a půl.Kdybych ho dala do postele, tak mi frnkne a kydby to byla postýlka a nemohl by ven, tak by řevem zbořil barák.Asi to má po mě.Já si pamatuju, že jsem taky nechtěla přes den spát a hrozně ni vadilo, když nás pořád máma tahala po obědě do postele.Ve školce jsem zalívala kytky místo toho, že jsem nechtěla spát.

HANINA25
21.5.2011 v 23:09:00

jo holky já čuměla u Wolfika / Jany/,ta dala děti po obědě spát,řekla dobrou noc.Tetička Hanička dostala pusu,musela slíbit,že počká a oni lehli a nedutali a za chvíli spali. Já nevěřila vlastním vočím :-).
To u nás bylo kolikrát s vyhrožováním : jak nebudeš chvíly spát,nikam nepůjdem,apod. :-)

HANINA25
21.5.2011 v 23:06:16

Já po stole nelezu,já mám závratě :-).

marika81
21.5.2011 v 22:53:08

Hihi, tak to já mám vzorné děti se spaním, ale jen, co se týče poobědového spaní, malá spala do dvou let, pak už jsem jí nedávala, s tím, že večer půjde brzy spát, prd, desátá i pozdější hodina byla její na spaní, ale maminku nechala vyspinkat, jsem se vždy natáhla po obídku a malá koukala na pohádky nebo si kreslila, zůstalo jí to dodnes, v pokojíčku je jak myška a já s malým chrupu po obědě…………ten ještě spinká………..za to usíná k desáté, ale tak mě to moc nevadí, stejně do půlnoci straším na netu :-)

Schvaluji ti, že dáváš Lálinka po obědě do postýlky, chce to důslednost a nepolevit, já to tak zkoušela od miminka, jídlo jsem si nastavila tak, aby věděli, že kolem 12 hod. se chodí spát, do dvou odpoledne :-)

Hanči a nemá ta holka tvoje to vyslíkání na stole od tebe, někde to musela vidět ne??? Mě se teda malý vyslíká při zemi :-)

HANINA25
21.5.2011 v 22:42:13

taky pěkná čertice :-). Z naší Hanči taky učitelky rostly :-). Dneska by měla nálepku hyperaktivní.Co Petr študoval ty příznaky, vše sedělo.Ale vyrostla z toho,jen ta papula “uřvaná“ jí zůstala :-). Ale aspoň se neztatí.
Já milovala to období,kdy jsem s Martínkem chodila po obídku hajinkat.On byl vzorný dítě…nechal maminku spát.Párkrát jsem se probrala a on si hrál :-). Zato Hanča děs. Ale dneska, už se jen na to s úsměvem vzpomíná a v dobrém se jí vyhrožuje,že až jednou vlastní bude mít a bude po ní,tož si užije :-).

JežečekJežeček
21.5.2011 v 21:35:25

No o spaní mi povídej… Lálin nespí od roku odpoledne. Ale vždycky ho do postýlky šupnu, protože ten odpolední klid je třeba trochu dodržovat, jednak kvůli školky, ať si zvyká a taky si chci já trochu odpočnout ;-)
Já když si vzpomenu, jak jsem nenáviděla to odpolední spaní… Doma to šlo, ale ve školce… To byl masakr. Jedna učitelka mě zavírala do kumbálu. Byl to sklad lehátek a velkých hraček. A když mě tam jednou zavřela a řekla, že nesmím ani pootevřít dveře, tak jsem se jí tam vyčůrala. Když nesmím otevřít dveře a chtělo se mi, tak co jsem měla dělat. Byla tehdy strááášně naštvanám, ale víckrát mě tam nedala. Nedávno jsme doma vzpomínali na dávné věci a řekla jsem i tuto událost a mamka byla tak překvapená, vůbec netušila, že nás někam učitelky zavíraly. No, asi i úča věděla, proč si nestěžovat mamince, že jsem počůrala sklad :-D A já z toho teď mám ještě větší radost než v dětství :-D *

HANINA25
21.5.2011 v 21:25:40

PS : mě Martin nespal odpoledne tak po druhém roce,Hanča po prvním a to jsem s nima kolikrát si šla lehnout :-) a já bych spala a oni né :-) :-) :-)

HANINA25
21.5.2011 v 21:23:07

ježečku,bože to je normálka,že povolí nervy.Já se nemám taky čím chlubit,kdybych v dnešní době řekla kolikrát mi ulítla ruka, bylo by to na sociálku.
No Hanče to nezůstalo :-),ale ještě v pěti letech tričkem vypřela louže u baráku :-). S tím lezením po stole to byl zážitek na který se nedá zapomenout.Ze židle šup na stůl,pár krůčků,věci všechny ze sebe.Několikrát spadla,ale zařvala si a lezla dál. Je zázrak,že se nepolánala.
Musíš vydržet ještě pár měsíců a ono se dá všechno do latě jak má.Do 3 let a bude fajn,uvidíš.

JežečekJežeček
21.5.2011 v 21:12:20

Hani, ještě, že to Haničcemladší nezůstalo… To svlíkání na stole :-D
No jo, je to asi fakt z nudy. Dnes nespal odpoledne, tak v osm jsem ho tam šupla a za deset minut byl tvrdý a bez svlíkání :-D
Trošku se před váma stydím, za to, že jsem mu dala na holou prdelku, ale já včera od devíti večera zívala, byla unavená a on do jedenácti dělá tohle. Tak jsem to prostě nějak neudržela :-)
Ale se fakt, že to je výchovné, takže to víc bolí mě, než tu jeho svlíknutou dupku :-D *

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist