Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Jak posilujete imunitu sebe a svých dětí?Jak posilujete imunitu sebe a svých dětí?
nuninka
21.2.2011 v 7:49:35

Imunitní systém slouží k obraně těla proti zevním a vnitřním škodlivinám a má za úkol rozpoznat a zničit cizorodé vetřelce, kteří by tělu uškodili.
Imunita reguluje veškeré dění v našem těle.
A protože zima ještě není u konce, myslím si, že je toto téma určitě pro každého zajímavé.
Co děláte pro sebe a své děti abyste posílily svou a jejich imunitu?
- Sportujete? (chůze, běh, plavání, otužování)
- Kupujete dětem a sobě vitamíny? Pokud ano jaké?
- Máte upravený jídelníček podle ročních období? ( v zimě hodně ovoce a zeleniny, dostatek bílkovin, potraviny podporující imunitu…)
- A co si myslíte o sluníčku a smíchu? Podporuje taky naší imunitu?

!!!!!Tato diskuze je součástí projektu „Pojďte si povídat“ a zapojit se do ní můžete i mimo tento týden.
Chcete-li se k tomuto tématu rozepsat víc, můžete nám svůj příspěvek do pátku (25. 2. 2011) poslat i jako článek. Bude-li mít hlavu a patu a alespoň 250 slov, rády ho zveřejníme na hlavní straně. Příští týden vybereme jednoho autora článku nebo účastníka této diskuze, který dostane malou odměnu (viz. http://www.vasedeti.cz/tipy-a-rady/co-kde-a-jak-na-vd/pojdte-si-povidat-v-unoru-2011/)!!!!!

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »
LienLien
2.4.2011 v 15:47:36

Corino, taky jsem si to letos nějak vybrala. Normálně skoro nemarodím a letos prskám skoro pořád, tedy žádná hrůza ATB nebo něco, ale pořád dokolečka rýma, krk, rýma. Říkala jsem si,že to bude tím těhotenstvím, ale je fakt, že byla i dlouhá, tuhá zima, tak snad nemáš pravdu a na věku to nezáleží, jinak se mám každý další rok na co těšit :P.

Anonym
2.4.2011 v 15:17:35

omlouvám se, nepodepsala jsem se – corina

Anonym
2.4.2011 v 15:16:47

Ahoj holky, nevím, zda v této diskuzi byla probrána imunita i nás dospělých, ale já si také koupila probiotika, protože mám pocit, že jsem pořád na hromadě :-( Byla jsem nemocná, brala jsem atb, koupila si probiotika za dvě stovky, ale stejně se nemůžu tak nějak z toho vyhrabat. Pokašlávání, rýma třikrát z sebou…že by věkem člověk byl náchylnější k nemocem? Nebo že by předlouhá zima a neodolný organismus udělaly své? Ach jo…tak vám nevím, co pro to udělat.

PetraPetra
3.3.2011 v 12:56:58

Pokud jste zvědaví, kdo bude výhercem tento týden, vězte, že rozhodování neměla nuninka ani trošku jednoduché. Po dlouhém zvažování se vítězkou minulého týdne stala Ivča a Domča.

Já bych zase tradičně chtěla poděkovat všem, kteří se do povídání o imunitě zapojili. Především pak nunince, která se ujala moderování.

Za zmínku ještě stojí článek, který jsme vydali v rámci tohoto tématu – Jak posilujeme naši imunitu? od Dajky.

Povídat si v této diskuzi můžete samozřejmě i nadále, jen to bude mimo soutěž. Chcete-li si při povídání i zasoutěžit, tak nepřehlédněte diskuzi na tento týden s trošku tajuplným názvem TŘI…, kterou vede suodal.

…neustrnout ;-)

kekunkakekunka
2.3.2011 v 10:38:16

Díky za vaše reakce. Věřím tomu, že jeden pobyt u moře nestačí. Chtěla bych si ještě zjistit, zda pojišťovna na něco takového nepřispívá, že by se to zkombinovalo. Ale aspoň na chviličku, kdyby to pomohlo…

Pavlinkov, naše malá je taky na lécích. Dr. nám předepsala Flonidan na dlouhodobé užívání, s tím, že když bude hůř, tak máme dávat jednorázově Aerius. Ribomunyl taky brala, od září do února. Antibiotika měla jen jednou, ale asi jsem čekala, že jí to pomůže víc…

Jinak – u nás se oteplilo, sluníčko svítí, venku je náááádherně! :) To je takový balzám na dušičku, že se to ani nedá popsat. Prostě sluníčko je nejlepší lékař. ;)

halinahalina
1.3.2011 v 15:45:25

Tak já mám doma skoro patnáctiletou slečnu astmatičku a alergičku a ekzematičku, sice navenek bez závažnějších projevů, ale astma tam prostě je. Ale víceméně kdo to neví, považuje ji za velice zdravé dítě.
Hanče moře vždycky pomohlo na ekzém i na astma, ale je fakt, že úplně nejlepší byl týdenní pobyt v termálech na Slovensku – v Podhájské. Tím nechci dělat reklamu, ale je to fakt. Ono propagují, že tamější termály mají hodně podobné složení jako Mrtvé moře. Tehdy z toho žila fakt skoro celé dva roky.
Jinak my doma ještě i s velkým synem (20 let) konzumujeme hodně ovoce a zeleniny, hodně se hýbeme – děláme sporty, které nás jednotlivě baví. A moc rádi se smějeme, a to si myslím je lék nad všechny léky.
A když už fakt přijde nějaké nachlazení (poslední antibiotika a neschopenku jsem měla před 15 lety jako těhotná), uvařím velký hrnec silného zázvorového čaje a popíjíme. A to fakt funguje.

…starosti, ale hlavně fůru radostí.

nuninka
1.3.2011 v 14:23:30

Vyzkoušené to sice nemám, ale od těch co u moře s dětmi byly (kvůli zdravotním problémům) vím, že se vrátily naprosto spokojeni.
Jenomže to nestačí jednou a dost. Chce to vícekrát.
Naproti tomu u dospělých, jsem už slyšela (od lidí z blízkého okolí) že po pobytu u moře se rozjela rakovina.

suodal
27.2.2011 v 22:59:25

Kekunko tak moře Domče na ekzém pomohlo vždy jen na určitou dobu…je to spíš tím, že Domča má ekzém díky nevhodným potravinám. Ale je fakt, že se jí celkově kůže zlepšila. Myslím, že je dobrý i na ty dých. cesty. Jestli se nepletu, tak se i mořská sůl dá inhalovat. A pro ekzematiky se doporučuje i koupání v moř. soli. Jen nemám ponětí o ceně a určitě se liší i kvalita. Nej, nej je prý Mrtvé moře pro ekzematiky…takže bych se zháněla po přípravcích od M.m.

A kdybych to tak měla shrnout, tak jsem letos tu imunitu asi vyhrála:o)
Domula měla slabší chřipku a já ji nedostala!!! :o) Což považuji za véééélikou událost…fakt.
Jen jsem chytla rýmu…takže SUPER:o)

U nás dnes ráno v 7 hod. řvali ptáci…to už brzo bude
J A R O :o)…no je na čase!!!

Pavlinkav
27.2.2011 v 22:13:18

Ještě jsem se nestihla zapojit a ani nestíhám všechno číst.

Ale Kekunko, naší malé moře moc pomohlo. První rok ve školce byl prostě mazec. Do té doby absolutně zdravé dítě se během dvou měsíců totálně složilo. Začalo to v říjnu a skončilo asi v červnu, kdy už bylo teplo a hlavně skončil šk. rok. Ale pořád měla takovou tu debilní zadní rýmu. Už někdy z jara jsem se rozhodla, že skrz to prostě v létě musíme k moři. Jezdíme každý rok do Tater, to mám pocit, že taky pomáhá, ale ten rok jsem se prostě rozhodla, že moře. Ta vidina, že to pomůže, mě snad držela nad vodou, už jsem z těch nemocí byla dost na nervy. Chtěla jsem zkusit i solnou jeskyni, ale v té době u nás ještě nebyla a museli bysme dojíždět, a to jsem časově nezvládala tak, aby to bylo pravidelné.
Hodně jsem si od toho moře slibovala a nám fakt moc pomohlo. Vím, že mně pomáhá na mou hodně suchou pokožku, takže jsem se těšila i za sebe i za malou. Nebudete mi věřit, ale já jsem druhý den po příjezdu na místo a po prvním koupání opravdu viděla rozdíl. Vždycky, když ji spláchla vlna, jsem říkala magickou větu, za kterou se mi všichni smáli – “Nevadí, propláchnou se dutiny!“ :-))

Možná to nepomůže všem, nám pomohlo. Kéž by pomohlo i vaší malé!

Samozřejmě z těch nemocí děcko i postupně vyrůstá – jak říká naše dr., každou nemocí si dítě buduje imunitu. Někdo prostě víc marodí, někdo míň.
Od těch třech let už jsme prošli kůrou Broncho-vaxomu, ten pomohl. Následně od začátku šk. roku měla Ribomunyl, taky mám pocit, že hodně pomohl. Teď už je ve školce třetí rok, druhý rok má denně sirup Aerius a Imunoglukan, taky mám pocit, že pomáhá. Ale hlavně si myslím, že z toho opravdu i vyrůstá.
Jo, musím připsat, že je vedená jako alergik a měla i z krve špatnou imunitu, nějaké ty hodnoty.

Jinak nedám při nachlazení dopustit na bylinky a bylinné kapky. U nás jede Vincentka, Mucoplant a na rýmu Sinupret a Kaloba. Když se nasadí při prvních příznacích, tak je za tři dny pokoj. Až když toto nezabere, nastupuje chemie :-(

Snažíme se být na vzduchu, bruslí, lyžujem, procházkujem … a těšíme se na jaro ;-)

…objevovat doteď nepoznané…

kekunkakekunka
27.2.2011 v 21:00:17

Díky za info o řeřiše. Taky pěstuji ze semínek, ale sázím do vaty. Asi vyšlu muže pro nějaký substrát. ;)

Jak se tu píše o nemocech, tak jsem si vzpomněla na jednu věc. Vincentka. Kdosi mi tu radil, že se má při zahlenění i pít. Přiznám se, že mi příšerně nechutná, takže jsem se k jejímu pití nedostala, než… S dcerou jsme chytily chřipku a Vincentka byla jeden z mála možných “léků“, který jsem směla užívat. Každé ráno na lačno (jak mi bylo doporučeno) jsem vypila jednu skleničku Vincentky, a můžu potvrdit, že je to fakt zázrak. Pravda, nebylo to hned, ale výrazně mi to pomohlo, každý den viditelné zlepšení. A jak došla a nekoupila se nová, tak jsem zase zahleněná. :( Není to sice posilovač imunity, ale při začínající rýmě bych její užívání rozhodně doporučila. Než se rýma rozjede a způsobí zánět středouší… A je rozhodně levnější než kdejaké kapičky a spreje do nosu. ;)

A ještě jsem se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s mořem. Slyšela jsem, že to na imunitu také pomáhá. Cácorka pojede k moři na začátku září s prarodiči, tak doufám, že jí to něco dá, že aspoň začátek podzimu bude bez nemocí. Byli jste s dětmi u moře? Pomohlo vám to? Zejména mi jde o dýchací cesty a o ekzém. Dík.

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist