Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » Neštovice a cerebelitidaNeštovice a cerebelitida
Mirkali
25.3.2011 v 18:38:46

Tak jsem zase po delší době tady a moc Vás zdravím. Před týdnem mě mou dceru Lucinku(3roky v květnu) propustily z nemocnice. Měla cerebelitidu neboli zánět mozečku jako komplikaci při neštovicích. A přitom týden od objevení prvního pupínku naznačoval, že to přežijeme v klidu. 8 den začala být Lucinka spavá, malátná a 9 den se přidalo zvracení. V nemocnici jsme byly 13 dní. Pobyt se nám trochu prodloužil, protože Lucinka chytila v nemocnici ještě střevní virózu. Základem lečby cerebelitidy byl klid na lůžku, manitol proti otoku a zákaz televize. Bylo to dost stresující, když dítě musíte krmit,neudrží se na nočníku, třesou se mu ruce, nedokáže sedět, natož chodit. Když nás propouštěli, tak jsme už seděla, sama se najedla a chodila jen s pomocí. Od pondělka již Lucinka začala sama chodit. Stabilita není ještě 100%, ale chce to prý čas. Ještě jsme vytáhly kočár, Lucinka se musí šetřit a bude to ještě trvat pár měsíců, než zase bude moc lumpačit třeba na motorce.
Zvláštní je, že naše 6letá Evička neštovice nedostala a to byla s nima v kontaktu na třikrát.
Tak si moc přeju,aby Vaše neštovice proběhly v klidu.
Mirka

Stránky: [1]
Anonym
10.9.2011 v 19:01:25

ahojki gratuluju k rychlému uzdravení mám ted 16 letého syna v nemocnici se zánětem mozečku :-( začalo to jako angína a po týdnu jsme už byli v nemocnici,zatím se pořád neví co to způsobilo jsem z toho dost špatná špatně chodí a nemůže nic sníst protože vše vyzvrací:-(((( kdyby někdo měl nějaké informace pisněte na email gabika.barbie@seznam.cz moc děkuju a Hlavně všem dětem jenom zdravíčko Gabka

Mirkali
2.4.2011 v 14:41:07

Ahoj všem, moc děkuji za vaše povzbudivá slova. Byla jsem s Lucinkou na kontrole. Doktorka byla překvapená,jak dobře chodí. Přesto nemáme nic uspěchat, má se šetřit, ven na delší procházky s kočárkem. Jen jsem se ještě dověděla, že očkování by nám nepomohlo, protože zánět mozečku při neštovicích je způsoben přemrštěnou imunitou organismu. Ptala jsem se na Evičku, která neštovice nedostala. Máme zjistit z krve, zda je neprodělala skrytě. Zajímavé je, že očkování proti neštovicím my nedoporučili. Doktorka mi říkala, že měli několik případů dětí po očkování a neštovice dostaly s těžkým průběhem. Obzvlašť u dívek se očkování nedoporučuje(informace z několika zdrojů). Na očkování proti neštovicím jsou různé názory, ale ukazuje se nutnost přeočkování po 10letech.Tak záleží na každé z nás, jak se rozhodneme.
Mirka

JovankaJovanka
26.3.2011 v 13:52:47

Ahoj Mirečko, to jsem ráda, že jste už doma :-)
Neboj, Lucinka bude v pořádku!!!
My jsme s Andrejkou zažili něco podobného – po neštovicích a očkování Prevenarem (neříkám tím, že to má souvislost!) se jí zúžila jedna céva v mozku a byl z toho veliký problém, 4 týdny hospitalizace na dětské neurologii, kontroly dodnes (i když je slečna už úplně v pořádku), po hospitalizaci rehabilitace, taky jsme se znovu učili spoustu věcí…. ale je to za námi – a nebojte, u Vás to bude taky dobré! Taková krásná holčička s tak úžasnou maminkou a sestřičkou bude zdravá! :-)

MANKAš
26.3.2011 v 8:29:47

Beruška malá, to jste si teda musely holky zkusit, přeju ať je vše brzo v pořádku a neštovice u druhé holčičky ať probíhají v klidu.

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

zuzina
26.3.2011 v 7:03:20

Mirkali držím palce ať už je jen a jen dobře.

…láska na celý život :-)

makinea
25.3.2011 v 22:49:04

Mirko, to teda muselo být hrozné. Chudinka malá Lucinka a i Ty sis musela zkusit.
Dobře, že je to už za vámi, i když asi jen to nejhorší, ta rekonvalescence bude na dýl.
Tak se holky držte a snad už bude jen líp.

Moje holky měly neštovice obě, sice s horším průběhem (hodně pupínků, všude, horečky), ale bez závažnějších komplikací. I tak pak byly hodně oslabené, tělíčko dostalo zabrat.

Anonym
25.3.2011 v 21:42:50

Mirko, uf, tak hlavně, že je líp! Chudinka malá…
Taky mám důvod strach z komplikací, Domča má taky očkování proti neštovicím, tohle bych fakt nechtěla prožít….

Ivča a Domča

LussyLussy
25.3.2011 v 19:35:14

Mirkali,
to si malá tedy užila.
Vůbec jsem netušila, že neštovice můžou mít tak šílený průběh. Naší Lucince taky budou v květnu 3 roky a nechci si to ani představit:-(
Moc držím palce, ať se z toho malá dostane co nejdřív a bez následků, šmudlinka.

PaKo
25.3.2011 v 18:53:59

Mirkali, to je mi moc líto. Doufám, že už teď půjde vše k lepšímu a nejlepšímu a dcerka bude brzy fit. A tyto komplikace jsou přesně ten důvod, proč jsem nechala svého syna proti neštovicím očkovat. U mladší dcery jsem zažila taky takový průběh, kdy jsem se obávala podobných záležitostí, jak popisuješ. Přitom starší je měla naprosto se standartním průběhem. Takže ne obava z trochy nepohodlí a pár neporspaných nocí, jak tady kdysi někdo psal, ale strach o život dítěte. Ať už je u vás jen lépe.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist