Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » Už zase se to podebíráUž zase se to podebírá
ctenarka
16.3.2011 v 7:29:30

Už zase se Terezce podebírá to očkování na ramínku. Už zase. Před dvěma měsíci jsme chodili po týdnu na punkci. Pak angína, chřípka, 3x zánět středního ucha, 2x antibiotika, už dávám dokonce i ten propolis…a zase se to na tom ramínku podebírá. Otevřela tady nově ordinaci nová doktorka, která se zabývá i homeopatií. Jako na zavolanou. Takže tam zavolám, zkusím se obědnat a až tyhle ATB malá dobere, tak snad nám pomůže. Už opravdu nevím kam se obrátit. Pokud už ani tohle, pak zbývá jenom imunologie v okresním městě a pak si už asi půjde hodit mašli a nebo nakopat do zadku toho, kdo jí to takhle blbě píchnul.

Začínám být opravdu zoufalá. Dva měsíce kriminálu mi ukázaly, jak je ve skutečnosti trest vězení tvrdý. Je to opravdu strašný. Jak psala Bamiska, ač jsou naše problémy nic proti jejím, tak i já koukám se závistý a slzami v očích na maminky s kočárky a zdravými dětmi. Toužím po obyčejné procházce i po té vylidněné vsi, kde člověk nepotká ani psa. A pak že maminky na vesnicích nejsou izolované. Muž si vymyslel řidičák, takže je téměř každý den do noci pryč. Mezi tím lítáme k doktoru. Už ani nakoupit jet nemůžu, protože tchánovi jsou taky furt v práci.

Kdy to zkončí?

Stránky: [1]
ctenarka
18.3.2011 v 7:00:42

Lenko, děkuji za jméno té lékařky. Asi tam zajedeme, až to bude možné.

Vám všem děkuji také. Malá udělala poprvé bobek do nočníku, tak mi trochu zvedla náladu a je veselá. Prostě se s tím musíme poprat, jak to jde a doufat, že už se to chýlí ke konci. Steně ani žádná jiná varianta není.

:-)

Anonym
17.3.2011 v 21:50:09

Čtenářko, v Plzni na poliklinice na Slovanech je skvělá plicařka, MUDr. Květa Kalandrová.
Jezdila jsem k ní s oběma syny, špatně se jim hojilo ramínko po očkování TBC.
Přeji malé zdravíčko!
Lenka

HANINA25
16.3.2011 v 20:24:23

ahojky,vydrž! Ještě pár dní a bude líp.Jaro tu bude co by dup,vyleze sluníčko a hned to bude veselejší a líp se vše zvládne.
Já vím mě se to kecá,ale taky jsem si tím prošla.Starší byl každých půl roku v nemocnici náběh na astma,zánět průdušek,začínající zápal plic a to jsem měla pocit,že jsem ta nejhorší matka v okolí,když pravidelně stonal a já nezvládala ho před tím ochránit.
No každý dítko je jiné,ale postupem času imunita jeho se posílila a něž šel do školy byl z toho venku.
Dneska mám pocit,že to ani nebyla pravda.
Každá máma si tím projde.Některá častěji jako ty a okolo Tebe tady další,někdo má to štěstí,že má děti odolný.
Já vím je toho moc,tak se v tom fofru snaž “zastavit“ a chvilinku urvy pro sebe,zkus vypnout a nabrat sílu do dalšího dne.
Mě pomáhala i půlhodinka naložená ve vaně nebo děti tatíkovi a jedno kafe se sousedkou,kde jsem se vykecala,postěžovala a hned bylo líp.

bamiskabamiska
16.3.2011 v 20:07:01

čtenářko je mi moc líto čím si procházíš, drž se ono se to prolomí já vím je to dlouhá doba, al ejste doma, snaž se vymyslet nějaké spestření, cokoliv nějakou činnost, malování, modelování, sama pro sebe si napust vanu a čti si nějakej časáček nalej si vínko….nemocí máte za sebou hodně, al ejak píšou holky se to kupí jedno za druhým sluníčko by jsme potřebovali všichni jako sůl….začni se asi u dok čílit, a nebo jestli máš možnost zkus změnit, já měnila pediatra i ušního a jsem spokojená, někteří jsou opravdu k prdu třeba i přístupem když mluvili jinak a byli ochotní řešit mi pomohli…..ty ouška známe s klukama jsme tam také lítali každou chvíli asi na to bude trpět no a jak je oslabená tak se jí to tam vráží, vydrž vím že to zní blbě, ale ono se to s věkem srovná….s tím ramínkem nevím holky píšou že to znají tak s tím asi také zápolí díky tomu že to tělíčko s tím bojuje, nám také mooooc dlouho trvalo než se to zahojilo také jsme byli na píchání do toho a stejně to nepomohlo……posílám ob ejmutí tobě a malé…manželovi pevné nervy at to zvládne a je zase s váma a tobě oporou

suodal
16.3.2011 v 14:41:25

Už aby to pořádný jaro bylo, to máš pravdu!!! Ale teď už tu opravdu je začátek jara…konečně. Tak doufám, že i u nás se to všechno doléčí.

Docela si pamatuji, jak bylo přeočkování (už nevím v jaké třídě snad 3-4) a mě to pořád hnisalo a neuvěřitelně bolelo. Chodila jsem doma v tričku s krátkým rukávem a to jsem měla srulované, protože jak mi ten rukáv o to zavadil tak to děsně bolelo.
Tak to si chudina zobne:o(
Jak já se znám, tak já už bych vyloženě šla kamkoliv…a slušně v rozčíleně trvala na tom, ať s ní někdo něco udělá!!!

Zrovna teď jsem řešila Domčiny nosní – vedlejší dutiny. Bohužel má tak masivní zánět. ložisko, že musí na operaci. Má Leid. mutaci (zděděná gen. vada —vyskolá srážlivost krve) a na ORL mi dr. (je to dr., která dojíždí z nemocnice kam by měla Domča jít) řekla, že na hematologii nemusím, že oni si ji pohlídají.
Přitom mi hematolog jasně řekl, že při sebemenším plánovaném zákroku musí mít před operací spec. rozbor a nasazený léky na ředění krve.
A tak jsem zvedla telefon a zavolala mu. Jenže má dovču, tak to budu řešit až v pondělí.
A hlavně…asi dám Domču do úplně jiné nemocnice!!!!

Piškotka
16.3.2011 v 14:24:27

Čtenářko, dobře vím, jak se cítíš, znovu zopakuji, že jsme si prošly s dcerkou nesčetněkrát ušními záněty a jsme samy dvě, bez táty, já i bez rodičů, mám JEN JI!!! Byly a jsou to hrozné stavy, kdy jsi na všechno sama, ale zase zasvítí sluníčko, uvidíš.

Audiron neváhej koupit, funguje na 100% a antibiotika jen dál oslabují imunitu tvé dcerušky a vše jde pak ruku v ruce. Pokud vždy byly potřeba, pak ano, ale snažila bych se říct si, že to bylo už naposled. Až bude mít dcerka zahojený bubínek, začni kapat ty kapky. Pokud ti na ORL doktorka zakáže Audiron nebo se s tím neztotožňuje, nemáš šanci jít k jiné? Já jsem s malou až u třetího lékaře a ten teprve s tím souhlasí, to víš, nemají to rádi, co si budem povídat. Ale pro mě je důležité zdraví dítěte a opakovaná ATB nejsou řešení. Já budu asi černá ovce teď tady, ale já už ani s malou moc nechodím k lékařům, pokud má horečky dýl jak 2-3 dny, pak samozřejmě ano, ale vše se snažím řešit nějak přírodní cestou, pokud to trochu jde. My měli od 3-4 let 7x ATB, myslela jsem, že mě odvezou a to se ani neráčili ptát, jaký typ jsme měli minule kvůli možné rezistenci !!!! Takže pokud nejde o zdraví, nechci o nich ani slyšet.

ctenarka
16.3.2011 v 13:13:32

Lien, malé jsou skoro dva roky. Už ani nevím po kolikáté se to udělalo. Po desáté, po patnácté? Kolikrát byla na punkci?

suodal v na plicním (což je něco jako kalmetizační středisko pro naši oblast, o žádném ani v Plzni nevím, ale v Plzni je Imunologie, takže tu mám ještě v záloze) to tak maximálně propíchají a to je celé. Pak zase a zas, zas, zas. Jak to asi bolí si umíš představit. A co teprve uši. Přemýšlím o tom Audironu, ale co by na to ta ušařka řekla, že jí jen tak něco kapu do uší. Vždyť to přece pozná, když bude umí uvnitř celé hnědé uši. Tak snad zaberou ta antibiotika. Čekalo se tři týdny, jestli se to uklidní. Ne, takže řekla, že nemá na vybranou…
Je mi jasné, že teď po dlouhé zimě budou dost nemocné skoro všechny děti. Už aby konečně přišlo pořádné jaro, co?
Ale co s tím očkováním opravdu nemám potuchy. Vždycky se to udělá, když Terezce něco je. Je to jako kdyby si mimochodem to tělo vzpomělo při jiné nemoci, se kterou bojuje, na to, že to tam jako něco je a začalo proti tomu bojovat taky a pak na to zase zapomělo. Nejhorší je, že vím, co by se s tím mělo dělat. Jeden mi na netu psal, že jemu se to dělalo dlouho jako dítěti po přeočkování na TBC a nakonec mu to prý rozřízli na chirurgii a vyčistili. Má tam jizvu ve tvaru T. A od té doby byl klid. Občas mám chuť ji na chrirurgii vzít a poprosti je, aby to udělali. Ale ona je na to ještě asi opravdu moc malá. Té to nevysvětlím, že jí to vyčistí a umrtví. A narkoza kvůli něčemu takovému? Ani si neumím představit, co by jí dali proti bolesti.

suodal
16.3.2011 v 13:02:31

Čtenářko, tak já už jsem taky skoro dva měsíce zavřená doma:o(
Dítka si ty nemoci předávají a nebo v horším případě lehnou za ráz. A já pak lítám z jednoho pokoje do druhýho s teploměrem, obkladíčkama, čajíčkama atd. Takže je to fakt náročný a plně tě chápu. Ale vím, že to jednou přece skončit musí!!!!
A to jsem si říkala, jak jsme tu zimu krásně zvládli:o(

S tímhle nemám moc zkušeností, ale tak mě napadá….Ještě za mně existovala taková ta kalmetizační střediska. Nevím jestli to funguje ještě dnes. Taky bych klidně volala i jiné pediatričce. Možná bych se poradila i se svým dospěláckým obvoďákem kam bych se pro informace mohla obrátit.

Držím pěstičky, ať už se to malé sklidní!!! :o)

LienLien
16.3.2011 v 7:58:42

čtenářko, malé se ramínko podebíralo až do osmi měsíců, neustále měla trika od hnisu a pupen jako vrata, nevím kolik je malé, asi už víc, ale tohle nebylo od špatného píchnutí. To je prostě reakce na očkování.

Jinak jsem ještě chtěla k té homeopatii, já jsem taky poprvé navštivila lékařku homeopatku s malou (ona tedy velké problémy nemá, ale zkrátka jsem chtěla, abych měla po ruce nějaké léky “první pomoci“ apod.) No a ta paní když jí viděla (cca 1,5 hodiny), zeptala se mě, jestli neměla po očkování reakci, že je hyperaktivní, protože se jí ty látky z vakcíny (dělá to právě TBC nebo černý kašel a tuším ještě říkala záškrt) navážou na receptory v periferní nervové soustavě a neustále jí dráždí. Ona potom nemůže spát, je nervozní, vztelká, nenechá se pochovat a má takové ty bezděčné pohyby, že prostě nevydrží ani chviličku v klidu. Tak mi nabídla místo nějakých léků na horečku atd. detoxikaci vakcín. Malá má naštěstí jen tu jednu, takže snad jí to nepoškodilo až tolik a navíc nás to nezruinuje, a výslovně mi nedoporučila doočkovávat. No píšu to jen proto, že ta reakce byla stejná jako u Terezky, nic, nic, nic a potom najednou rameno jak opuchlina a stále se podebírající, vytékající hnis s krví.
Držím vám palce, aby vás nepotkalo i tohle, snad si to terezka odbyde ve formě “jen“ zánětů středouší a v hlavičce jí to zůstane v pořádku.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist