Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Výživa, vaření, recepty » pribináčekpribináček
Anonym
6.2.2011 v 21:21:41

zdravím všechny přítomné,prosím vás,můžete mi poradit,jak často můžu dávat svému tří a půl letému dítěti pribináček?Dvakrát týdně?Není to pro malé dítě zátěž?Mléko nepije,jen jí jogurty.Děkuji.Jolana

Stránky: [1] 2
JanaKJanaK
7.2.2011 v 21:01:43

Jolano, to je ale něco jiného, pribiňáček obsahuje smetanu a tvaroh, takže je opravdu nevhodný do jednoho roku. Tvaroh totiž obsahuje velké množství bílkovin, které ledviny takto malých dětí obtížně zpracovávají, takže tvaroh až od roku a i po tom s mírou.
Ve třech letech to už zas tak nevadí – tedy z hlediska tvarohu a smetany.

Anonym
7.2.2011 v 16:01:12

díky moc holky za názory.Mě šlo spíše o to,že mi dětská doktorka řekla,že do roku může dítě jíst pribináček jednou týdně,protože je to tvaroh a kdyby toho spořádal víc,byla by to zátěž pro ledviny.Tak nevím.No a pokud dítě odmítá mléko,ani nejí namazané chleby či rohlíky,tak dávám jogurty a pribinák,tedy tvaroh.jolana

LienLien
7.2.2011 v 14:21:58

Asi záleží, čemu chcete předcházet.
Jestli má dítko sklon k obezitě, nebo zda vadí, že je v něm asi určitý podíl tvarohu (smetany?) narozdíl od živých jogurtů, tedy je myslím hůř stravitelný, nebo vám vadí, že zahleňuje.

K první možnosti, tam bych tedy pribiŇáky nedávala, pokud je dítě obézní určitě mu tím neporospějete. U druhé, tam bych to řešila při zavádění mléčných příkrmů někdy v roce, ve třech letech nevidím žádný problém, no a třetí věc, mléčné výrobky zahleňují všeobecně, takže pokud je nechcete úplně vynechávat, zrovna pribiňáka dvakrát v týdnu bych jako problém neviděla.

Ale je to jen moje úvaha, nijak se tím nezabývám a nemám nastudováno v čem přesně by mohl být škodlivý. Já třeba malé do zhruba dvou let tyhle krémy nedávala vůbec, živý jogurt ojediněle. Teď (dva a půl) jí je dám, když si řekne, tedy ne vždy, má dny, kdy si řekne pětkrát, tak to samozřejmě ne. Jinak se snažím jogurty a mléko vynechávat (mně osobně vadí právě zakyselování a zahleňování organismu) při nemoci úplně a když je zdravá tak jí na pokrytí přísunu vápníku určitě stačí máslo a tvrdé sýry. Takže lipánky atd. dostává spíš jako mlsku.

Bami, taky jsem ráda, že se o tom teď mluví, a ani nesouhlasím s tím, že do nás cpali kdeco a taky jsme zdraví, myslím, že nejsme, že jsme to spíš přežili :-(, i když chápu, že jsi asi myslela lidi “všechnoekobio“ prostě přehnané.

JanaKJanaK
7.2.2011 v 13:38:46

Podle mne chce všechno s mírou, oni tyhle smetanové jogurty jsou příšerně sladké a to v dnešní době gaučových dětí fakt není to pravé ořechové, měli bysme je už od mala naučit že sladké ano, ale vyjmečně, a žádné čučení na telku a počítač, ale ven na vzduch.
Já si myslím, že Pribiňáček a ostatní mňamky jsou nejvíc škodlivé právě tou smetanou a sladkostí (tedy pro děti od 3 let).

ZavaZava
7.2.2011 v 13:36:13

Osobně tedy raději vidím maminku, která se o to, co dávat dítku k jídlu zajímá, než maminku s ročním dítkem, cpoucím se párkem v rohlíku. Osobně na pribináku nevidím nic špatného. Spíš kolikrát ty jogurty obsahují “špatná éčka“. Takže nejlepší je číst etikety. Snad, že je pribinák tučnější?

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

babofka
7.2.2011 v 13:34:20

Danielo, taky si pamatuju, jak jsem tehdy ještě coby asi 10 leté dítě koukala, jak strýc ládoval asi ročního bratránka gulášem s knedlem a z legrace mu dával lízat pivo… Tys mi to těmi párky připomněla… :-)

babofka
7.2.2011 v 13:32:47

Jolano, Pribináčka u 3,5 letého dítěte bych opravdu neřešila… V době příkrmů, do 1 roku, určitě, ale ve 3-4 letech nevidím důvod. Ani mě nenapadá, čím by mohl být škodlivý?

Mě často zaráží nabídka restaurací pro děti. To je fakt “lahůdka“. Smažený malý řízek s hranolkami, špagety s kečupem, smažené rybí prsty, apod. O výživové hodnotě nemůže být řeč.

To zlatý Pribináček! ;-)

Danniella
7.2.2011 v 13:29:42

Samozřejmě, psala jsem, že se nic nemá přehánět. Mám ale prostě dojem, že dřív se to přehánělo. Když se bavíme o tom, co a kdy jsme jedli, já taky žádnou alergii nemám, ale třeba u manžela mají ekzém nebo i astma snad všichni z jeho generace, bratři i bratranci. A o generaci výš nikdo.
Ještě napíšu takovou historku, manželova teta vždycky vypráví, že když přijel na návštěvu můj manžel, její synovec, pokaždé museli večer volat sanitku, protože se začali i s bratrancem dusit. Takže buráky, čokolády, pomeranče, prostě aby měly děti něco extra.
Takže u nás se některé věci jí minimálně a nikdo tím netrpí. Jen ty tety, které by půlročním dětem dávaly řízky a párky.

Anonym
7.2.2011 v 13:10:59

Je fakt, že dříve se jedlo všechno a co nejdříve, moje máma mi dávala do sunaru v půl roce piškoty:-)
Domča jí pribiňáky taky od mala, je mu tři a půl, jí téměř všechno, žádný hlídání extra nedělám,alergie nemá žádný, totéž Denda – a vůbec si nemyslím, že alergie by se měly svádět jen na to, nebo hlavně na to, co se jí. Podle mě je extrémní hlídání v jídle spíš k neužitku než k užitku věci (tím teda nezastávám názor cpát malýmu miminu jídla, který do jeho jídelníčku absolutně nepatří, ale vše s rozumem a nic nepřehánět a to ani v tom hlídání). Ale je to jen můj názor:-)
Ivča a Domča

marika81
7.2.2011 v 13:02:33

Tady souhlasím se vším………je krásné, že už je tolik informcí a my si v dnešní době můžeme vybrat, co dětem dáme na jídlo, odkdy a kolik, je mi jasné, že skoro všechny maminky jidelníček dětí v dnešní době striktně dodržují min.do 1,5 roku dítěte……….občas mi taky vadí přehnanost……..asi to bude tím, že je právě tolik informací, tolik značek mléka, tolik jogurtů………v minulé době bylo všeho nedostatek a nebo pár značek od jogurtů, tenkrát si prostě vybírat nemohli a dávali to, co zrovna bylo:-)

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist