Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » zánět močových cest u dětízánět močových cest u dětí
Myška23
3.4.2011 v 19:54:32

Ahoj Maminy.Minulý týden jsme celý proleželi v nemocnici se silným zánětem močových cest.Malý 3roky měl 40st horečky,hnis v moči,všechny hodnoty v nejvyšší možné míře.Bylo podezření že to má i na ledvinách.Ani nevím kde se nachladil.Vždycky byl tak otužilý.Žádné rýmy ani kašel nemívá.K doktorce jsme chodily jen na preventivní prohlídky:-) Doktor mě upozorňoval že se to rádo vrací,řekl že nesmí prochladnout a doporučil brusinky.
Máte některá zkušenosti s chronickým zánětem?Trpí na to vaše děti,Díky moc rady a zkušenosti.

Stránky: [1]
LienLien
15.6.2011 v 7:01:05

myško tak vám držím palce, ať se pan doktor mýlí.

Myška23
14.6.2011 v 19:02:10

Tak jsme taky vedení v nefrologické ambulanci a za měsíc jdeme na ultrazvuk celých močových cest,náš pan doktor má podezření na reflux.Zřejmě se mu vrací moč zpátky do ledviny.Takže bereme dlouhodobě antibiotika na dezinfekci moče.Jenže ty mu taky nedělají dobře má z nich kopřivku tak se zkouší druhé.Snad to dobře dopadne.Ale léto bez koupání a stále hlídat aby neprochladnul.Musí hodně pít,a čůrat nadoraz aby mu tam nic nezůstávalo.Jsem z toho dost špatná-modlím se aby malý žádný reflux neměl-sama mám crohnovu nemoc a beru dlouhodobě léky ale u dítěte je to něco jiného.Stálý strach že by mohl zase dostat horečky a zánět:-( musím hlavně doufat.

babofka
5.4.2011 v 18:23:55

Ahoj Myško, náš malý prodělal v 10 měsících zánět ledvin, měl zničeho nic 40°C horečky a jinak žádné potíže. DOstali jsme ATB, po léčbě jsme měli kontrolní sono ledvin, jestli nebyly ledviny nějak postižené po tom proběhlém zánětu. Naštěstí ok a dodnes (jsou mu 4 roky) ťuk ťuk ťuk (!) ok…
Držím palce, ať se prognózy pana doktora nenaplní! ;-)

LienLien
5.4.2011 v 14:55:12

No tak zrovna o tom přemýšlím, malá si letos už dvakrát stěžovala na pálení pipinky, naštěstí se nic nevyklubalo. Dělám hned čaj z lichořeřišnice a dávám jí sušené brusinky, pár jich sezobne, protože si myslí, že jsou to bonbony. Zatím jsme tedy vážnější problémy neměly, ale taky mě to trápí. Oblečená podle mě chodí až dost a jinak je právě taky dost zdravá, tak snad…. ŤUk Ťuk…..

Anonym
5.4.2011 v 12:31:59

ahoj,my měly – dcera 4 roky, zánět močových 2x ,měly jsme antibiotika. Od té doby chodíme na kontroly na Nefrologii. Když ale dcera si začne ztěžovat je jí pálí nebo bolí při čurání, hned ji dělám sedací koupel- v heřmánku a dubové kůře a je po problému.Zatím jsme to tím vždy dost podchytili. ty brusinky doporučují, ale přímo ty švédský Lingon myslím.I jsme je objednali, ale dcera je bohužel nechtěla. Třeba to bude mít synek dobrý, většinou na to trpí holčičky.
Pat

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist