Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » Od jakého věku hlídání dětí samo?Od jakého věku hlídání dětí samo?
Anonym
19.5.2011 v 18:52:49

No nevim asi jsem to napsala jako … ale chtěla jsem slyšet váš názor, které mají už s tím zkušenost nebo poradit. Mám dvě holčičky, 6 a 9 let. Od června budu dělat i odpolední a nemám hlídání pro holky (končí mi v 6 večer šichta) a tak by starší, která chodí do 3. třídy vyzvedávala ze školky tu mladší, šly by se ukázat do práce (mají to cestou) a pak šly domů, kde by byly asi dvě hodiny samy doma. Dneska si to vyzkoušely (jenom šla pro ni sama do školky, já čekala doma) a šlo jim to, bez problémů. Jsou moc malý ještě? Poraďte mi…Pavla (mimkys)

Stránky: [1]
Anonym
20.5.2011 v 8:23:03

Pavli, když mi bylo deset, bráchovi osm a ségře dva roky, tak se naši rozvedli. Máma musela točit 36h směny, takže jsem vyzvedávala, vařila,podepisovala úkoly, prala a topila v kotli. Mamka nás kontrolovala přes pevnou nebo přes sousedku. Nevím, jestli to bylo ideální, ale přežili jsme to všichni.(-: Bramborka

JovankaJovanka
19.5.2011 v 23:31:50

Pavli, mooooc přeji, ať jsi happy :-):-):-)

Anonym
19.5.2011 v 23:20:01

Holky díky za názory. Bojim se ale pořád je to tu ale… práce není jen tak, o holky se bojim, ale překážek je pořád dost na cestě… No dám pak vědět a díky za odkaz.
Škola – tak v pondělí dělám ústní asi ve 4 odpo tak pak budu happy nebo v pr… tak zatim jdu hají Pavla (mimkys)

JovankaJovanka
19.5.2011 v 22:32:08

Lussy, Ty máš tedy zážitky….
Pavli, to je fakt těžko radit. Ono asi nejde o to, že za běžné normální situace to holky zvládnou, ale zkus s nimi probrat různé možnosti nezbezpečí, které na ně mohou číhat – od zlých lidí přes různé nehody, požáry a já nevím, co ještě. A určitě se domluv se sousedy (jestli to jde), aby byli připravení kdykoliv pomoci a dát Ti vědět, kdyby se něco dělo. Předpokládám, že holky budou mít u sebe telefon, abyste mohly vzájemně komunikovat?
Je to těžká otázka, ale když je člověk s dětmi sám, tak moc možností výběru nemá, že? Já jsem to řešila kdysi, že mi dcera ve třetí nebo čtvrté třídě chodila pro tu mladší do školky a taky spolu bývaly celé odpoledne doma. Naštěstí se nic nestalo. Totéž přeji i Vám :-)
Mmch, co škola?
Zkus mrknout na tyto stránky – http://www.zachranny-kruh.cz/ - zdají se mi docela dobré, třeba Ti v něčem pomohou.

LussyLussy
19.5.2011 v 20:47:03

Pavlo,
jak píše Kukačka, stejně je rozhodnutí na tobě. Ty znáš děti nejlíp.
Myslím, že je něco jiného, když jsou dvě, než kdybys tohle řešila u jedináčka.
Já se od první třídy vypravovala sama do školy, jezdila jsem busem do vedlejší vesnice, po škole žádný autobus zpátky nejel, a tak jsem sama chodila 2 km polní cestou.
Bála jsem se jednak ráno sama doma, když máma odvedla bráchu do školky a já měla ještě čas jít na autobus a hlavně šíleně jsem se bála jít domů po té cestě.
Ale kdybych měla jít ještě se sourozencem, klidně i mladším, že já bych byla ta zodpovědnější, tak by mi to vůbec nevadilo.
Ale tohle je opravdu u každýho dítěte jiný. Já třeba byla tak poctivá, že mi máma připravila čepici, v který jsem si připadala jak idiot, a já jsem si jí fakt oblíkla i když jsem šla v ní na autobus s brekem, že jí nechci. Přitom kdybych si jí nevzala, nebo vzala jinou, tak na to máma nepřišla, protože já ze školy chodila dřív než ona s bráchou ze školky.

keenspeedkeenspeed
19.5.2011 v 19:51:26

Ahoj, s tím ti neporadím, ale já sama kdysi před léty, jsem od těch 6-7l bývala doma sama celou noc. Brácha už byl na intru a máma chodila na D a N služby , takže jsem byla sama doma už jako malá. Sice si z toho skoro nic nepamatuju, ale evidentně jsem to přežila :-)

Kukačka
19.5.2011 v 19:43:09

Mimkys, tohle ti nikdo neporadí, musíš se sama rozhodnout, jestli už to tvé holky zvládnou. Některé dítě je v 6 letech schopné být na chvilku samo doma, některé ne (to je příklad). Hodně se to liší i rodič od rodiče, např. jak se ztratil ten 9-ti letý kluk, co jel sám příměstskou dopravou, rodiče se v podstatě rozdělili na dva tábory – jeden by “tak malého“ kluka nikam samotného nepustil, druhý poukazoval na to, že se děti musí naučit osamostatnit. Čistě subjektivně: já bych 9 a 6 leté dítě taky takhle nechávala chodit ze školy jako ty, ale někdo ti možná napíše, že on ne.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist