Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Tchyně nadělala dluhyTchyně nadělala dluhy
Dadula
29.4.2011 v 14:03:39

ahojky moje virtuální kamarádky, dlouho jsem tu nebyla,tak vás tímto moc zdravím. Mám hrozný starosti…Ta moje úžasná tchýně, která se mnou a s manželem bohužel sdílí náš dům, si půjčila pro své vykutálené známé ve svých 75 letech 200 tis. Kč. Dozvěděli jsme se to z druhé ruky, sama nám samozřejmě nic neřekla. Dala se do kupy z jednou vyčůranou rodinkou, která dluží kde komu, všichni od nich dali ruce pryč jen naše báby samozřejmě má stále růžové brýle. V současné době je ve fázy, kdy pro ně udělá první poslední, nikdo jim nesmí ani vlásek skřivit, nedejbože kdyby je někdo z nás pomlouval. Je to prostě na delší povídání. Necháme, jak může nějaká instituce (prý si snad půjčila od Providentu?,nevím) půjčit tak staré ženské. Šílíme z představy, že by se jí něco stalo,taky má své nemoce a různé choroby,má na to samozřejmě věk. Rozhodli jsme se, že v případě jejího úmrtí (vím,je hnusné takto o tom uvažovat) se manžel vzdá dědictví, abysme se jejich dluhů zbavili (prý snad není poprvé,co si kvůli nim půjčila). Stejně už nic nemá, barák je manžela, ona veškerý svůj majetek (většinou se jednalo o pole) prodala, hádejte ve prospěch koho. Strašně mě to mrzí jen kvůli manželovi, protože kdybysme my jako rodina byli v úzkých, jakože tomu každou chvíli, nepůjčila by mu ani pětistovku natož aby si na sebe kvůli němu vzala půjčku. Další věcí, které se obáváme je, co se stane, když přestane splácet a poctí náš dům exekutoři. Taky se může stát, že příjdeme z práce a budeme mít oblepený majetek a nic s tím nenaděláme. Všichni dobře víme, že exekuční úřad jde přes mrtvoly a nedělá rozdíl v tom, čí majetek je. Nevíte, jestli se dá dopředu udělat něco, aby v případě, že by toto nastalo, myslím,že by nás chtěli “vybrat“, tak aby na nás nemohli? Asi ne,že? Ach jo, jsem z toho na nervy.
Další z hororových scénářů, které mě napadají, že svého syna (mého muže) uvedla jako ručitele. Řeknete si, to se nemůže stát bez jeho souhlasu, ale bohužel jsem se jednou natrefila k tomu, že to není až tak pravda. Jedna tchynina velmi dobrá známá si též vzala tuším 20tis. Kč od Providendu. Po její smrti, když její dcera vyřizovala pozůstalost zjistila, že v půjčce figuruje jako ručitelka a přitom o tom neměla ani páru. Bojím se, že moje tchýně je tak troufalá, slušně řečeno, že by toho byla taky schopná. V tom případě by nám ani vzdát se dědictví nepomohlo předpokládám. Ale hodlám se v tom případě soudit.
Modlím se, aby se nic z tohoto nestalo, přeji jí, aby tu byla aspoň do stal let a užije si splácení těm lichvářům.

Uff, omlouvám se za ten román, ale potřebovala jsem se někomu vypovídat…:-)
Holky hezký den a propršený víkend.

Stránky: [1]
JovankaJovanka
1.5.2011 v 20:48:05

Souhlas s holkama, hlavně zjistit, jak to ve skutečnosti je (jestli Vám to řeknou)….
Přeji hodně štěstí!

slepenina
1.5.2011 v 11:06:10

Já bych asi také se snažila najít veškeré papíry oheledně koupě a případně i sepsat váš majetek a nevím poradit se s právníkem jak na to. Stejně se může stát, že i tak to exekutor zabere, ale mohlo by to pak jít nějakou vylučovací žalobou, je to hrozné a věřím, že se cítíš pod psa. Bohužel starší lidi jsou velmi důvěřiví a může se jim to vše ve zlém vrátit.

PadméPadmé
30.4.2011 v 23:17:51

Dadulo, to je ale situace! Chápu, že se tím zaobíráš a že na to “musíš“ myslet, je to prostě nepříjemné.

Já bych se asi v první řadě snažila zjistit, zda u té půjčky manžel figuruje jako ručitel (jestli ho tam opravdu uvedla). To si myslím, že je potřeba vědět.

Pak už zbývá jen popřát “milé dámě“ dlooouhá léta a Vám opravdu hodně hodně štěstíčka.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

Anonym
30.4.2011 v 18:46:31

Kdyby přišli exekutoři, je dobré mít doklad o koupi od co nejvíce věcí a svědky, kteří vám potvrdí, že jsou ty věci vaše.
Kdyby mě někdo uvedl bez souhlasu jako ručitele, taky bych se soudila.
Markittka.P

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist