Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Jste některá poštovní doručovatelka?Poradíte?Jste některá poštovní doručovatelka?Poradíte?
Anonym
12.3.2011 v 17:42:38

Dobrý den všem,začala jsem brigádně pracovat jako poštovní doručovatelka. Dělám to chvilku a jelikož zastupuji jen občas, tak si pořád vše nepamatuji. Je mě pořád blbý se ptát. Poradí mi někdo, abych si to třeba zapsala a už konečně zapamatovala?
Tak třeba nejhorší pro mě doporučené dopisy!!!
Obyčejný můžu dát komukoli z rodiny, je to tak? a stačí podpis že?
MODRÝ PRUH,Červený a zelený- ten vždy výhradně jen danému adresátovi? a musí to na 100% podepsat on?
A do karty musí být zapsáno rodné číslo?
A dále, ten obyčejný, do karty se podepíše člověk,tím jménem komu je určen,nebo člověk který to zrovna přebírá?
Budu vděčná,mám i kdyžtak víc otázek:)
Petra

Stránky: [1] 2
Anonym
20.11.2012 v 18:54:21

Poštovní pravidla IV. – dodávací služba, je tam šikovná tabulka

radka2
16.8.2012 v 17:54:52

není. podle zákona pokud člověk nenahlásí jinou adresu než má trvalé bydliště, se doručuje tam. po deseti dnech od oznámení se vhodí do schránky. jak jinak si představujete doručení u těch, co nenahlásí, kde skutečně bydlí a poštu si nevyzvedávají?

Anonym
16.8.2012 v 17:34:36

Jak je možné že třeba dopis doporučený od exekuce,takže duležitý dopis se muže vhodit do schránky.Co když napíšou špatnou adresu a doručovatelka,která rajon ještě pořádne nezná to vhodí do schránky.řídí se podle adresy.je to zvláštní.

LienLien
14.3.2011 v 14:03:56

V tomhle jsem zajedno se zavou, když bude problém, máš to na triku ty. To bych udělala tak max., kdybych nesla dopis třeba svému manželovi (já jako pošťačka) nebo tatínkovi, ale jinak je to fakt průšvih a první na ráně budeš ty, protože ty zodpovídáš za to, komu předáváš, jak v kartě, tak na dodejce. I když u nás to holky taky dělaly.

ZavaZava
14.3.2011 v 13:09:58

Petro, určitě bych nedala dopis někomu, komu nemám. Posílám výpovědi z nájmu s červeným pruhem. Ty dodejky se potom předkládají soudu pro určení soudního vystěhování. Pak to může nájemce napadnout, že to není jeho podpis. Máme průšvih my, protože ho nemůžem vystěhovat a máš průšvih ty, žes to “ošidila“. Za to je pošta placená, aby to dostal do rukou jen a jen ten určený člověk. Hlavně chraň sama sebe, jestli se někdo bude dušovat, že to předá, nevěř… Průser budeš mít ty a ty za to zaplatíš. Taky přeju hodně úspěchů a ať se to brzo poddá.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

Anonym
14.3.2011 v 11:47:39

díky moc. ještě se zeptám na ty dodejky nebo ty ústřižky,které se odtrhávají u těch doporučených dopisů.jestli se někde opravdu kontroluje podpis toho člověka.Jde o to, samozřejmě cizímu bych to nedala,ale nějací známý třeba kdyxž manžel není doma a kamarádka to chce pro něho vzít.Do karty tam je to asi jedno že,to nikdo nekontroluje, ale na ústřižku ten podpis? nebo aspoń u toho modrého pruhu by to šlo? Vím že každá to dělá jinak,ta co mě zaučovala,nějaké ty čachry se známíma dělala,nebo jim to tam nechala a druhý den se pro to stavila.Jiná vím,že by to nikomu nedala.
Petra

Anonym
14.3.2011 v 11:19:01

Petro, ne, jako poštovní doručitelka nepracuji a vím, že tato práce je náročná a nedoceněná. Tudíž TI NESMÍ být blbý se pořád ptát a ptát a ptát. Kolegyň v práci. Rozhodně jsem neměla v úmyslu tě popudit, jak tvé vykřičníky naznačují. Třeba ti rady v klidu a pohodlí z domova napomohou rychle se zorientovat. Hodně štěstí.

LienLien
14.3.2011 v 10:28:10

Nedá mi to se Petry nezastat, ono to co píše anonym, že BY MĚLI je jedna věc a druhá je, jak to skutečně probíhá. Za a to dělá ženská, která má svojí práce dost a nemá ještě čas se zabývat někým novým, takže pokud to neodkoukáš, máš smůlu, něco ti řekne když se zeptáš a jinak je to hození do vody a plav si sám. Žádná školitelka, která je určená k takovým věcem není, žádný příplatek za přesčas, protože samozřejmě někoho zaškolovat čas zabere taky ne, takže tam se musí člověk hodně otáčet, aby něco pochytil. Taky nevím, jestli anonymní někdy šla zkusit pošťácké chození, jestli ne, asi bych se zdržela kritických komentářů. U nás holky utíkali po pár dnech s brekem, fakt to není takový med, jak to vypadá, když člověku jednou za měsíc domů přijde dopis.

Anonym
14.3.2011 v 8:40:14

Všem děkuji za rady, něco jsem věděla, ale nebyla jsem si jistá na 100%. Zaučená jsem sice byla, chodila jsem 3 dny s paní, z toho 1 den se člověk jen dívá, 2 den jsem nesla tašku a 3 den jsem občas něco zkusila sama a 2 dny jsem šla zatím sama,jinak ne – zaskakuji brigádně. Takže pro nepodepsaného anonyma- pracujete na poště? Nebo chodila jste někdy do práce? Ze školení se většinou člověk nic nenaučí a jak psali holky většinou se ptát a ptát a ptát. A jelikož tady je diskuze,tak jsem to zkusila z pohodlí domova tady a mám to napsané od hodných holek a můžu si to v klidu ucelit, jestli to tedy anonymu nevadí!!!
A ještě jedna věc, nikoho v terénu neohrožuji, tzn.když jsem měla doporučený dopisy, tak jsem se v rychlosti zeptala,jestli tak to bude správně…ale samozřejmě v rychlosti a šlo se do terénu,je tam teď blázinec se sčítáním a každý má svého dost.
Děkuji
Petra

Anonym
14.3.2011 v 8:16:05

Petro, ty ABSOLUTNĚ nevíš nic o své nové “brigádě“. Neměli by člověka přijímajícího na poštu prvně zaškolit? Ty se v tom s prominutím plácáš a nevíš lautr nic. Chápu, že se naučit chceš, máš zájem, ale nemůžeš požádat někoho, aby s tebou třeba pár dnů chodil? Nebo to teď, v době sčítání lidu, nejde??? Je to šílené, když tvé otázky čtu :-((

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist