Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » NeštoviceNeštovice
Anonym
21.3.2011 v 7:23:05

Ahoj, syn dostal v sobotu neštovice. Dnes jsem ho omlouvala ve školce a učitelka řekla, že tam nesmí tři týdny. Docela mě to překvapilo, myslela jsem, že neštovice trvají tak čtrnáct dnů. Syn je bez teplot a pupínků nemá moc. K doktorce jdem až po zahojení všech pupínků. Zajímalo by mě, jak probíhaly neštovice u vás, skutečně trvají tak dlouho? Ještě mám desetiměsíční miminko, kojím ještě v noci. Myslíte, že může neštovice dostat? Jana

Stránky: [1] 2
andreahla
22.3.2011 v 12:53:19

Ahoj,určitě jsou neštovice infekčné prvných 10dní a miminko to asi chytne závisí od jeho imunity.Nám doporučila pediatrička těkutý pudr-Tanno-Hermal lotio který se nedrolí a příjemné chladí a dětí se neškrábou malý nemá žádnou jizvu a za týden už byl bez pupínků.Na sluníčko minimálně nesmí do zhojení posledných pupínků.Držím palečky!a.

Anonym
21.3.2011 v 23:46:50

Neštovice na sluníčko nepatří, protože by zanechaly fleky a jizvy na kůži snad po zbytek života. Tak jako když si uděláte větší ranku v létě, když se opalujete a ještě třeba na podzim víte, že jste tam měli stroupek…tak nějak bych to popsala.
A co se týká chození ven….je to přece jen infekční nemoc(mám dojem, že je to dokonce i trestné “vědomě“ šířit infekč. chorobu), tudíž ven by se s dětmi chodit nemělo. Také i proto, že jejich imun. systém bojuje s neštovicemi a tudíž na různé jiné neřády nemá čas:o)…mohlo by se to škaredě vymstít, ale nemusí.

marika81
21.3.2011 v 22:47:50

Pavli, no právě koukám, že ještě pudr……….ale asi hodně záleží na doktorce, u nás tady v zimě ve školce byla kalamita s neštovicemi a co jsem se ptala, tak všechny maminy měli dezinfekci………a že existuje mentolový, tak to je pro mě novinka, díky za info :-)

Pavlinkav
21.3.2011 v 22:36:13

Na sluníčko s neštovicema ne (nevím proč, ale říká se to), raděj zůstaňte ve stínu.

Mari, pudr se používá myslím dost běžně. Na Lucinku jsem měla obyč, na Janičku mentolový a pochvalovala si ho, říkala, že chladí.

…objevovat doteď nepoznané…

marika81
21.3.2011 v 10:26:08

My pudr neměli, ten už se snad i na to nedává ne???
Co já vím, tak všichni měli takovou oranžovou dezinfekci+ ten diatedhen na svědění……..ale asi je to různé……..já s dětmi chodila ven, ale jen u nás na dvorku, dokud nejsou stroupky, tak je to infekční.

Anonym
21.3.2011 v 10:21:52

Díky moc, docela jste mě uklidnily. Myslíte, že bych mohla s dětmi na chvilku ven? Může se s neštovicemi na sluničko?

Anonym
21.3.2011 v 9:27:27

Až jsou všechny pupínky zaschlé, mohl by do školky. Maže se pudrem, jen v oblasti genitálií, konečníku se má omývat heřmánkem (bývá to i pod předkožkou), nemá se koupat, jen lehce sprchovat a nepřejíždět a nedrhnout ty pupeny.
markittka.p

Pavlinkav
21.3.2011 v 9:09:48

Jani, naše malá donesla neštovice ze školky před Vánocema, do 14 dní byla OK, taky těch pupínků neměla tak moc a rychle zasychaly. Mazaly jsme pudrem, dostávala na zklidnění Dithiaden a koupaly jsme v hypermanganu.
Mám doma miminko, v té době tříměsíční, plně kojené a dostalo to taky, přesně do tří týdnů od prvního výsevu té starší. Přesně jak mi předpovídala doktorka. A ta taky říkala, že se toho nemám bát, že mimina mívají velice slabý průběh. A opravdu. Průběh u miminka byl bezvadný, měla cca 11 neštovic, žádnou teplotu, mazaly jsme taky pudrem a v oblasti plenek Novikovem, protože tam se to stíralo. Dostávala na noc Fenistil kapky na zklidnění, ale možná to ani nebylo tak akutní, neškrábala se. Taky jsme koupali v hypermanganu a do 14 dní bylo po pupíncích.

Držím palce, ať to má i u vás dobrý průběh a pokud to chytne i mimčo, tak se fakt neboj, mělo to u nás mnohem lepší průběh než u té starší.

…objevovat doteď nepoznané…

Anonym
21.3.2011 v 8:55:27

Ahoj,
syn přinesl neštovice ze školy, měl jen málo pupínků a za 7 dní mohl opět do školy. Mám doma 5 měsíční miminko a to neštovice od brášky nedostalo a už je to měsíc co je měl.

marika81
21.3.2011 v 8:49:00

Jo a to miminko s největší pravděpodobnosti ty neštovice dostane taky, počítej tak do 3 týdnů, malý je totiž dostal taky od sestry :-)

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist