Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » tak tohle fakt necháputak tohle fakt nechápu
berulinka1
15.3.2011 v 19:46:23

ahoj holčiny,musim se s vámi podělit o něco,co prostě nechápu..dnes odpoledne byli moji rodiče na návštěvě u známých,kteří mají dceru a ta má dva syny ve věku 10 a 11let..přišla řeč na to,že jsem začala chodit do práce,protože mi ze sociálky všechno sebrali(krom přídavků a malé částky na bydlení-dohromady mám nějakých 2700Kč)-tím myslím v únoru+březnu,v dubnu už dostanu výplatu..i s výživným mám na měsíc cca 5300Kč pro mě a 3 děti..oni prý koukali s otevřenou pusou,že nechápou,protože jejich dcera je na tom líp,než předtím(odebráním sociálu)..že naopak jí částky zvýšili,bere ze sociálky 11 000 a k tomu výživný,tak má cca 15 000 měsíčně,proto se do práce nežene..tak jak je to možný??..je ze stejnýho města jako já-tedy chodí na stejnou sociálku,má děti dvě,já tři..ona takový peníze a já kulový??..chápete to??..tý jo,mě to vyrazilo dech..nechci aby mě živil stát,to ne,jen mi mozek nebere,že teda na každýho platí asi jiný zákony??

Stránky: [1]
nadi
17.3.2011 v 7:02:11

Dobré ráno Berulinko1..ano je to možné!já stejný problém řešila před vánoci,mám kamarádku s 1 dítětem v podnájmu/bez nájemní smlouvy-tedy bez příspěvku na bydlení/,která bere od státu přes 10tisíc..a pak mám skoro švagrovou s 1 dítětem v obecním bytě/tedy by měla mít nárok na příspěvek/ a ta dostává od státu 4200,-Kč…??????
Podrobně jsem se kamarádky vyptala kde co a jak a přetlumočila jsem to švagrové,ta běžela na úřady a NIC!!prostě nic..každá je tedy z jiného města,ale podmínky by měli být všude stejné ne?
Za 9 měsíců končí mému 59letému tátovi podpora v nezaměstnanosti,máma je na polovičním invalidním důchodu,ptala jsem se za co budou žít,až mu skončí podpora..a víš co mi bylo řečeno na sociálce?táta nemá nárok na nic..máma má dost na to,aby vyžili oba..5500Kč..tečka,nazdar!celý život makal a teď když ho vyhodili těsně před důchodem tak se může jít pást,protože práce není.
Proto ti posílám obrovský obdiv,protože vyjít s tak málem je naprosto šílené,já mám 4děti a kdyby se nedej bože něco stalo a zůstala bych sama..asi bych si to musela jít hodit.pa pa držím pěsti ať něco zjistíš a vyřídíš si to.

JanaKJanaK
15.3.2011 v 21:19:27

Beruli tak to já taky ne a je toho v tomhle státě víc, co nechápu, zkus se zeptat přímo té paní a uvidíš.

berulinka1
15.3.2011 v 21:18:17

Lussy,mě to nevytočilo,jen zaskočilo,jak je tohle možný..ta holka fakt po MD do práce vůbec nechodila,celý roky je doma..no taťka něco řikal,že prý až budu mít volno,tak že k tý “mladý zajdeme“..mě by akorát zajímalo(pokud to tak je),jak je to možný..bamísku,hubnutí jde pořád stejně,zatím stojím na 80-80,5kg,jak kdy..už jsem i zhřešila(oplatkou a čokoškou),nějak mi chybělo sladký..v práci-děs běs:(..minulej týden jsem krom středy(měla jsem jeden jedinej den volnej) táhla 6 dní po 10hod.směnách,ráno jsem vypadla před 8 a vracela se kolem 19.30..hotová,vyřízená:(..navíc mě tam vedoucí v sobotu urážela před lidma,že jsem na kase(počítači) moc pomalá,s penězma se prej dělá rychle,že kvůli mě musí lidi čekat frontu(stály tam 2 ženský),pak na mě vyjela,abych udělala “terminál“,to jsem vejrala,že nevim co je,tak celá vzteky bez sebe začala bouchat do stolu,že terminál je přístroj na platební karty..tak jsem se nedala a odvětila jí,že až budu na kase půl roku jako ona,tak budu taky rychlejší,ať nezapomíná,že jsem teprve začátečník-asi po 5 na kase(počítači) a terminál jsem nikdy neslyšela a nevím co znamená,že pro ní je to běžná věc,pro mě novinka..vzteklá byla jen pro to,že jsem jí nepřikyvovala,že bych nikdy neplatila manko předem,dokud by neproběhla inventura..takže do práce chodim znechucená a prostě hledám něco jinýho,tohle by mě odrovnalo fyzicky i psychicky..malou jsem viděla cca 1hod.denně(noc nepočítám,to spíme).

LussyLussy
15.3.2011 v 21:03:21

beruli,
jestli to dobře chápu, tak tvoji rodiče se bavili s jejíma rodičema, v tom případě bych to viděla na informační šum. Každý si něco přidá, něco ubere, a tebe to pak vytočí:-).
Jak píše bamiska, jedině se s tou ženskou zkontaktovat přímo, ale nějak si neumím představit že se ti bude zpovídat kolik a na co a proč bere. Ale třeba jo.

bamiskabamiska
15.3.2011 v 20:45:27

beru tak prvně jak můžeš s těma penězma vyjít nechápu a smekám …. opravdu nechápu jak oblékneš uživíš a zvládneš poplatit to co je potřeba….jinak bych se zkusila asi spojit přímos tou holčinou, poptat se co a jak a zkusila naběhnout znovu za to vůbec nic nedáš….no a ted mimo mísu jak se ti vede v práci a co hubnutí, nejsem schopná dohledat a vyzjistit….a neomlouvej se nevím proč by ti stát nemohl pomoc když těm jinak barevnej jdou prachy velké…

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist