Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Rotavirová infekce u dítěteRotavirová infekce u dítěte
Anonym
27.1.2011 v 20:39:20

Dobrý den všem,ráda bych se zeptala někoho z vás,komu dítě prodělalo rotavirovou infekci-jak dlouho jste leželi v nemocnici?
Mám 7.měs.holčičku a od včera leží na dětském JIP odd.,kde jí dávají infúze,přijeli jsme naprosto zbědovaní,ve špatném stavu,malá se mi zhoršila snad během hodiny,zvracela,stolicovala,měla teploty až horečky,byla apatická,strašné jak se mi doslova ztrácela před očima,byla z ní úplná smrtka…ve špitále jí hned dali infůzi a zavodnili,pak úplně rozkvetla,průjem má sice pořád,ale ten sám prý přejde.Dnes ale začla zase zvracet,opět apatická a já jsem na prášky-doslova.Brečím,kudy chodím,kdy se mi z toho dostane?Kdybych mohla vrátit čas,nechám jí očkovat proti rotavirům!!!Proto,zda můžu,tak na vás-rozumné maminky apeluji-nechte děcka očkovat!Ten strach a vše kolem toho za to vůbec nestojí a nikomu to nepřeju.
Nevíte jak dlouho se s tím v nemocnici asi leží?Já vím,že každé děcko je individuální,ale jen tak orientačně-jak jste na tom byly vy?
Děkuju všem za odpovědi a reakce,vím,že musím být silná a snažím se držet,ale prostě mi to nejde :-( Díky lenka.

Stránky: [1]
Anonym
1.2.2011 v 15:53:49

Holky moc vám všem děkuju!!!Včera nás pustily domůůůůůůů :-) Bronchitidu už doléčíme,ale hlavně-to nejhorší je pryč!Teď nemáme nikam tak 5 dní chodit ani si nemáme zvát návštěvy,v pátek jdem na kontrolu a konec :-)Byly to ukrutný nervy.Nyní,když objímám malou,tak se mi chce pokaždý brečet,všimla jsem si,že i manžel měl na krajíčku,když se s námi vítal,svěřil se mi,že jednu chvíli myslel i na “nejhorší“ a pak už se prostě neudržel a začal plakat.Nikdy jsem ho v životě brečet neviděla,až nyní.Ale to už byly jen slzy dojetí a štěstí….
Dopíšu a jdu obejmout moji maličkou!Maminky-udělejte to samé!Ještě jednou vám děkuju z celýho srdíčky za slovy útěchy a podržení,mějte se všichni moc hezky a všem moc moc zdravíčka,pěkný den,Lenka :-)

JanaKJanaK
30.1.2011 v 22:11:22

Leni,
rotavir je pěknej prevít a řádí právě v zimních měsících. Co vím, tak obvykle nemoc trvá 5-8 dní, ovšem jak dlouho budete v nemocnici záleží na průběhu. My většinou 3-4 dny a pak doléčení doma.
Držím palce a ať máš cácorku brzy doma! Jo a jestli se ti chce brečet, hulákat nebo se valí jiné emoce, tak ven s nima, uvidíš, že se ti uleví – a nadávat můžeš tady, to taky pomáhá :-)

A jen pro zajímavost, znám maminku malinkatého kluka (asi 3 týdny, docela nízká hmotnost) a v nemocnici chytil rotavira, no hrůza.

Leenca
30.1.2011 v 21:53:50

Leni, doufám, že už je malé lépe!
Kamarádky syn chytil rotaviry v nemocnici, bylo mu kolem 1,5roku a byli tam s dýchacími potížemi. V nemocnici byli pár dní, ale paní s dvojčaty to tam chytla taky a ti si tam pobyli snad 3týdny.
Kamarádky syn má od té doby zvětšená játra, prý po těch rotavirech… teď řeší, jak s tím dál…
Doufám, že Tvá holčička bude v pořádku!

Anonym
28.1.2011 v 18:53:49

Milé maminky,já vám moc děkuji za podržení a uklidnění,moc si toho vážím,poněvadž vím,že pár uklidňujících slovíček dělá zázraky a právě tohle jsem potřebovala!Ještě jednou díky!
Teď jsem přijela ze špitálu,malá vypadá lépe,sice tam chytla nějakou rýmu a kašel,ale to už snad vykurýrujeme snáz,než toho šmejda rotavira.Momentálně jí trápí jen průjmy,které má pořád.Chuť k jídlu má velikou,baští pěkně,čemuž jsem ráda,protože je to takový můj malý svlečený králíček :-( Tohle ale vše doženem,to jsem si jistá.
Jak píšete k tomu očkování-dávám za pravdu.V tu chvíli jsem si to pochopitelně vyčítala,že jsem jí ho nenechala dát,ale paní dr.mi dnes říkala něco jako vy tady.
Zatím do nemocnice docházím jen já,taťka je doma s první 4 letou dcerkou.Taky jsem si říkala,že se asi vyměníme,ale jsem zdravotní sestra a malou si chci “pohlídat“ podle sebe a ujistit,že je o ní 100% postaráno tak,jak by mělo.Zkrátka zdravotník v rodině-to je konec :-)Někdy je lepší tomu raději moc nerozumět a být laik…
Každopádně vám ještě jednou děkuji a písnu,až nás pustí domu.Pevně doufám,že to bude už brzy,ahojky Lenka.

berulinka1
28.1.2011 v 7:47:41

Leni,naštěstí jsme to nezažily,ale posílám tvojí malý veliký objetí na dálku a hodně síly,aby se jí conejdřív ulevilo..není nad to,když je dítko zdravé.

Anonym
28.1.2011 v 2:49:08

Ahojky,

tak dcerka tohle prodělala cca na roce a pak znovu asi před týdnem, to už jí je 4,5 r.

Prvně se to stalo po pobytu v lunaparku v Babylonu. Tenkrát mi to taky přišlo strašně líto a byla jsem z toho špatná. Začalo jí to cca v deset večer a já po půlnoci volala doktorce na pohotovost, co mám dělat, tak radila hořký čaj po lžičkách. No zvracela snad co půlhodinu, průjem neměla tak hrozný. Řekla, že pokud se to do rána nezlepší, tak máme hned přijet.
Naštěstí jí to tehdy do rána přešlo a vše se dalo do normálu, takže jen taková přeháňka.

Zato teď to bylo mnohem horší. Jeden den večer začala zvracet a průjmovat. Tehdy jsme hned zajeli do nemocnice, ale protože to bylo krátce po začátku, tak nás pustili domů a taky s tím, že kdyžtak máme druhý den přijet znovu. Ale byl to děs. Zvracela co chvíli, neudržela ani tu lžičku čaje, průjem nehorázný průběh. Tak hned druhý den jsme šupajdili do nemocnice a zůstala na tři dny na kapačkách. Ještě první den přestala zvracet a průjem byl v normě. Druhý den dostala něco k jídlu a šlo to znovu ven, takže zase jen infuze. Ale třetí den už to bylo dobré. Dávala se ale dohromady asi týden.

K tomu očkování. Jak už se tu psalo, to není tak úplně stoprocentní řešení. Téměř každé dítě si tím projde a získává tím přirozenou imunitu. Vím a znám to, že to v tu danou chvíli je děsné, ale ne neléčitelné. Co mám tak načteno a naposloucháno o vakcíně proti rotavirům, tak to není zrovna echt vakcína a sama o sobě dokáže napáchat pěknou paseku. Navíc ve většině případů je aplikovatelná do půl roku věku dítěte a vemte si, kolik očkování do té doby musí projít a ještě tohle do toho vecpat, to už pak je na takového človíčka až dost, možná víc, než samotný průběh. Ten odezní a je to ok. Ve srovnání s některými trvalými následky po vakcinaci je to jako nic.

Takže držím palečky, ať vás to dlouho nepotká a pevné zdravíčko do budoucna.

Nepřihlášená HP

kekunkakekunka
27.1.2011 v 23:22:12

Lenko, ačkoli se neznáme, posílám veliké obejmutí!

Vím, čím si procházíš. Naše malá (3 a 3/4 roků) si to začátkem roku prožila taky. V nemocnici jsem s ní nemohla být, neb čekáme miminko, takže to bylo na manželovi, a mohl tam být jen přes den, na noc musel domů. Dokud tam byl, malá to zvládala super, noci byly těžké. Je-li to možné, ať tam s malou někdo je, co nejdýl to jde. Ale ideálně se střídejte, neb manžela to tak vysílilo, že nakonec taky skončil na kapačkách. :(

U naší cácorky to probíhalo tak, že v neděli v noci začala zvracet. Mysleli jsme, že z jídla, byla tu oslava a malá splácala kdeco. Ale i na lačný žaludek pokračovala. Dle rad pediatričky jí manžel dával Coca-colu, nějaké léky, tekutiny po lžičkách, …, ale nezabíralo to. Ve středu, když už malá byla hodně špatná (asi jak říkáš ty – “smrtka“ – ale já naši malou neviděla, nemohla jsem tu být), jeli do nemocnice. Po kapačkách rozkvetla, zlepšovala se, i když i nadále zvracela a průjmovala. Bylo to jak na houpačce, ale prý o dost lepší než doma. Začala i jíst a pít. V sobotu odpoledne (tj. po třech celých dnech) ji pustili domů. Doma ještě průjem, ale jen v sobotu, neděle už ok. Ale měla dietu.

U dětí to prý trvá cca týden, což u nás tak nějak vyšlo. V nemocnici děti bývají cca 3-4 dny, dle toho, jak dlouho nemoc trvá a jak jsou děti silné.

Až vám malou pustí, hodně dbej na hygienu – žádné pusinky, žádný kontakt ruka-pusa, však určitě víš. Doporučuju koupit si nějakou velmi kvalitní desinfekci na ruce, speciálně na (rota)viry – nemají ji v každé lékárně.

A očkování – taky jsem reagovala stejně jako ty, ale nakonec jsem usoudila, že je to k ničemu. Co jsme se bavili s doktorama, tak těch rotavirů je kupa, navíc mutují, takže očkování ochrání jen před částí, a dítko pak chytí jiného vira. Např. manželovi v nemocnici dělali jen běžný test z krve a vyšlo mu to negativní, tj. skolilo ho něco málo obvyklého.

Vím, že ti to teď všechno přijde dost šílené a zoufalé. Vydrž!!! Malé bude co nevidět líp. To, že malá má výkyvy, je běžné, dr. na příjmu na to manžela upozorňoval, že se nám cácorka po zavodnění na chvíli zlepší, ale pak zas může přijít výkyv dolů, jako u tvojí malé. Je to běžný průběh nemoci.
Vydrž, vydrž, vydrž! A je-li to možné, buď u malé co nejvíc, podpora maminky, tatínka, babičky, …, dělá zázraky!
Zase bude dobře.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist