Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » Zveřejnění fotekZveřejnění fotek
Anonym
5.4.2011 v 12:18:22

Dobrý den, chtěla bych znát jiný názor. Chodíme do mateřského centra. Občas tam přijde fotografka, udělá pár fotek a my si můžeme vybrat, které bychom chtěli. To by bylo fajn. Jenže, už dvakrát se mi stalo, že jsem fotku malého viděla v místních novinách. Nelíbí se mi to, zvlášť, když se mě nikdo nezeptá, zda ji může uveřejnit.

Stránky: [1]
vicikovka
6.4.2011 v 14:55:57

No, mě to příjde nesmyslné – místo abys byla ráda, že máš dítko v novinách se starat o to, zda-li mě někdo požádal či ne.

Když se někdo zeptá, tak je to milé, ale když uvidím já a nebo někdo z mé rodiny naše dítko v novinách – budu šťastná a dmout se pýchou, že moje dítko bylo na nějaké akci vybráno z tolika dětí…

JanaKJanaK
5.4.2011 v 23:43:21

Ahoj, nevím jak jinde, ale u nás když něco fotím v Centru, tak se dopředu ptám, jestli to někomu nevadí, případně zda souhlasí se zveřejněním, ale písemně to nemám.
Když náhodou nějakou fotečku posílám do novin, tak většinou chtějí souhlas toho, kdo je na fotce, případně rodičů dětí a také jméno autora fotky.
Venkovní akce se neptám, to bych se zbláznila (chodí tam kolem 200 lidí).

Určitě bych kontaktovala fotografku i centrum, že by měli změnit přístup.

Pavlinkav
5.4.2011 v 20:34:34

No, tak nějak jsem si to Jarmi myslela.

Takže tím pádem by měla ta fotografka předem asi říct, jestli to fotí jako veřejnou akci (třeba karneval mrňat), nebo jestli jde fotit s tím, že rodiče si můžou nechat udělat fotky, ne?

…objevovat doteď nepoznané…

JarmuschkaJarmuschka
5.4.2011 v 18:24:30

On je ale taky rozdíl, když je to nějaká veřejná akce, na veřejném otevřeném prostranství, a nebo focení v uzavřeném prostoru, činnost centra.
Když jdeš na nějakou akci, která je veřejně inzerovaná, přístupná opravdu každému, tak asi musíš i počítat s nějakou fotodokumentací.
Ale v centru, které je určené pro úzkou skupinu klientů, to už je něco jiného.

…obavy i radosti až do smrti.

Pavlinkav
5.4.2011 v 17:48:15

No, nevím, jestli to nebude sporné.
Ve škole jsme taky nechávali podepisovat, to co Jarmuschka.
Osobně si myslím, že by to tak mělo být asi i v těchto centrech.
Ale tak mě napadlo, jak by to asi dělali novináři při focení různých akcí? Tam to prostě nejde, každého se ptát. Možná je to ale ošetřené jinak.

Nevím, jestli su teda divná, ale mě osobně velice potěšilo, když jsem na fotce v novinách našla i sebe s malou, nebo na skautské vývěsce. Dokonce jsme s malou v kroji na kapesním kalendáři 2008 našeho města a letos ta samá fotka je v kalendáři našeho města. Mě osobně to teda potěšilo :-) A nikdo se mě o zveřejnění nežádal a ani mě to nenapadlo, že by měl… Prostě fotograf fotil momentky na jedné velké akci, co tady probíhá…

Když mi fotili Lucinku v porodnici jako novorozence do rubriky Právě jsme se narodili, tak jsem ale podepisovala souhlas, že to můžou v novinách a na internetu zveřejnit.

Tak možná se to liší podstatou akce a focení.

…objevovat doteď nepoznané…

Anonym
5.4.2011 v 13:11:10

Děkuji za radu. Hezký den

JarmuschkaJarmuschka
5.4.2011 v 12:40:14

Nevím, jak je to přesně v zákoně, ale před zveřejněním by si měla fotografka vyžádat váš souhlas se zveřejněním – vaším, vašich dětí. Asi by stačilo i jednou, “paušálně“.
Není něco o zveřejňování fotek zmíněno v provozním řádu centra?
Já byla letos s dětmi u zápisu do ZŠ a mj. jsme podepisovali papír, zda souhlasíme se zveřejňováním fotek, ale i jmen v souvislosti s akcemi a úspěchy školy…
Požádejte o nápravu, možná i písemně do novin (fotografka pracuje pro ně?), v centru. Když tak pohrozte ÚOOÚ (Úřadem na ochranu osobních údajů).

…obavy i radosti až do smrti.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist