Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Z plínky na nočníkZ plínky na nočník
PetraPetra
14.3.2011 v 9:14:38

Jestli jste nerozhodli pro bezplenkovou metodu, nastane/nastalo období, kdy bude/bylo téma přechodu na nočník na denním pořádku. Pojďme si o něm povídat celý tento týden.

Ať už je otázka odkládání plen u vás zrovna aktuální, nebo máte toto období se svými dětmi již za sebou, zapojte se do diskuze na téma Z plínky na nočník a napište nám o tom, jak jste tuhle dovednost se svými dětmi trénovali / trénujete vy.
Kdy se vaše děti zbavily plen přes den a za jak dlouho jste mohli plenky odložit úplně?
Kdy jste s nácvikem na nočník začínali a jak?

!!!!!Tato diskuze je součástí projektu „Pojďte si povídat“ a zapojit se do ní můžete i mimo tento týden.
Chcete-li se k tomuto tématu rozepsat víc, můžete nám svůj příspěvek do pátku (18. 3. 2011) poslat i jako článek. Bude-li mít hlavu a patu a alespoň 250 slov, rády ho zveřejníme na hlavní straně. Příští týden vybereme jednoho autora článku nebo účastníka této diskuze, který dostane malou odměnu (viz. článek http://www.vasedeti.cz/tipy-a-rady/co-kde-a-jak-na-vd/pojdte-si-povidat-v-breznu-2011).!!!!!

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »
LienLien
30.5.2011 v 7:04:29

markitko, někde to nedělám nijak, prostě je v plíně. Je to výhradně doma, když jsme v klidu, nehrotím, neprovozuji bezplenkovou metodu, ale je fakt, že si ušetřím nějaké ty pleny a je mnohem pohodlnější se vykajdit v poloze v klubíčku do prázdna než v leže do “kalhot“. Pustím na bříško trošku teplé vody a už to lítá, přišla jsem na to vlastně náhodně, když jsem jednou starší malou nemyla ubrouskem, ale v umyvadle a ona se tak pěkně přitom vykadila a vyprděla. No a složité to není, přebalovák mám v koupelně, tak při přebalování namasíruju bříško a šup nad umyvadlo, potom nakrmím a je to lepší, že když usne, už jí nemusím budit.
Pokud se nezadaří, většinou se vykajdí po kojení, takže jí probudím a ještě se při přebalování poblinká

Anonym
28.5.2011 v 18:22:19

Ahoj, k této diskuzi jsem se dostala až teď a přečetla si akorát pár příspěvků na poslední straně, tak o bezplenkové metodě asi nic nevím – pokud to není něco podobného :-) , jako když se mi syn naučil čůrat normálně na záchod a kakat neuměl do čtyř… takže se pokakával do kalhot (plínu neměl, aby se mu nepokazilo to čůrání do záchodu)

Lien, zaujalo mě to s tím čůráním/kakáním do umyvadla… musí to být složité s takovým miminkem i třeba jen doma – jak to děláte, když jste venku nebo prostě někde… ? dík

markittka.p

suodal
27.5.2011 v 21:13:19

Čtenářko tak to blahopřeji!!!!

Lien….já tě obdivuji, fakt!!!! Na tohle jsem lenoch a asi to je možná i o životním stylu a přístupu k němu. Takže máš můj obdiv a ta tvoje nádherná kočička taky :-)

LienLien
27.5.2011 v 19:04:52

Tak blahopřeju a taky se běžím pochlubit, s Laurou už se nám daří několikrát denně kajdit a čůrat do umyvadla místo do pleny :-).

ctenarka
27.5.2011 v 18:55:45

Hahaháááááááá… Terezka si řekla prvně na nočník. Kolik jsem se jí naptala, kolikrát jsem jí to přípomínala já…a teď si řekla prvně. A jak je na sebe pyšná…

Hurá, hurá, hurá!

suodal
27.3.2011 v 10:16:45

Ctenarko, tak to blahopřeji a Terezka je šikulka:o)

Ještě dlouho budeš na čůraní myslet za ní:o) Ty nácvikové kalhotky jsou “asi“ dobrá věc. Za Domči (před 11 lety) to asi nebylo a za Honzíka nevím. Myslím, že se to dá zvládat bez problému i bez nácvikových kalhotek. Ale to je každého věc.

ctenarka
27.3.2011 v 10:01:52

Já mám takovou radost, že se musím pochlubit. Terezka to už asi (klepám na dřevo) konečně zvládla. Kaká jenom do nočníčku, většinu dne má suchou plínku a pokaždé se do nočníčku vyčůrá. Občas mi to i naznačí, že se jí chce, ale musím na to myslet spíš já. Ale to se určitě časem také naučí mi to říkat.

Jestli to tak vydrží až do pondělka, tak přecházíme na nácvikové kalhotky. Hurááá! :-D

bokulbokul
21.3.2011 v 23:08:06

Suodal, Petro – díky za pomoc :-)

Zrovna dnes jsem den začala přemýšlením, jestli ještě mám nějaké plenky koupit nebo už ne :-)

Pro mne navržené téma je tak nějak aktuální i když to není zrovna vyvěšené na hlavní stránce VD :-) Už se těším, až do Davídkova deníčku napíšu datum prvního dne bez plínky… Snad nám s tím to jaro pomůže!!! :-)

PetraPetra
21.3.2011 v 11:14:31

Děkuju moc všem, kteří se do diskuze zapojili. Především pak suodal, že se tématu tak pohotově ujala, když bokul zkolaboval počítač. Bokul držím palce, aby příště už moderování klaplo ;-)

Nedá mi to, abych nenapsala, že jsem trošku zklamaná, že kromě článku od suodal (http://www.vasedeti.cz/vase-pribehy/vychova-podle/dve-ruzne-cesticky-vedouci-k-suchym-spodarkum/) nepřišel do redakce žádný další příspěvek. Zrovna u tohoto tématu jsem čekala, že se najde pár odvážlivců, kteří se nebudou bát trošku víc rozepsat a poslat nám to ke zveřejnění na hlavní straně.
Neberte to ale jako výčitku, spíš takové konstatování. Jak jsem psala začátkem minulého týdne, u nás by téma plínek a nočníků vydalo i na menší seriál a k napsání článku jsem se sama nedostala…

O plínkách a nočnících samozřejmě můžete diskutovat dál, případně poslat svůj článek do redakce přes formulář na http://www.vasedeti.cz/poslat-novy-clanek/ Jen už to teď bude mimo soutěž.

Soutěžně si tento týden můžete popovídat s Dadulou na téma Nové začátky.
I to mi přijde na článek docela použitelné, co vy na to?

…neustrnout ;-)

suodal
21.3.2011 v 10:28:10

Krásné pondělní dopoledne:o)

Nejdříve bych chtěla poděkovat Bokul, za toto krásné a pro některé maminky vděčné téma. Bohužel pro “neschopnost“ svého PC nemohla Bokul svou diskuzi odmoderovat a tak jsem ji zaskočila:o)

Děkuji všem, které jste se zapojily do povídání “o nočníkovém boji – neboji“ :-)
Bylo těžké vybrat , ale štěstí přálo….CTENARCE….BLAHOPŘEJI!!! :-)

Téma jak “Z plínky na nočník“ nebylo sice moje, ale i tak se mi s Vámi dobře povídalo:o)

Na závěr bych dodala…KONEČNĚ TU MÁME JARO A TAK VZHURU DO TEPLÝCH – BEZPLENKOVÝCH DNU !!!! :-)

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist