Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » HomeopatikaHomeopatika
PeťkaPeťka
8.2.2011 v 18:23:02

Jelikož jsem zde už mnohokrát při čtení v diskuzích zahlédla slůvko homeopatie, začala jsem se o ně zajímat více.
Vyzkoušela na vlastní kůži a následně i na dceři. Nebudu psát, zda mi “léčba“ pomohla nebo ne. Nechci se dohadovat o tom, zda věřit v účinnost nebo nevěřit.

Jen se často podivuji nad tím, kolik lidí si myslí, že se jedná o bylinky a že taková neodborná léčba nemůže uškodit. Kolik lidí si homeopatika “ordinuje“ na vlastní pěst.

Docela jsem se zamyslela a nemůžu přijít na jednu otázku, zda není homeopatie jen jeden velký byznys?
Jak jsem k tomu přišla? Známá navštěvuje homeopata již řadu let a vlastně stále není “zdravá“ a asi už ani nebude, protože neustále potřebuje nové a nové kuličky. A u ní se mi zdá, že jde už o určitou závislost.
Je možné, aby homeopat nestál o zdravého člověka, ale snažil se vytvořit chronicky nemocného? Stejně, jako se s tímto setkáváme u některých lékařů?

Vím, že je to odvážná úvaha a možná i hodně ostrá slova, protože je mi jasné, že stejně, jako je dobrý či špatný lékař, zedník nebo řidič, je stejně dobrý, či špatný homeopat.

Stránky: [1] 2 3 4
alena5alena5
23.6.2013 v 10:31:34

naše dětská doktorka dává i homeopatika,ale mým dětem nijak nepomáhaly,já je několikrát brala taky protože ke stejné doktorce jsem chodila taky,navíc mi je párkrát napsala i jako dospělé kdy jsem tam byla s dětmi,ale žádné výrazné zlepšení nebylo

PeťkaPeťka
23.6.2013 v 9:47:19

Tak já nevím, ale Paralen či Nurofen horečku srážejí,ale nemoc stejně neléčí, ne?
Pokud má dítě vysokou horekču a potřebujeme mu ulevit, dáme třeba ten Nurofen, horečka klesne, ale za čas zase vyleze, neb tělo prostě s bacilem bojuje.
Jsou děti, co mají horečku, žádný lék jim nedáme a druhý den jsou zcela fit. Mě to přijde normální.
Nějak nemůžu najít souvislost mezi podáním Nurofenu na horečku. Tím nikoho nevyléčím, jen srazím teplotu.

LienLien
23.6.2013 v 6:41:07

Tak taky přidám svojí trošku do mlýna :-).
Malá po prodělané spálové angíně od loňského ledna přetrvávající (stále se vracející) vyrážku pod koleny. Po návštěvě homeopata podání tří kuliček správného léku – nyní tuším v březnu a do druhého dne vyrážka pryč. Od té doby se neobjevila, předtím se více jak rok vlekla. O sugesci čtyřletého dítěte, že jí kuličky pomohou bych asi vůbec neuvažovala.

LussyLussy
22.6.2013 v 21:48:00

babofko,
já mám homeopatku stejnou jako ty (na základě tvého článku, jak jsi se zbavila fobie z létání) a zrovna dnes jsem popisovala kamarádce, jak před 14 dny jsem vyléčila Máru, který měl horečky přes 39, uzliny naběhlé jak půlka tenisáku, vyrážku, doktor měl podezření na příušnice, panikařil, nechtěl abych pustila Lucinku do školky v přírodě, že může být taky nakažená, mě s Márou chtěl preventivně hospitalizovat na Bulovce…
A výsledek- za 2 dny horečky pryč, vyrážka pryč, boule pryč a doma čilý, zdravý dítě.
Nurofen sirup jsem dávno vrátila do lékárny a jsem šťastná, že zatím všechny nemoci zvládáme homeopaticky.

A ještě třeba alergie, obě děti alergici, Lucy na psy, kočky, trávy, plísně, roztoče, břízu,každý květen a červen bylo totální utrpení, rudé slzící oči, šílený kašel až se dusila a inhalovali jsme kortikoidy, z nosu se valila nezastavitelná rýma… K tomu antialergika, kortkoidy do nosu a nic. Vloni mi jí dokonce celý červen nevzali do školky, nevěřili, že tak šílený kašel může být alergický, šla až poslední týden, aby se rozloučila se zprávou od pediatra, že jí nic není (výtěr z krku, sedimentace, moč atd. OK)
A letos? V únoru alergoložka řekla léky oběma dětem vysadit, že je berou moc dlouho, ať si tělo odpočine a nasadit začátkem května. Domluvila jsem se s homeopatkou, že léky nenasadím, a když budou mít projevy alergie, poradí mi lék na konkrétní potíž (rýma, kašel) a výsledek? Děti jsou úplně v pohodě, žádné projevy alergie, nic, ani homeopatika nebyla potřeba. Prostě zázrak jménem konstituční lék :-).

Ale taky nikomu nic nevnucuju, ať si každý najde svoji cestu.

babofka
22.6.2013 v 21:18:43

Nemůžu nepřidat čerstvou zkušenost s homeopatiky.
Včera večer z naprostého plného zdraví, malý zvadl dříve než jindy a z únavy se vyklubala horečka. Nejdřív 38,3 °C a po další hodině už 39,4°C. Nasadila jsem homeopatikum (poučena naší homeopatkou které ze dvou možných zvolit) a světe div se, po 24 hodinách, teď, jsme absolutně bez teploty! Žádný Nurofen, žádný Paralen…
Jupíííí ;-)

Na druhou stranu si živě vybavuji doby, kdy jsme bojovali taky s 39 °C horečkami, střídali po 4 hodinách Nurofen a Panadol, dávali octové ponožky, studené zábaly a nic nepomáhalo a teplota stále neklesala a neklesala po několik dní…

Za sebe už poněkolikáté vím, že obavy a nedůvěra vůči homeopatickým lékům nejsou vůbec na místě, že fungují a často jsem překvapená jak rychle a jak úspěšně, oproti jiným, dřívějším zkušenostem… Ale nikomu nic nevnucuji, nechť si každý zvolí způsob srážení horečky (léčby čehokoli) sám… ;-)

Anonym
1.5.2013 v 14:55:28

ja mam perfektni zkusenost s Nurofenem.

Anonym
18.4.2012 v 11:31:56

Přesně tak, neriskovala bych použít homeopatika při vysokých horečkách. Nedám na nurofen dopustit. Ale je to názor od názoru. Respektuji lidi, co ji používájí. Pokud jim zabírá, tak ať ji používají. Já zažila zase vysoké horečky se synem a tam bych stopro homeopatika nedala.

Anonym
16.4.2012 v 12:03:24

no, ja tomu taky moc neverim. I kdyz mam kamaradku, ktera si pochvaluje, ze ji homepatika vylecila nejaky ekzem. Takze ona je ten priklad kde to zabralo, ale kdo vi! Ja osobne bych napriklad neudelala to, ze bych dala homeopatika detem kdyz by meli treba horecku. Clovek nevi jestli to zabere, jestli ne. Je to podle mne riziko. Ja dam radsi odzkouseny Nurofen, ktery nas nezklamal jeste nikdy. Nez by detem mela vystoupat teplota buhvi jak vysoko a neco se jim stalo…by mne trefilo!

MatildaMatilda
12.4.2012 v 14:56:08

Anonymní, je vidět, že o homeopatii vůbec nic nevíš. Dát dítěti na horečku homeopatika je to nejlepší a nejjednodušší, co může máma udělat. O hodně horší je cpát do něj nurofen střídavě s paralenem, když horečka leze co dvě hodiny pořád nahoru nad 39 stupňů. Když tento stav trvá několik dní, pak chudák děťátko.

Určitě jsi nikdy nebyla v situaci, že ani lékař si neví s tvým dítětem rady, i když jde třeba jen o “obyčejný“ kašel. My jsme si tímto prošli a homeopatie byla nakonec to jediné, co mým dětem opravdu pomohlo. Nedám na ni dopustit.

Anonym
11.4.2012 v 22:54:31

Já na homeopatika nevěřím. Nedávno jsem četla diskuzi, kde dávají na horečku homeopatika, dokonce i dětem! Já si nedovedu představit, že bych nepoužila na horečku svým dětem nurofen! Proč dítě trápit, raději mu hned a rychle ulevím.

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist