Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zkušenosti s výrobky a službami » PropolisPropolis
ctenarka
14.3.2011 v 11:12:47

Zdravím maminky. Naše Terezka už má zase zánět středního ucha. Je třetí za sebou. Naštěstí jsme ještě nepíchali. Můj muž má známého, který je včelař a ten říkal, že by nám mohl pomoci propolis. Jedná se o včelí produkt, které samotné včely používají pro dezinfekci úlu. On prý kápne trošku na vatový tampon, dá to vnukovi do uší a prý je to za chvíli v pořádku. Jeho vnuk také opravdu hodně na záněty středního ucha trpí. Samozřejmě, že tenhle postup je spíš pro starší dítě. Naší malé jsou 2 roky, takže říkal, že mám vzít vatovou tyčinku a tou dát malinko kolem vchodů do sluchovodů. Prý ty výpary udělají svoje a malé se uleví.

Máte s tím někdo zkušenosti?

Stránky: [1] 2
andreahla
14.3.2011 v 23:04:24

…jediná nevýhoda Audironu je že je hnedej barvy a pak když čistíte uší po době pořád je vat.štětičky špinavá o)))

andreahla
14.3.2011 v 23:00:58

AHOJ.Já nemám zkušeností s Propolisem ,ale na záněty uší používame bylin.koncentrát Audiron a zatím musím zaklepat nebyly jsem ani jednou na píchaní a vždy zabrali.Nechci dělat reklamu ,ale zadej jsi do vyhledavče dá se to koupit v e-schopu v lekárně ho nevedou.ada.

JarmuschkaJarmuschka
14.3.2011 v 20:19:17

Hm, já nejedu podle pentagramu, já jedu podle intuice.
A chystám se na Spirulinu Barley (jarní očista) a Stimaral (podpora mentálních studijních funkcí).
;o)

…obavy i radosti až do smrti.

Piškotka
14.3.2011 v 20:04:17

Jééé Jarmuschko, my jsme chodící reklamy :o))) Né vážně, malá užívala Vironal na třikrát, až do konce lahvičky vždy 3 týdny s týdenní pauzou a moc se zlepšila, o tom kašli jsem taky četla, že Vironal je na to úplně nejlepší. Teď jdeme do Korolenu, tvoří v podstatě pentagram a je teď na řadě. No a Audiron nesmí doma chybět, fakt je to učiněný zázrak na uši.

JarmuschkaJarmuschka
14.3.2011 v 14:35:48

Piškotko, snad mi čtenářka odpustí, ale odpočím.
Já na Energy a její produkty nedám dopustit.
Mívala jsem kašle, od října do dubna – díky Vironalu už ne.
Gynex mi srovnal hormonální hladinu…
Užívám i další, ale toto bylo nejmarkantnější.

…obavy i radosti až do smrti.

Piškotka
14.3.2011 v 14:07:24

Já mám naštěstí velice chápavého doktora, mluvila jsem s ním i o té stravě, řekla jsem mu o tom, až s námi nebyla sestřička, sám mě vzal bokem – na tympanometrii jsme už byli sami,tak se mi rozvázala pusa, je to moc hodný doktor a řekl, že pokud Sárince kapky pomáhají,pak mám kapat nadále. Je mi jasné, že ti nemocniční doktůrci mají body za paracentézy, ale mně už z toho bylo zle hlavně nervově, to utrpení, já si píchnutí ucha nedokážu absolutně představit a malá ho absolvovala 6x a to jsme ještě dost podprůměrní, v okolí mám dostatečně hodně známých, co byli už i 10-15x. Celkově mě fa Energy oslovila, první z dražších bylinek, co ale FUNGUJÍ !!!

JarmuschkaJarmuschka
14.3.2011 v 13:47:16

Já propolisovou tinkturu dřív sama používala na kloktání.
A snad pomáhala.
Na uši ale taky nedám dopustit na Audiron od Energy.
U nás na uši trpí Lu (a já).
Zatím to bylo na píchání jen jednou (a stejně jí to prasklo, než na nás přišla řada).
Ale před naším ORL doktorem to nemůžu říkat – on na tyhle bylinky není.

…obavy i radosti až do smrti.

ctenarka
14.3.2011 v 13:30:26

Ahoj Piškotko. Naše malá jí téměř vždy domácí stravu. Vařím jí denně polévku (většinou vývar, jenom dnes měla bramborovou polévku) a k tomu většinou omáčku s rýží, těstovinami a nebo s bramborem (ty moc nemusí). Když už vyjímečně nemám čas vařit, tak ji dám od Hipp nějaký příkrm a většinou volím spíš s rybou, protože rybičku se malé moc jíst nechce a to od Hippu sní pokaždé skoro všechno. Ale to je opravdu vyjímečně. Střídám jí hovězí, kuřecí, králičí a krůtí maso. Do polévky dávám vždy kousek cibule a česneku a hlavně zeleninu. Solím minimálně, ale trochu musím, jinak to nechce jíst. Občas dám do některých jídel i trochu pepře, ale ten jí nikdy nevadil. Smetanové omáčky nejí nikdy. Vůbec jí nechutnají. Ráno jí dávám vždy mléko, potom přesnídávku. Potom ještě před obědem většinou dostane nějaký banán, jablíčko, nebo něco z ovoce. Sama si o to říká. Má vždy k dispozici celý den piškoty a takové bebe sušenky na stolku v obýváku na talířku a průběžně je dlabe (pěkně se mi díky nim rozjedla). Odpoledne dostává jeden jogurt. Nejraději má smetanové. Jindy nic z kravského mléka není, takže jí ho dávám téměř každý den. Odpoledne ještě dostane umělé mléko a k večeři dostává mléčnou jáhlovou nebo třízrnou kaši. Je to ta od DM. Slazené kaše vysloveně nesnáší, takže tyhle zdravější jsou jediné, které sní. Před spaní ještě dostane umělé mléko a pak usíná. Někdy jí dám vyjímečně (jako dnes) třeba jednu polomáčenou sušenku nebo malinký kousek čokolády, ale to je vysloveně vyjímečné. Myslím, že jíme vysloveně zdravě.

Ano, rýmu má vlastně skoro pořád už od porodnice. Většinou nic neodsaju. Tak občas kápneme Nasivin, Cáknu jí do nosánku sprejík s mořskou vodou…

Anonym
14.3.2011 v 13:29:16

Ahojky, s propolisem zkušenost nemám, ale zkoušeli jsme na ouško aloe vera a byla jsem spokojená, podařilo se nám jednou rozehnat. Podruhé než jsme stihli podat, auško si pomohlo a prasklo samo.

nepřihlášená babofka

Anonym
14.3.2011 v 13:17:57

Ahoj, s propolisem mám velmi dobré zkušenosti, ale přímo s lisovanou přírodní tabletou, 100% čistý propolis, s tinkturou zkušenost nemám, takže nevím, jak v uchu reaguje (zda zahřeje, aby ouško prasklo, nebo zda chladí a zánět zarazí). Moje malá mívala opakované záněty středouší, máme toho za sebou opravdu hodně, propolis byl jeden z podpůrných léčivých prostředků, ale ten samotný spíše desinfikuje tělo a čistí krev, než aby zabránil vyloženě zánětům středouší, chce to podle mě začít od začátku, mívá tvoje malá časté rýmečky? Jakou má stravu? (To tu nemusíš psát, jen pro sebe si to řekni :o) Já vyzkoušela fakt hodně věcí, třeba nám hodně pomohlo aloe vera, ale pokud už se schyluje k zánětu, nedám dopustit na kapky Audiron (fa Energy), (snad mi to Petra neblokne :o) Jsou totiž bioinformační a hledají v těle příčiny zánětu, my kapeme docela často a nemůžu si stěžovat, ale vyhráno samozřejmě není, je to hodně o stravě… Hodně štěstí!
Nepřihlášená Piškotka

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist