Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Výživa, vaření, recepty » Pomooooc...jak na marcipán???Pomooooc...jak na marcipán???
suodal
1.4.2011 v 9:28:19

Ahojky cukrářky:o)

Už celý týden si říkám, že Vás musím poprosit o radu jak na marcipán. A zase to dělám na poslední chvíli :-( …budu ho tvořit sice až zítra, ale…jsem fakt nepoučitelná!!!

Prosím o nějaký obzkoušený dobrý receptík na marcipán a hlavně…budu ráda, když mi prosím poradíte jak na něho…nějaké ty fíglíky.

Děkuji mooooc a pěkný den :-)

Stránky: [1] 2 3
JežečekJežeček
18.4.2011 v 18:10:02

Nemůžu si nechat celou chválu pro sebe. Je to více méně práce mého drahého. On je ten, který dal tu podobu. Já dělala vše to, co není vidět :-) Napekla, nakrémovala, napunčovinovala, udělala hmotu a pak ji zpracovávala a válela na příslušné díly. On skládal a kreativně se aktivoval :-)
Virenko, je pravda, že jsem ji hodně dlouho propracovávala druhý den. A hrst vody byla na část kalhot, takže té vody bylo zapotřebí fakt dost.
Neboj, fakt to příště zvládneš. Udělej v neděli bábovku a zkoušej na ní :-) Já to tak nacvičovala témeř celý březen, než se mi povedl dort pro děti. A byly to někdy prapodivné výjevy, jako třeba fialová zeď s myškama a růžičkama :-D Ale jak jinak natrénovat? Hodně zdaru *

VirenkaVirenka
18.4.2011 v 13:48:43

No teda Ježečku :)))) a já měla v plánu jen mořskou idylku :). Máš to fakt vymakaný a nemůžu věřit, že je to ze stejný hmoty jakou jsem chytala já :(.

Děkuju za napsání. Musím říct, že hrst vody – to u mně bylo rozhodně málo… ta modrá placka byla asi ze 2/3 hmoty v receptu a vody jsem tam přidala možná znovu 50ml nebo jen o chloupeček míň, k tomu mockrát namočené ruce a oleje tedy jen maličko- ono to samo pouštělo mastné víc než dost… Nic se nezačalo patlat kromě povrchu tý hroudy, jen mi to strašně klouzalo v rukou – už při barvení to samo začalo pouštět spoustu tuku a po vyndání z lednice to pokračovalo. Ale neoživila jsem to :(. Říkám, chyba je asi ve mně, ale zaboha netuším v čem a to je ten moment, který mě hoodně štve. A můžu se jen zeptat, jak dlouho jsi to znovu zpracovávala? protože mně to trvalo déle než vlastní zpracovnání, o hodně, a ničeho jsem extra nedocílila :(

No, už nebudu plakat, dort malému chutnal víc než dost a sluníčko naše mě chválilo, že je nejlepší na světě… tak nejde o nic… spíš na příště, znám se, abych přišla problému na kloub, jsem schopná se do toho pustit i bez chuti a nálady, ale abych na to už konečně přišla… tak že bych si to třeba mohla ušetřit, no.

bamiskabamiska
18.4.2011 v 9:04:42

doooost dobrý…..tohle se může předávat bez přítomnosti dětí….máte to teda holky zmáklý do detajlů…kam se hrabu s krtkem :-d

suodal
18.4.2011 v 9:02:01

Ježečku, tak to je teda bomba s velkým B :-) :-) :-)

JežečekJežeček
18.4.2011 v 7:50:54

ehm počtvrté … *

JežečekJežeček
18.4.2011 v 7:49:12

Tak třetí… *

JežečekJežeček
18.4.2011 v 7:44:47

Tak na druhý pokus to už snad vložím :-) *

JežečekJežeček
18.4.2011 v 7:42:40

Tak tak se nám povedl :-) *

suodal
17.4.2011 v 23:44:03

Ježečku, foto dortovýho pindíka nadhoď!!!!

Domčin dortík jsem díky tomu, že nebylo to suš. mlíko nepotahovala marcipánem. Nakonec si ho Domula vymyslela z želé a broskvema.

Za měsíc bude mít ten můj rarášek pět, tak to prubnu. Loni jsem dělala čokoládový traktor s vlečkou, zdobený lentilkama. V dortech nejsem zatím moc zběhlá, ale asi se Honzíkovi líbil tak moc, protože letos chce úplně stejnej :-) :-)

JežečekJežeček
17.4.2011 v 23:20:45

Já teda používám jen tenhle recept od Bami a Nuni :-) Ale zatím si ho chválím. Udělali jsme v posledních dnech pár drtů a vše bylo v poho. Ale je fakt, že jsem druhý den té vody přidávala docela dost, i oleje. Normálně hrdt vody a zapracovávala, hned se to začalo lepit, tak hned na ruce olej a pracovalo se mi dobře.
Dokonce se nám povedl dortík pro kamarádku (dělali jsme pindíka-nevím,jestli můžu poslat fotku???)
Virenko, až to budeš dělat příště, tak to půjde určo líp ;-)
Nebo zkus tu druhou variantu, co tady taky padla zmínka na začátku diskuze je link. Tuhle si zase nemůže vynachválit kamarádka, dělá jen tuhle. *

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist