Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Mají vaše děti kruhy pod očima?Mají vaše děti kruhy pod očima?
Piškotka
21.1.2011 v 21:08:08

Holky, poslední dobou mě nenechávají klidnou kruhy pod očima u Sáry (5). Nevím, jestli nepanikařím, protože jsem se dívala na besídce, že některé děti mají kruhy větší, ale i tak, já jako dítě měla vždy pokožku takovou snědší, ale s přídechem zelené :o) Prostě ne tu jasnou, zdravou, krásnou, jak mají batolátka atd. Sára ji má asi po mně, trochu snědší, ale bledou. Bojím se anémie. Píšu tady všude o zdravé výživě, ale kéžbych ji dodržovala aspoň z poloviny tak, jak ji mám načtenou, vždy jen, když máme nemoc a to nevydržím dlouho. Až se stydím. Momentálně nás zase trápí uši, je to ale výrazně lepší, než to bývalo, zánět má po roce a měsíci, takže si nestěžuju, ale ty kruhy, mohly by to být i ledviny, a tady mám další poddotaz: jak hlídat ten pitný režim? Já s tím mám taky pěkný problém, ale více mi to vadí u ní. Ptát se učitelky, aby na to dohlídla si nedovolím, mají tolik dětí, že to ani nejde, ale ona je schopná mi od příchodu ze školky až do večera udělat dva, tři loky a konec :o( Jak to máte vy?
Díky moc!

Stránky: [1] 2
marika81
24.1.2011 v 15:14:19

Tak tady se asi shodnu s Marinou, mám taky snědou plet a kruhy pod očima, už si jich nevšímám, akorát teda vynikají na mé pleti neskutečně, suchou jí nemám, spíš mastnou…….ale zase na druhou stranu, já si můžu říct, že to mám z nevyspání, spím sedm hodin denně a málo piju.

A zrovna nedávno měla kruhy i dcera pod očima, pije normálně, i když ve školce nevím………..ale tam jsem to opravdu připsala nevyspání, den předtím flámovala:-)

Anonym
24.1.2011 v 14:26:47

Ještě jsem si vzpomněla – jak popisuješ tu vaší barvu pleti…tak asi jsme na tom zhruba stejně a ta doktorka to tehdy nazvala decentně OLIVOVÁ :-) A určitě nemyslela v tu chvíli na černé olivy :-)

Marina

Anonym
24.1.2011 v 14:24:33

Piškotko, u některých snědých typů je dost běžné, že přes zimu vystoupí kruhy pod očima. Já i moje dcera jsme toho důkazem a jsme obě zdravotně úplně OK a pijeme jako duhy (samozřejmě vodu :-). Že to souvisí s odstínem pleti mi kdysi řekla nějaká doktorka.

Marina

Anonym
23.1.2011 v 21:15:11

Kruhy pod očima jsou častým příznakem celiakie (nesnášenlivosti lepku)- dovolím si sem písnout odkaz http://www.ordinace.cz/clanek/jak-pozname-celiakii/
Osobně jsem to zanedbala, takže doporučuji nepodceňovat!

berulinka1
22.1.2011 v 18:20:42

Darčo,u nás co se týká pití,tak malá nechtěla pít cca do 8 měsíců vůbec,potom začala,protože jsem jí nutila..a dodnes jsem za to ráda,protože ona pije pořád:D..venku mrzne a už kouká v obchodě,kde je pití,že má žízeň:D..večer jí musím naopak pití zakázat,aby se nepočůrala..a já osobně pití taky flákám..pokaždý mě pak rozbolí hlava,začnu hned pít a pak si dávám bacha,abych aspoň po troškách pila..takže mám po ruce pořád flašku s vodou a upíjim..(opravdu s vodou,né vodkou:DD)..tohle mám po mamce,ta taky málo pije,nejspíš to máme dědičný.

JanaKJanaK
22.1.2011 v 15:19:48

Piškotko, taky bojujem s pitím. Ve školce jsem paní učitelky poprosila, to nebyl problém, když po jídle musí vypít skleničku (nebo hrníček), tak má za dopoledne alespoň těch 400 ml v sobě, no a odpoledne už dohlédnu já.
To, že po každém “větším“ jídle se má vypít hrníček, jsem je učila už od mala, sice jim to musím připomínat, ale už to není takový boj – když nechce, tak pomůže brčko, džusík nebo obyčejné ťuknutí “na zdraví“, to by pak pily pořád. No a když jí 5x denně, je to kolem litru, takže alespoň minimum je jisté.

Naštěstí všichni milujem ovoce i zeleninu, takže jablka, papriky, okurky, pomeranče nebo mandarinky se u nás jí na kila :-) (ještě, že taťka dělá ve skladu, protože máme obrovskou spotřebu)

Piškotka
22.1.2011 v 11:19:53

Padmulko, tys mě rozesmála, jsem ráda, že se zapojuješ ;o) No, a to jsem samozřejmě nepsala o pleti, kterou mám tak šíleně suchou, že se bez Nivey neobejdu ani 2h, nekecám!

Chtěla jsem napsat ještě to, že právě to pití (u mě spíš nepití) mi kazí tu plánovanou očistu těla u mě i Sáry, člověk může dělat šťáviček kolik chce a vyhýbat se sladkostem, když se ledvinám nedostává tekutin, aby mohly odklízet odpad, to je fakt těžko. Budu to muset přehodnotit.

Piškotka
22.1.2011 v 11:15:37

Jarmuschko, jablíčka taky občas dávám, ale mi je malá chroupá sama od sebe, i 4 za den, čemuž jsem fakt neskutečně ráda, já nemůžu říct, že by mi jablka nechutnaly, ale nijak je nevyhledávám, ona naštěstí zase ano. Dnes udělám šťávu zas. Pijem, snažíme se :o)

JarmuschkaJarmuschka
21.1.2011 v 22:22:19

Tak já jsem byla jako dítě svými kruhy pod očima pověstná.
A bledostí do zelena.
U mě to byla ta anémie.

A k pitnému režimu – dá se to naučit.
Taky jsem tomu pití dřív moc nedala.
Ale snažila jsem se a dnes jsem závislá a skoro pořád u sebe nějakou tu lahev mám.
V létě jsem byla schopná za den vypít kolem tří normálních petek (tj. cca 4,5 litru, a to nepočítám čaje), ale hlava mě stejně bolela.

Piškotko, k té šťávě z řepy a mrkve my přidáváme ještě jablíčka.
;o)

…obavy i radosti až do smrti.

PadméPadmé
21.1.2011 v 22:21:55

Piškotko, Piškotko, zasloužila bys za ušiska (s tím pitím)! Ale myslím to v dobrém, jen v dobrém. Pij, holka, nebo budeš vysušená jako treska ;-).

Zřejmě to bude správný odhad – u malé – víc spánku a víc pít. Je dobře, že sis toho všimla. Teď už Ti “jen“ zbývá to změnit.

Jinak – my jsme “lundalové“ (všichni), vařím jednu konvici čaje za druhou a voda u nás teče proudem. Někdy (často) mám pocit, že pijeme pořád.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist