Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Dlouhodobé diskuze » Očkování před nástupem do školkyOčkování před nástupem do školky
LussyLussy
7.3.2011 v 19:21:42

Ahoj holky,

byla jsem s malou u pediatra potvrdit žádost o přijetí do školky.

Nabízel mi, že by bylo vhodné očkovat jí proti meningokovi a žloutence typu A. Když viděl, že se moc netvářím, přemlouval mě aspoň na tu žloutenku, že kdyby jí malá ve školce chytla, že je potom mj. přísná dieta,že děti nesmí ani rohlík…

Je pravda, že pokud malou do školky vezmou, tak u nás je školka opravdu vícebarevná, jestli mi rozumíte a vši a žloutenka tam řádí každý rok, tak nevím.

A co vy – řešili jste s dětmi něco podobnýho?

Stránky: [1]
MatildaMatilda
9.3.2011 v 9:53:40

Lussy, já to vidím stejně jako Lien. Dala bych si všechna pro a proti na misky vah.

Dřív bych asi automaticky řekla, že pokud tam opravdu žloutenka řádí každoročně – já to neznám, u nás je sice “barevně“, ale epidemii žloutenky znám naposledy z dětských let… – tak bych nechala dítě naočkovat. Ale po poslední zkušenosti, kdy v září vlítla do školy naše doktorka a naočkovala děcka ze sedmé třídy, mezi nimi naši Áňu, jsem na rozpacích. Aničce to očkování dost ublížilo, nějakou dobu měla potíže s hybností ruky a navíc, dost jí to rozhodilo imunitu, protože celé dlouhé roky nevím, co to je, aby byla nějak nemocná. Od toho očkování je stále dost nachlazená, a z chřipky, kterou chytila v únoru, se do teďka nemůže uzdravit. Co mě na tom naštvalo nejvíc a co může být příčinou jejích potíží je, že jsem o očkování vůbec nevěděla a Anička v té době měla slabou rýmu, ze které by se normálně během pár dní dostala bez problémů. Ale doktorka prý se na nic neptala a očkovala všechny plošně bez řečí. Přeočkování už jsem nedovolila, protože od té doby Anička neustále marodí.
Vím, že je to dost obtížné svést to jen na očkování, ale mě se prostě zdá divné, že dítě, které je celoročně zdravé a dost otužilé, najednou od září pořád marodí. Takže takhle to vidím já, vím, že dieta po žloutence je teda drsná, ale nejsem moc přesvědčená o tom, že očkování je v každém případě jediná správná cesta…

makinea
9.3.2011 v 9:46:26

Já jsem očkovat nenechala, pokud bych zvažovala, tak jen tu žloutenku. Meningokok je míň častý, navíc očkování nechrání před tím nejhorším typem.
Žloutenka se u nás jednou taky vyskytla, nicméně asi v jiné třídě, protože ze třídy, kam chodila dcera, ji neměl nikdo. Když byly nějaké takové otravné nemoci, raději jsem ji nechala nějakou dobu preventivně doma, než ten největší nápor poleví.
Vši byly tak 2-3x do roka, za tu dobu co chodila do školky, je měla dcera jednou.

andreahla
9.3.2011 v 8:43:37

Ahoj.Já jsem malého dala očkovat už ve dvou rokoch řádila v Praze žloutenka .Bylo to období když všechno strkal do pusy,ted chodí do školky a jsem ráda že ho má.Myslím že je to ochrana na 15-20let jak u koho.Andy.

Anonym
8.3.2011 v 15:29:13

Nechala bych očkovat, ta rekonvalescence je skutečně několika měsíční, žádná nadýmavá strava, tuk, minimum fyzické zátěže atd…
Ivča a Domča

LienLien
8.3.2011 v 12:17:33

Tak já bych zkusila cestu porovnání rizik, jaká nese prodělání a průběh nemoci, jaká nese vakcinace. To, co by mi přišlo bezpečnější, bych volila. Třeba i konzultace s nezávislým lékařem (zjednodušeně – který např. není placen z počtu vakcín, které aplikuje…) by určitě stála za zkoušku, pokud si nejsi jistá a zvažuješ zda ano, či ne.

Anonym
8.3.2011 v 11:46:51

V tomto případě bych jí nechala očkovat proti žloutence.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist