Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » dárek pro miminkodárek pro miminko
Corina
19.2.2011 v 7:23:52

Ahoj holky,

moc vás zdravím a prosím o rady nebo tipy, co koupit nejlepší kamarádce pro očekávaného potomka. Bude to kluk. Napadly mě plínky, kosmetika, oblečení si myslím, má zatím dostatek. Něco se nosí i mamince, že?
A když půjdu nejspíš do porodnice, co vzít? Já dostala pití, ovoce….ale sama nevím, co přinést.
Děkuji vám.

Stránky: [1]
Corina
20.2.2011 v 16:54:36

Ahojky všem :-)

moc, moc děkuji. Hrací deka jako nápad se mi líbí :-) A to pořídím. Je to sice až na později, ale jelikož s oblečením příjde příbuzenstvo, toto udělá také radost. Doufám.
Mohla bych se čerstvé maminky zeptat, co by bylo nejvhodnější, jěště uvidím, ale chtěla bych i překvapit. Jste moc hodné, mějte se moc pěkně a díky za tipy.

babofka
20.2.2011 v 8:58:02

Ahojky, mě potěšily dárky pro malého, co jsme dostali – oblečky pro dítě 6-12 měsíců (na první půlrok jsme byli zásobení, ale ty další komplítky mě fakt potěšily), pak hračky, třeba dřevěné kostky a skládačky pro děti kolem 1 roku, hrací deka, apod.
Jednou jsem nevěděla co dát, tak jsem zaplatila dárkový poukaz na fotoknihu s platností jeden rok. Takže si maminka mohla fotoknihu sama udělat a měla ji zaplacenou.

Pro maminku ovoce, nějaké čajíky (fenyklový, pro podporu laktace,…) nebo nějakou kosmetiku (krémík na strie, apod.) .

Jo, a pokud mají už starší dítko a bude u tvé gratulace, hodí se maličkost přinést i tomu staršímu, aby nežárlilo, že dostává jen miminko…

LussyLussy
19.2.2011 v 21:02:28

Ahoj Cori,

tak já ze své čerstvé zkušenosti:-) – u dcery se nám sešly 4 pamětní knížky, asi 20 bodyček, nepočítaně plyšáků a chrastítek, ti rozumnější nosili plínky.
Teď když se narodil malý, jsem všechny poprosila, aby pokud něco chtějí přinést, ať koupí opravdu maličkost a jinak třeba vlhčené ubrousky, plenky, kosmetiku a u všeho jsem jim ale řekla značku, kterou používáme, protože jsem poučená od dcery, že většina takových věcí byla u nás nepoužitelná a to je škoda. A kdo nechtěl nic kupovat, dal mu peníze do kasičky.
Já za sebe jsem nejvíc měla radost z klasického blahopřání k narození miminka. U dcery jsme jich dostali spoustu, pro malého jen jedno jediné, přitom mi to přijde jako hezká památka, malá, dobře skladná, což je taky důležitý:-).
Pak jsem taky ocenila takové lepší barevné bavlněné plenky a oblečení, ale vysloveně jsem řekla, co bysme potřebovali.
Chrastítek a hraček pro mimi máme po malé krabici.
A co přinést do porodnice? Já teda nic extra nedostala, jen jsem každého poprosilo o něco dobrého, co mi v nemocnici chybělo – palačinky, mrkvový salát, těstoviny se sýrovou omáčkou, šunka atd.

zuzina
19.2.2011 v 16:09:05

Ahoj Cori,tak mě osobně v té době potěšily právě plínky,těch je velká spotřeba,ale to se složily holky z práce a krásně to i zabalily s nápadem:-),potom ta pamětní knížka,pokud už tedy nemá,pak není od věci třeba taková ta hrací deka,co se na ní dávají i hračky ,když je potom mimčo větší.Do kosmetiky bych moc nešla,to bych nechala na mamči.

…láska na celý život :-)

marika81
19.2.2011 v 13:16:19

Cori, no vidíš, ty samolepky taky nejsou od věci a v tom dětském bych oparvdu skoupila vše, jen mít hromadu peněz:-)

Jinak mě nosili čokolády, ovoce, byla sjem ulítlá na mandarinkách, spořádala jsem jich v porodnici na kila, horší, že sestry nadávaly, že může mít mimi z toho bolení, ale tukám, nic:-)
Zkus babány, nějaký džusík, čokošku:-)

Corina
19.2.2011 v 13:12:41

Čtenářko, vím, že se nosí něco do porodnice čerstvé mamince, ale ne kytice, ta je spíše od otce, něco prostě na pokoj, tak jsem to myslela. Na návštěvu, když za mnou přišla ona, jsem dostala víno, dudlík, dvoje body, bonbonieru, takže je asi slušné ji něco donést (myslela jsem na návštěvě, když už jsem byla z porodnice doma. Pokud bych šla už do porodnice, tak nevím, co vzít :-) No a na odrážedlo je brzy, takový rok by jí leželo ve sklepě, si myslím ;-) Děkuji ti.

Marí, ahoooj :-))
Dobrý nápad, pamětní kniha, píšu si do seznamu tipů :-) Jěště mě napadlo, že bych jí koupila samolepky na zeď, vyzdobila by si prázdný prostor nad postýlkou :-) Když příjdeš do obchodu s dětským zbožím, tak by jsi koupila všechno, žejo? :-)))) Máš pravdu s plínkama, jsem spíše na praktické věci, i tak ti moooc děkuji ;-)

marika81
19.2.2011 v 8:30:52

Ahoj Cori, jsem ráda, že jsi se aspon ukázala:-)
Já bych to řešila něčím památečním, když už je to pro mimčo tvé nejlepší kamrádky, co třeba pamětní knihu, kam si bude zapisovat postřehy o malým, co třeba tu věc, jak se dělá odlitek ručičky ze sádry???
Nebo velkého plyšáka, prostě něco, co by mu už zůstalo navždy, kosmetiku a plíny spotřebuje/neříkám, je to potřebná věc/, ale vzpomínka na hodnou tetu Cori je důležitá:-)

ctenarka
19.2.2011 v 8:22:19

Já bych koupila takové to velké auto, na kterém se může už odrostlejší klučík vozit. A nebo něco takového. Pokud mají oblečení dostatek, tak si myslím, že novou hračkou nic nezkazíš. A jestli se dává něco mamince, to nevím, zatím jsem na takové akci nebyla. Ale co takhle něco sladkého?

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist