Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Dětský stomatologDětský stomatolog
Anonym
5.4.2011 v 9:18:48

Ahoj,
protože jsme se přestěhovali, hledám nového zubaře pro syna (5let). V našem nejbližším městě jsou mraky zubařů – je tu celé zubní středisko, a pak ještě další soukromé ordinace mimo toto zařízení. Jenže jak poznám, že ten zubař je dětský? Nebo už se to tak nerozděluje jako kdysi? Nikde ani na netu jsem si nevšimla že by měl někdo uvedené, že se specializuje na děcka. My chodili k zubařce se školou hromadně, což teď už není. Nemám na to dobré vzpomínky – byli jsme hrozně vystresovaní a když jsme kňourali, tak nás sestra držela a bila po hlavě, ať neřvem. Moje další dětská zubařka mi při té hromadné prohlídce nic moc nenašla a já tam vždycky chvilku poté jela i se dvěma zkaženýma bolestivýma zubama. Ta paní zubařka ještě stále pracuje a je dětská, i když to taky nemá takto uvedené. Jenže já právě tuhle nechci.

Podle čeho vybíráte stomatologa a jak poznáte, že ošetřuje děti?
Dík za reakce.
Markittka.P

Stránky: [1] 2
marika81
5.4.2011 v 23:12:15

Já s manželem i s dětmi chodíme k jedné zubařce, stěžovat si nemůžu, je super, s dětmi má trpělivost, poradí, takže si myslím, že jsme natrefili dobře…………..:-)

Anonym
5.4.2011 v 21:01:32

Holky díky za reakce.

Stránky známý lékař znám. Já na ně chodím, abych zjistila, jaké doktory mám k dispozici, když něco potřebuju. To hodnocení si ale vždycky přeberu po svém. Když vidím, že tam někdo furt ze stejné IP adresy píše, že je to doktor dobrý anebo špatný, tak mě to dokáže tak akorát naštvat a beru to s rezervou. Když ale někdo napíše k hodnocení konkrétní zkušenost, už mě to nahlodá.

Moje paní zubařka je starší a nevím, jestli využívá moderní dostupné prostředky, které jsou k dispozici. Mám ji ráda a u mých zubů mně je to celkem šumák, protože kdyby mi dala do tváře kopačku, tak mi ty zuby leda spraví. Není to běžně vidět, ale zalátané je mám šíleně. Můj syn naštěstí nemá zuby po mně, ale má je fakt nádherné, takže bych to ráda ohlídala. Nám zatím akorát zubařka radila, jakou si má koupit pastu a kartáček, takže zkušenost moc nemám.

Když vidím, kolik lidí okolo má ze zubaře respekt a několik týdnů se psychicky připravuje na vrtání (a to často kvůli zkušenostem z dětství – dnes už je ta technika jinde a nebolí to tak), nechtěla bych to zanedbat.

Ono to není zas tak špatné, že už to dělá víc zubařů, aspoň je výběr.

Markittka.P

LussyLussy
5.4.2011 v 17:08:00

Markittko,

já taky ve škole chodila na hromadné prohlídky, ale mám opačnou zkušenost, byl to úžasný zubař a bylo mi líto, že si mě po škole nenechal, protože měl plno a musela jsem jinam.
Mám ale zase super zubaře, který není vyloženě dětský (ani v okolí žádného takového neznám),ale když měla jít dcera poprvé k zubaři, tak jsem se ho zeptala, jestli tam můžeme chodit a on řekl, že určitě. Takže teď chodíme spolu a s dětmi to umí.

Manžel má zubařku a schválně se jí ptal, jestli bysme tam mohli chodit s dcerou, kdyby jí nevzal náš zubař, a taky v tom nebyl problém, ale nakonec chodíme k tomu mému a nemůžu si stěžovat.

Jinak jestli v okolí nikoho neznáte, podívej se na http://www.znamylekar.cz tam jsou snad všichni lékaři, dá se hledat podle jména nebo místa, a hlavně podle mne, je to hodnocení pacientů docela objekivní, schválně jsem koukala na doktory ke kterým chodím nebo jsem chodila a opravdu pokud jsem měla pocit, že stojí za nic, tak se tam na tom lidi shodnou a naopak když mám pocit, že ten doktor je bezva tak má i takové hodnocení. Samozřejmě se občas vyskytne někdo naštvaný i na bezva doktora, já bych se řídila tím, kterých komentářů je víc, jestli kladných nebo záporných. No a bohužel taky tím jestli přibírá nové pacienty :-(

Anonym
5.4.2011 v 12:17:17

Markittko přeji ti šťastnou ruku při výběru a nenech se odradit nebo přemluvit k tomu co pro své dítě nechceš.Zrovna my takto dopadli a díky ,,úžasné“ paní zubařce má malý fobii z bílých plášťů a to i když vidí mě/maminku/ v pracovním :-(
Bohužel se to odrazilo na jeho chrupu dokonale,ale je prostě stále zatím neošetřitelný :-(
I když chápu,že za tento stav jsem zodpovědná já.
Zuzina

keenspeedkeenspeed
5.4.2011 v 11:54:25

Ahoj, my chodíme k jedné zubařce – máma, brácha, já, i prcek – a v pohodě. Právě si i myslím, že je dobré, když může chodit celá zubařka k jedné – má tak přehled.
Dřív přeci byli rodiní lékaři pro všechny členy.

A pokud chceš zjistit, která je dobrá, holt se budeš muset zeptat. Nebo si zkus na netu najít hodnocení lékařů.. nejsou tam teda všichni a nevím jestli je to celorepublikový, ale zkus to.

berulinka1
5.4.2011 v 11:00:06

Markittko,já chodím s dětma k mojí zubařce,poprvé u ní byly kolem 1 roku..je hodná,má super přístup k malým dětem,takže jsem ráda,že jsme chytli opravdu perfektní zubařku,nedám na ní dopustit..dětem vždy vysvětluje,co bude dělat,předem tu věc ukáže a celou dobu na ně povídá,aby nemyslely na to,co se děje..myslím,že už snad přímo ani dět.zubař není,že většinou rodiče registrují svoje děti u svých(dospěláckých) stomatologů..držím pěsti,abys našla co nejlepšího odborníka:)

Anonym
5.4.2011 v 10:16:37

No Markittko, o nástrojích stomatologa toho moc nevím, ale předpokládám, že vrtačka je jedna, nebo že by byla menší? To fakt nevím, ale určitě používají ty samé nástroje u dětí i dospělých, tam rozdíl nebude.A asi menší množství té hmoty na blomby, aspoň myslím, protože je tam rozdíl v ceně.
Jde o ten přístup, protože když se do dítěte hnedka pustí bez vysvětlování, tak má z toho to dítě pak hrůzu, bojí se, nedá se třeba udržet v křesle atd. Tím se komplikuje i samotné ošetření.Kolikrát se dají takové případy číst na netu, tuším, že to bylo i tady na VD v poradně…Vše je o přístupu:-)Dítě není dospělák, kterýmu to vysvětlíš, mají jiný svět, musíš to podat jinak, to platí ve všem i ve stomatologii a tam snad ještě víc než kde jinde, je to nepříjemné samo o sobě…
Ivča a Domča

JarmuschkaJarmuschka
5.4.2011 v 10:11:21

U nás ve městě už snad ani není vyloženě dětský stomatolog.
Choť třeba ošetřuje celé rodiny, tedy i včetně dětí – myslím, že takto obdobně to dělají i ostatní.
A vím asi o dvou zubařkách, co se specializují na to, že chodí do školek a udělají hromadnou prohlídku a takto nabírají pacienty.

…obavy i radosti až do smrti.

Anonym
5.4.2011 v 10:09:00

to je fakt…
Takže tedy rozdíl je jen v tom přístupu? V ošetření a postupech anebo nástrojích u dětí a dospělých ne?

markittka.p

díky

Anonym
5.4.2011 v 10:05:18

Markittko, normálně jsem se zeptala, zda bere děti, pokud řekla, že ano, tak můj další dotaz byl jak to probíhá při prvních návštěvách, jak k dítěti přistupuje, aby se nebálo, jestli ho nejdřív seznamuje s ordinací, výkony atd.Prostě jsem chtěla popsat, jak s dětmi pracuje – na férovku sjem se jí na to zeptala.Za jak dlouho začne vrtat, tedy při kolikáté návštěvě – z toho taky vyplynulo, zda se na to vrhne hned (což je podle mě blbě), nebo dává čas na seznámení a pochopení atd.
A nebála bych se , že zdržuju, to vůbec. Človek za to platí, za ty blomby, tak co. A pokud nemá čas po telefonu a je nepříjemná ta Dr., tak bych k ní nešla, evidentně nebude mít trpělivost ani při výkonu u dítěte.
Ivča a Domča

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist