Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » varixy na DKvarixy na DK
andreahla
9.3.2011 v 9:44:56

Ahoj holky.U druhého těhotenství mi na levém lýtku vyskočil jeden křečák.Stahuji elasťákem chci jít k cévaři a asi na nějaký oper.zákrok.Nemáte někdo kontakt a zkušeností z touhle operaci v Praze?Děkuji.A.

Stránky: [1]
Anonym
25.6.2011 v 7:45:19

Ahoj,já má zkušenosti s klasickou operací křeč.žil a popravdě řeknu,že bych znova na ní nešla!To bych raději snad i rodila a to vážně.Ale každý je individuální,takže u tebe to může být třeba jiné a v pohodě.Na téhle klasické metodě nevidím žádná pozitiva,jen negativa:Dost velká bolest po operaci,několik dnů nebo snad i týdnů(už si přesně nepamatuji)se nesmí chodit,jen sedět s nohou na židli,která musí být utažená v elasťáku až nahoru,doma jsem měla malou dceru a já byla naprosto neschopná a vše bylo na manželovi.Nehledě na to,že teď,po druhém těhotenství,to mám nazpátek,udělalo se mi to znova,takže mě čeká opět operace,ale tentokrát si to nechám tou lepší metodou,která se dělá ambulantně a neomezí tě nikterak v pohybu,už jsem rozhodnutá.Sice to není nejlevnější záležitost,ale určitě mi to za to stojí.I když jsem byla po operaci,už jakou dobu,tak stejně jsem nemohla nosit sukně a šortky,protože nohu mám hroznou,zjizvenou a dole,kde mi to nařízli,to mám oteklé,což u téhle neinvazivní metody jistě není.Zkrátka za mě-nedoporučuji běžnou metodou!Ahoj,Lenka.

JarmuschkaJarmuschka
10.3.2011 v 14:39:44

Hm, že bych s těmi metličkovými žilkami začala něco dělat?
Já je mám snad už od dětství (to byly spíš jen takové náznaky).
Křečáky jako takové v rodině nemáme.

Ale jako prevence se radí větší konzumace pohanky.
No, v mnoha případech ji vůbec začít konzumovat.
;o)

…obavy i radosti až do smrti.

babofka
10.3.2011 v 12:17:41

Co vím, tak se dělá i u křečáků. Zvlášť, když jich nemáš plné nohy… Taky asi záleží na přístupu doktora a na tom, kolik za ten či onen zákrok platí pojišťovna… :-(

andreahla
10.3.2011 v 9:38:28

Já jsem myslela že sklerotizace se dělá jenom u metlič.žilek ,tak by jsem na ní šla když to se bude dát udělat,na cévní jdu až v červnu.dík.a.

babofka
10.3.2011 v 8:48:12

andreo, a nechceš zkusit jen sklerotizaci? Pokud máš jen jednu naběhlou žílu, operativní zákrok je asi předčasný…

LussyLussy
9.3.2011 v 21:41:09

Já taky měla doporučení, od gynekologa. Chtěla jsem po porodu antikoncepci a když to viděl, tak chtěl nejdřív konzultaci s cévním, protože křečové žíly a HAK nejdou moc dohromady.
Snad narazíš na někoho vstřícného.

andreahla
9.3.2011 v 17:34:27

Dík.Já už mám od obvodného doktora žádanku akurát tam mají dovolenou,tak se tam chci objednát až příštý týden.Je to nepěkná vada a hlavně v létě.Tak jsem zvědavá co mi řekne ,ale chci si ji nechát operovat a vím,že to nehradí VZP.

LussyLussy
9.3.2011 v 13:36:28

Andreo,

zkušenost nemám, jen jsem chtěla říct, že se mi po druhém těhotenství taky udělaly parádní křečáky, dřív jsem měla jenom takové ty metličkové žilky. Minulý týden jsem byla na cévním a tam mě doktor vyvedl z omylu, že tohle nic není, i přesto že máme křečové žíly v rodině, nedal mi na to vůbec nic, jen mi sdělil že jsem přecitlivělá…

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist