Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Samy/i o sobě » Češi rozpoutali v Evropské unii boj za jednotný časČeši rozpoutali v Evropské unii boj za jednotný čas
PetraPetra
16.5.2011 v 8:46:29

Před chvilkou mi přišla zajímavá tisková zpráva. Jako článek na hlavní stranu to není, ale třeba by vás to taky mohlo zaujmout, takže kopíruji sem:

Od roku 2002 si musíme v březnu posunout hodinky o jednu hodinu dopředu, na podzim zase pak zpátky. Většina Čechů s touto změnu nesouhlasí, proto se pustili do boje za zrušení dvou časů. Aby byla změna možná, musí k ní dojít v celé Evropské unii.
„Letní čas je systémová úprava. Proto nyní připravujeme projekt, který by měl docílit jednotného času. Mnohým lidem tato změna způsobuje psychosomatické problémy, a proto tuto iniciativu tak silně podporují,“ říká senátor Petr Šilar, který se dlouhodobě touto záležitostí zabývá. Češi se tak postaví do čela boje za jednotný čas v celé Evropské unii. Podporu mají napříč členskými státy.
Evropská legislativa neumožňuje, aby byl zaveden jednotný čas pouze v České republice. „Čas musí být stejný v celé Unii. Naší snahou tedy je ve všech členských státech rozpoutat diskuzi a shromáždit jeden milion podpisů na podporu jednotného času,“ vysvětluje autor této myšlenky Tomáš Zdechovský. Občané Evropské unie budou mít možnost se vyjádřit, zda chtějí dva časy, nebo jeden. Dokumenty Evropské komise jasně říkají, že pokud se lidé vyjádří pro zrušení dvou časů, jejich názor bude akceptován.
O sjednocení času budou diskutovat odborníci na půdě českého Senátu v úterý 17. května od 10.00. Záštitu nad odborným seminářem přijal senátor Petr Šilar a europoslankyně Zuzana Roithová, která bude garantem návrhu na evropské úrovni.

K Čechům se přidávají i lidé ze zahraničí
Letní čas je umělá úprava změny času, která se používá pro letní měsíce. V tomto období nahrazuje čas daný příslušným časovým pásmem. Původní záměr zavedení letního času měl vést k úspoře energie. Někteří energetici však tvrdí, že tyto úspory jsou minimální. „Navíc změna na letní čas způsobuje lidem zdravotní potíže. Obrací se na nás stovky lidí z České republiky, ale i ze zahraničí s tím, že máme jejich podporu. Tato iniciativu bude určitě úspěšná,“ uzavírá senátor Šilar.

A tak mě napadá – Jak to vidíte vy? Podepsali byste se pod takovou petici? Vadí i vám změna času, nebo je vám to jedno? Myslíte si, že se v celé EU opravdu zruší letní čas???

…neustrnout ;-)

Stránky: [1]
ZavaZava
16.5.2011 v 11:11:43

A kde to můžu podepsat?

Zajímalo by mě, jestli to vyjádření energetiků o bezvýznamných či vůbec žádných úsporách energie je pravda. Pokud zjišťují fakta výrobci energie, dovolila bych si pochybovat. Vždyť je v jejich zájmu spotřebu energie zvýšit.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

JežečekJežeček
16.5.2011 v 9:41:03

Já to chci taky podepsat!!!!
Klidně, ať zůstane ten umělý čas, prodloužený, to mi nevadí, je déle světlo, ale hlavně ne to měnění. To je nelidské. *

Kukačka
16.5.2011 v 9:03:05

Kde se to podepisuje? Jsem pro! :-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist