Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Sociální příspěvek a placení školkovného samoživitelkou.Sociální příspěvek a placení školkovného samoživitelkou.
keenspeedkeenspeed
7.2.2011 v 12:50:38

Ahoj, osobně se mě to teď ještě netýká, ale kamarádek ano. Jak od Nového roku zrušili sociál. příspěvek , tak na něj bylo vázané i neplacení školkovného, pokud šlo o matky samoživitelky.
Matka donesla do školky papír ze socky, že pobírá sociál.př, a platila jen obědy. Teď zjišťují, že o tuto výhodu přišli a musí doplatit i leden.

Nechci se tady přít a dohadovat o šetření státu a že půlka samoživitelek jsou samy jen naoko.

Jen jsme si všimli, že když se popisovalo, co od N.roku bude platit, nové změny atd., že k onomu zrušení sociálu hned nedali upozornění, že samoživitelky budou muset platit i školkovné.

Kamarádka je fakt sama s 2klukama, přišla o 1500sociálu a čeká ji nějakých 1300 za školku s obědem = silně bude v mínusu a co se týče práce, nic moc vyhlídky.
Kluk ji dost marodí, takže třeba ani nebude chodit pravidelně a každý měsíc, přesto ho bude muset platit.

Tak by chtěla vědět, jestli je to po celé republice, tato souvislost sociálu a školkovného, nebo jen u nás.

Díky

Stránky: [1] 2 3
berulinka1
8.2.2011 v 9:15:23

zuzino právě,páni politici vůbec neznají situaci“nás dole“,protože je to vůbec nezajímá..jinak malá může být ve školce na celý den taky,takže tam zůstává jen když se mi naskytne nějaká brigádka,nebo mají cokoliv ve školce za akci..ani nevíš jak moc toužim,abych práci měla,protože v dnešní době je práce něco jako“sůl nad zlato“..bohužel ani pracák mi nijak nepomůže,protože tam mají prac.místa spíš pro chlapy.

zuzina
8.2.2011 v 9:02:50

Beruli psaly jsme zároveň…a oni ti ji v případě tvé práce bez problémů převedou na celodenní docházku?Držím palce ať se ti práce naskytne a za nějaký slušný peníz,což je v dnešní době taky problém jak zjišťuji.

…láska na celý život :-)

zuzina
8.2.2011 v 9:00:49

Já už si sice nevzpopmínám jestli jsme platili za dceru v době prázdnin,ale má to svoji logiku.Nájem se doma taky musí platit i když jedu na dovolenou na měsíc že jo?No a s tím,když je dítko nemocné,bohužel Jarm. má taky pravdu i když ten kdo je v takové situaci to nerad vidí.Já se už kdysi rozčilovala nad tím,proč si někdo může platit místo ve školce třeba půl roku předtím než dítě fakticky nastoupí a tím pádem místo blokuje pro děti pracujících rodičů,ale když mi prcka do školky nevzali byla jsem v tu chvíli ochotná to udělat taky.Ale u nás konkrétně nepomohlo ani to:-(
Beruli chápu,že to máš teď víckrát těžší a neznám radu jak z toho ven.Taky nechápu celkovou logiku a lhaní našich politiků,kdy pravdu jaký bude celkový dopad na lidi jen dávkují nebo neřeknou nic a člověk se jen diví.ale darmo se rozčilovat,máme co jsme chtěli:-((

…láska na celý život :-)

berulinka1
8.2.2011 v 8:57:37

Jarmu,proto jsem psala,že kdybych měla práci,tak ani neceknu..jen mi přijde dost nespravedlivý,že platíme stejně vysokou částku za školkovný na 4 hod,jako ti,co chodí na celý den..odhlsit jí ze školky nemůžu,protože se může objevit práce(zákon schválnosti že-odhlásim a do pár dní by se naskytla),takže si tu můžu akorát zanadávat,zabrečet,ale ve skutečnosti držet hubu a krok:(

JarmuschkaJarmuschka
8.2.2011 v 8:53:24

Berulinko, naprosto chápu Tvé rozhořčení.
Ale školkovné – to jsou v podstatě “utopené náklady“ – ty platíš, ať službu využíváš, nebo ne.
Zato ale máš zajištěno to místo ve školce.
Kdybys měla pocit, že úhrada školkovného je neúměrná aktuální návštěvě školky, stále máš možnost docházku přerušit (a uvolnit místo někomu dalšímu) a o místo se ucházet na další rok s tím, že snad malá bude už odolnější.

My jsme dva roky mělo to samé a školkovné jsme platili hned dvakrát. Ačkoliv holky chodily tak 14 dnů a 14 dnů byly doma.

…obavy i radosti až do smrti.

berulinka1
8.2.2011 v 8:21:19

bami,já jsem timhle naštvaná a to opravdu dost,protože malá je věčně nemocná,je doma,starám se o ní já,takže ve školce namá spotřebu elektřiny,vody,ničeho..já musim zaplatit školkovný vlastně za něco,co nepoužívá..vem si,že za školku dám 700Kč,když mi ob týden marodí,vyhodim cca 300Kč za léky(to máš cca 600-700Kč měsíčně jen léky na malou),takže to školkovný by se mi hodilo na léky..a já opravdu nemám tolik peněz,mě tohle vážně vytáčí..kdybych měla práci,tak ani neceknu,ale vyžij s 6000 měsíčně,placení se vším všudy..zkrouhli mi i bydlení,takže mám se vším všudy 6000 na měsíc a z toho musím platit všechno..ono se lehce bere lidem,kde pak nemají co do huby..vůbec se nedivim tomu,že přibývají bezdomíci.

bamiskabamiska
7.2.2011 v 23:25:32

skočím trochu jinam to placení školkovného i v době prázdnin je dáno dle mého zákonem, nerada bych plácla nějakou blbinu, u nás se přes prázdniny platí polovina….sice chápu že vás to štve ale dovedete si dost dobře představit platit pouze ty dny kdy tam vaše dítko chodí, nebo poměrem hodinama…by jsme se s prominutím z toho jako učitelky musely picnout, my máme odstupnované ty malé platí mín, je fakt že u nás je zase tak směšné školkovné že se to neřeší….na druhou stranu to je příspěvek na spotřebu energie, vody, pomůcek atd a to by pak měly dotahovat maminky co jejich dítka jsou zdravá a nemarodí…..u nás neplatily maminky pokud byly v hmotné nouzi….

chápu že vás to štve každá koruna která jde ven je nepříjemná..

halinahalina
7.2.2011 v 22:16:10

Tak já nemůžu říct, jak to probíhá ve školce, protože pod nás žádná nespadá a děti mám velký – teď mám na mysli placení za 4 hodinové děti, za prázdniny, při dlouhodobé nemoci. Já přicházím do styku jen se školní družinou. Ale na poradě našeho zřizovatele,kterým je město, nám bylo opět zdůrazněno, že osvobození je opravdu vázané na přiznání sociálního příplatku, který je ale zrušen. Není na základě čeho prominout. A tak platí všichni.

…starosti, ale hlavně fůru radostí.

JanaKJanaK
7.2.2011 v 21:06:56

beruli a existuje vůbec něco, co nevymyslel blbec ;-) nějak poslední dobou na nic přijít nemůžu, my se málem pasem venku na trávě, ale pánům tam nahoře praskaj pupky …
defenestraci na ně

berulinka1
7.2.2011 v 19:47:27

keen,teď jsem vložila dotaz tady do poradny pro sociál,tak uvidim,co mi odpoví a pak se budu ptát dál..protože je fakt nefér,když máš dítě neustále nemocný doma a musíš platit za pobyt ve školce,když tam vůbec není..tohle fakt vymyslel nějakej blbec.

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist