Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » úporné zvracení trvající třeba dva dny-POMOC!!!úporné zvracení trvající třeba dva dny-POMOC!!!
Anonym
29.4.2011 v 9:26:38

prosím o radu, jestli s tím nemá někdo zkušenost. U dcery 6 let se objevilo úporné zvracení, začne to většinou večer nebo v noci a trvá tahem a tím myslím, že jde na záchod a tam se opravdu dáví a zvrací třeba 10 hodin v kuse, dokud doslova nepadne vysílením. Sama to nedovede moc popsat, říká, že ji něco zavazí v krku a nutí ji to zvracet. Prvně se to objevilo v listopadu, pak to mělo intervat po 3 týdnech, poslední dobou to měla po týdnu a trvalo to dva dny. Tak jak to rychle přijde, pak to naráz odezní, má na všechno chuť, jí a pije. Během ataku do sebe absolutně nic nedostane, ani lžičku čaje (třeba 20 hodin, což mne děsí kvůli dehydrataci). Předem ví, že to přijde, řekne mi že ji asi bude špatně a do čtvrt hodiny je na záchodě. Je bledá, unavená, apatická, nemluví, teplota 37,4. Řešíme to s pediatrem, byly jsme na ORL, gastro poradně, neurologii, půjdeme na CT hlavy a kardiologii. Zatím na nic nepřišli. Padají zatím takové vzácné diagnozy jako syndrom cyklického zvracení, epilepsie, ale zatím pátrají a nevědí, že musí udělat ještě další vyšetření. Všude jsou dlouhé čekací lhůty na objednání, prý nejsme akutní případ a dokud to zvládáme doma, tak ani akutní nebudeme. Přemýšlela jsem, že bych v době ataku zvracení dceru odvezla na příjem (naše paní doktorka mi to moc nedoporučuje, aby nebyla dcera zbytečně vystavena stresu s odloučení, taky s toho mám hrůzu, není zvyklá spát sama a když je jí tak hrozně zle, mám strach aby nevdechla zvratky a nevím jestli by se jí tam někdo na 100% věnoval, přece jenom je to oddělení a více dětí na jednu sestru……) No zkrátka jsem bezradná, nemá s tím někdo zkušenost. Budu vděčná za každou radu. Děsím se toho kdy to příjde znovu, už máme týden “klid“.
Ela

Stránky: [1] 2
Anonym
27.12.2013 v 18:51:56

Dobrý den, nevím, jestli má cenu reagovat na tenhle článek, protože je už pár let starý, ale taky tu na netu hledám a mám stejný problém s dcerou. Má to od jednoho roku, nyní je jí 21 a zvracení se pořád opakuje přibližně po 2 až 3 měsících a NIKDO nám s tím zatím nepomohl. Doktoři většinou ani neví, co název acetonemické zvracení je a koukají na nás jak na blázny, co si sami určují diagnózu. Je to stejné, jako to popisujete vy, když to na dceru přijde, taky to už tuší předem a pak zvrací neustále, dokud únavou neusne, ale brzy jí to zase vzbudí a takhle je to pořád dokola, v žaludku už dávno nic nemá, takže zvrací je takové šťávy a později to má tmavě hnědou barvu….trvá to 3dny, než se to postupně a hodně pomalu uklidní, nemůže nic pít, ani jíst, strašně se jí točí hlava, bolí břicho, má i halucinace…kvůli tomuto ani není schopná mít normální zaměstnání, takže je na pracáku, ale platí za ní jen sociální a zdravotní pojištění a jinak jí nedají ani korunu….je o šílený a už nevěřím, že se to nějak zlepší….doktoři jí dali na to antidepresiva, že je to psychické, to samozřejmě nezabralo, taky nějaké kinetika, ale to jen někdy zvracení trochu oddálí a stejně to přijde…už nevím, co mám dělat….

Anonym
2.7.2011 v 21:18:15

ahoj Simono,
pokud chceš víc prodiskutovat, tak mi napiš na mail
erika.ch31@seznam.cz
prošli jsme hooodně vyšetřením a čeká nás hospitalizace v nemocnici. Napsala bych podrobnosti a zkušenosti a tak. Souhlasím s tebou, že kdo neviděl jak to vypadá, tak netuší jak hrozné to je, i když je dobré, že se to dá léčit a většinou z toho vyrostou.
Ela

Anonym
2.7.2011 v 14:47:55

Ahoj,
mám podobný problém, malé je 5, a zrací od dvou let zhruba po třech týdnech. Ten den je to vždy šílený. Dle lékařů cyklické zvracení a prý z toho vyroste, nic víc mi k tomu neřekli.. Ale oni s ní doma nejsou a nevidí to. Kdyby někdo z vás vědět o nějakém léku či lékaři, budu vděčná. Díky Simona

radka2
9.6.2011 v 19:58:50

elo, může to být i “obyčejná migréna“. z prognozy epi si nedělej hlavu, dokud se definitivně nepotvrdí, a i kdyby, většinou to bývá jen do ukončení vývoje mozku, tj. kolem 20ti let. jsou horší, neléčitelné choroby. zní to asi tvrdě, ale synek taky blul až do bezvědomí, jen šťávy, od cca dvou do pěti let, než přišli na to, že je to migréna. pak měl párkrát epi záchvat. já byla hotová. taková hrozná nemoc…. a od 19ti let je dobrej. teď už má i řidičák, 4 roky nic. bez léků. naprosto zdravej kluk. akorát teda nesmí dělat řidiče z povolání nebo pilota:-)

bamiskabamiska
9.6.2011 v 18:41:10

eli držím palečky at vše dobře dopadne, je dobře že se to aspoň nějakým směrem hýbá…

Anonym
9.6.2011 v 18:31:24

ahoj,
tak se po delší odmlce ozývám co a jak. Po sérii vyšetřeních dospěli lékaři k závěru, že se jedná buď o syndrom cyklického zvracení (acetonemické zvracení) nebo o druh epilepsie. Za měsíc nás čeká hospitalizace ve fakultní nemocnici, kde udělají sérii dalších vyšetření, aby určili o kterou diagnozu se jedná. Noční monitoring EEG, magnetickou rezonanci….. a další. Musím říct, že to byl boj, tady u nás si nikdo nevěděl rady, takže jsme za pomocí rodinného doktora (švagra) pátrali jak se říká na vlastní pěst, konečně jsme našli specialistu, který nejen že ty diagnozy zná :-)) , ale ví co a jak. Tak uvidíme co bude dál. Zatím bereme léky, které nám dali jak se říká provizorně, než se bude na 100% vědět co to je, pak nasadí konkrétní léky. A zatím dobrý. A dá se to léčit a většina dětí z toho “vyroste“. Takže celkem dobré zprávy a uvidíme co bude dál. Dík za podporu a rady a zatím se mějte
ELA

Danniella
12.5.2011 v 19:04:04

Elo, s něčím takovým jsem se nikdy nesetkala a musím říct, že jsem ráda. I když ti tím moc nepomůžu, budu vám držet palce, aby diagnóza byla co nejmírnější. Určitě jste museli mít hrozný strach, je dobře, že CT je v pořádku. Výměnu názorů nemůžu nabídnout, ale budu čekat, jestli se ozveš, jak se situace vyvíjí. Samozřejmě bych vám hlavně moc přála, aby se problém co nejdřív a úplně vyřešil.

Anonym
10.5.2011 v 18:41:02

Ahoj,
tak jsme byli dnes s dcerou na CT mozku, naštěstí vše v pořádku, tak jsem si oddechla.
Opravdu to vypadá, že to bude syndrom cyklického vracení nebo velice vzácný typ epilepsie. Nasadili nám nějaké léky a zatím se to neopakovalo, teď jsme objednaní ke specialistovi, který se těmito málo známými a netradičními diagnozami zabývá. Pomohlo by mi, kdyby s tím měl někdo zkušenost, setkal se s tím v praxi pro výměnu názorů a zkušeností.
Ela

Anonym
30.4.2011 v 21:57:15

Dobrý den.Můj syn chodí do školky a mněl 2x za půl roka podobné problémy-střev.chřipka.Chce to dávat ze začátku čaj po lžičkách v lekárne mi doporučili lék Motilium -cucací tabletky jsou od 5 let a synovi zabrali hned po hodine a přestal zvracet a to prezvracel celou noc a ráno.Brali jsme to 3x denně asi 3 dní ale chce to držet dietu žádné sladkosti a mastné jídla.Přeju hodně zdraví a snad to nebude nic vážný.Andreahla.

zuzina
30.4.2011 v 9:38:55

Tohle na mě tedy působí trochu děsivě.Brala jí pediatrička odběry po zvracení?Stačí pár hodin zvracení a dochází k dehydrataci,rozvratu vnitřího prostřdí,to se prostě nějak nasimulovat nedá.Záleží i co zvrací..První mě také napadly potraviny,dále nemá to souvislost s psychikou?Děti jsou citlivé bytosti a zarazilo mě i,že to na sobě cítí dopředu.A co migrény?netrpí tím někdo v rodině?
Držím palečky ať vyšetření najdou příčinu a podaří se vám vyhrát :-)

…láska na celý život :-)

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist