Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Jak odhlenit? Prosím poraďteJak odhlenit? Prosím poraďte
kekunkakekunka
17.1.2011 v 22:25:09

Vím, že se to tu už párkrát řešilo, ale vždy jen stručně a ne “nám na míru“. Chtěla bych proto poprosit o vaše rady, jak odhlenit dítě. Piškotka a Lien se tu zmiňovaly o dietě, která pomáhá, a o dalších věcech. Zajímalo by mě to podrobněji, a vzhledem k naší situaci.

Naše cácorka má za sebou týdenní boj s šílenou střevní virózou. Ve středu skončila v nemocnici na kapačkách, protože od nedělní noci nejedla, nepila, jen zvracela a průjmovala. V sobotu ji pustili s tím, že musíme týden pokračovat v přísné dietě. Malá má zakázány téměř všechny mléčné výrobky (smí jen sýr, Lučinu, …; jogurty a mléko ne), všechno sladké je taky tabu (sirupy, sladkosti, …), pečivo smí jen staré, nenadýmavé. V podstatě jí jen takové ty “suchary“ (extrudované kukuřičné plátky) s šunkou (vepřová výběrová). A mlsá jen nejobyčejnější Bebe sušenky (takové ty čtvercové v červeném obalu). K pití – voda nebo černý čaj slazený Glukopurem. (Oběd – zatím jen vývar a rajská s kolínky.)

I přesto, že týden v podstatě “nejí“, dnes ráno se probudila totálně zahleněná. Má to v nose, v dutinách, mluví přes nos, nejde to vysmrkat. Ještě nekašle. A od rána jí stoupala teplota. Teď večer už 37,5.

Se zahleněním bojujeme od podzimu. Vždy je to na chvilku dobré, a pak rýmy jak hrom. Pokud mléko zahleňuje, jak je možné, že je malá zahleněná, ačkoli mléko víc jak týden neměla? (Že by chytila něco dalšího v nemocnici?)

Co dělat, abychom se s tím definitivně vypořádali?

Šplícháme do nosu Vincentku, kapeme nejrůznější kapky do nosu; když kašle, dávám jí cibulovou šťávu, kamarádka nám doporučila lichořeřišnici, ale stejně mi přijde, že to k ničemu nevede. Zahleněná je od podzimu do jara, každý rok. Pediatrička říká, že se s tím musíme smířit, že děti do 5 let mají cca 10 rým ročně, ale já se s tím smiřovat nechci.

Chtěla bych vás proto poprosit o radu. Máte nějaké postupy, které zabírají? Klidně i něco, co se projeví za dýl, ale co opravdu zabere. Jak těm věčným rýmám zabránit? A přihodíte-li i nějaké rady pro těhotné, budu ráda, neb mě zahlenění taky trápí. :(

Pokud možno, NEpište mi sem reklamy na ten či onen zázračný přípravek (a ještě s odkazem na e-shop či prodejce). Mám pocit, že jsme toho za těch x měsíců vyzkoušeli tolik, že už se mi nechce investovat další peníze do něčeho, co nakonec stejně nezabere.

Děkuji moc všem, které (kteří) se podělí se svými zkušenostmi a radami.

Stránky: [1] 2 3
licov.lukas
3.3.2011 v 11:02:38

Milá kekulko,
když jsem četl Váš příspěvek,úplně mi šel mráz po zádech,jelikož jsem si vzpomněl jaké to bylo u nás.
Také jsme po nástupu do školky začali mít s malou zdravotní potíže,tj.stálé nemoci,dokonce i febrilní křeče a to mi věřte že to bych nepřál ani svému nejhoršímu nepříteli.
Více jsem popsal v tématu Tajuplný zdroj života-Colostrum.
Upřímně po těchto i jiných zkušenostech,jsem se rozhodl,že chci především lidem pomáhat,takže mi dovolte nabídnout Vám řešení,které pomůže,na kterém ani já ani nikdo jiný nebude profitovat.
Nemohu zde rozebírat co a jak,takže pro více informací jsem Vám k dispozici na emailu:mé jméno@email.cz
Záleží pouze na Vás.Přeji pěkný den.

Rodinný typ,třicetiletý,ženatý,jedno dítě,pracovitý,pozitivní,radostný se zájmem o zdraví.

Mirkali
25.1.2011 v 19:34:15

Ahoj Kekunko,
moc zdravím a je mi líto, že malé není dobře, tak moc přeji ať je brzo zdravá.
To co Ti poradím je pouze moje osobní zkušenost při léčení mých dětí.
V první řadě nedám dopustit na vincentku (děti mohou denně pít 1/4 litru nejlépe ráno nalačno), ačkoliv moje holky jí milují, některé děti to pít nechtějí.
Dále čaje, celou zimu u nás pijeme mateřídoušku. Je skvělá a pokud mají holky dráždivý kašel, dávám jim i sirup. Čaje nedělám podle návodu, ale 3 pytlíčky na konvici.
Z klasických léků na odhlenění mám ráda ACC sirup (nevýhoda je, že se po naředění musí do 12 dní spotřebovat) nebo Solmucol 100 sáčky( výhoda každou dávku léku připravíte rozpuštěním do trochy vody). Při podávání obou léků je nutné zvýšit pitný režim.
V neposlední řadě jsem začala používat přípravky aromaterapie Karla Hádka (vím, že si nechtěla žádné reklamy,ale doporučuji přečíst si některé články na jeho webu z časopisů Koutek pro maminky I, Koutek pro maminky II..)Já mám vyzkoušený : nosní regenerační olej baby a pro dospělé, Donosol (nosní olej na dutiny), Eukalypto-tymiánová koupel (dělala jsem dětem preventivně, když jsme venku promrzly nebo když mi začaly pokašlávat, případně při nachlazení).Zajímavé jsou i preparáty Atemol, Virosan, Aromaclima.
Moc zdravím. Mirka

kekunkakekunka
24.1.2011 v 14:41:17

Piškotko, jsem ráda, že se v tom shodneme. Mrkev malá jí, takže šťávu z ní bych mohla vyzkoušet, třeba se setká s ohlasem. A to vyhnout se bílé mouce – to je asi ten největší problém. Ježíšek nám nadělil domácí pekárnu, takže aspoň co se chlebu týče, tady bych mohla učinit pokus. Já světlý chleba nerada, radši tmavý, ale rodinka mi to často sabotuje… Každopádně budu zkoušet, hledat a přemýšlet. Díky za ukázání jedné z možných cest, třeba tahle opravdu povede k cíli. :)

Piškotka
24.1.2011 v 14:03:56

Kekunko, já tě naprosto chápu! Taky mi vadí v podstatě přímé reklamy na drahé přípravky. Mně taky známý neustále nabízel aloe vera, ale vsadím se, že sám ho tak často neužívá. Ani jejich tři děti. Vzala jsem si z toho pro sebe jedno: Vyčistit organismus jde i velmi levně: zeleninové šťávy (mrkev, jablka, řepa), vždyť cena za 1kg se u řepy a mrkve pohybuje slabě nad 10Kč. Pít čistou vodu, varovat se cukrům, vždyť to člověk ještě ušetří! Ale u mě vidím problém v tom, jaký jídelníček neustále sestavovat, pokud se chci vyhnout bílé mouce a kyselotvorným potravinám. To už je ale věc jiná ;o)
Ať si vybereš jakoukoliv cestu, moc přeji,aby se malá uzdravila!

kekunkakekunka
24.1.2011 v 13:29:52

Lussy, díky za reakci. Vincentka mi sice nechutná, ale prostě se k tomu musím dokopat a doufat, že brzo bude líp. :)

Piškotko, i Tobě díky. Přiznám se, že zmíněné stránky na mě nepůsobí příliš důvěryhodně. Nevěřím v numerologii, astrologii a podobné “vědy“. Každopádně ten článek, který cituješ, jsem si přečetla. S některými věcmi souhlasím – např. vím, že naše stravování není ideální. Mně bohužel zelenina moc nechutná a malá to má po mně. :( Ale zase je tu to jedno jediné, důležité – upravit jídelníček. I když do té míry, o které je tam psáno, to ne, to bychom nejedly už vůbec nic. Akorát ta očista – doufala jsem, že tam bude něco víc, ale zase klasické – kupte si tenhle a támhleten přípravek… Nemluvě o šílených cenách jednotlivých přípravků. (To už by snad i lázně vyšly levněji. ;) )
I tak jsem za to ale ráda. Je to pro mne informace, nad kterou mohu přemýšlet a bádat dál. A hledat, jak nám pomoct. Takže dík!

Piškotka
23.1.2011 v 17:39:04

Kekunko, studovala jsem na jednom webu příčiny problémů tvé holčičky, tedy proč je má jen v jednom období, dost mi to vrtalo hlavou. Nevím, kdo jak na co věříte, ale cituji ti, co se tam píše, já si myslím totéž:

Očistou tlustého střeva se můžete zbavit všech nemocí, které vás potkávají pravidelně na podzim a na jaře – všech nemocí horních cest dýchacích a viróz, protože vaše imunita bude silná.

Když střevo zbavíte jedovatých nánosů, pomůžete mu lépe pracovat, lépe filtrovat živiny a tak posílíte svůj pasivní obranný systém. Proto vás pak nepřemůže každý bacil, který poletí kolem vás.

Všichni, kdo mají na podzim nebo na jaře potíže s dýcháním jakéhokoliv charakteru (kašle, rýmy, suchá sliznice,…), MUSÍ začít očistou tlustého střeva!

Narazila jsem na to na stránkách empatia.cz, dost mě to zaujalo, píšou tam i o ušních problémech a ke mně to teda sedí. Taky se budu snažit Sáru více vyčistit, protože u nás tedy problém s tlustým střevem je. A hlavně si dám za cíl více pít. Už jednou jsem do toho šla, musím vydržet, věřím, že se věci mohou změnit, u nás je to lepší a lepší.

LussyLussy
21.1.2011 v 10:37:44

kekunko,
já jen v rychlosti.
Naší malé dělali kožní testy na alergologii v roce a půl. Jde o to, aby dítě vydrželo 20 minut nehýbat rukou, takže někomu to dělají po roce, někomu v 5 letech, záleží jak dítě spolupracuje.

A já nedám na odhlenění dopustit na Vincentku. Pokaždé, když mám rýmu, tak mi stéká do krku, usadí se to na prsou a jsem třeba měsíc zahleněná.
každé ráno a večer nalačno vypiju plnou skleničku, chce to pít aspoň 10 dní. Po pár dnech začnu vykašlávat neuvěřitelný hleny, mají slanou chuť, takže je poznat, že ta Vincentka na ně působila.

Pomohla mi i v těhotenství, kdy jsme měla 2x příšernou virózu.

kekunkakekunka
20.1.2011 v 22:23:36

suo – já taky zázvor moc nemusím. :) I proto raději volím méně drastickou metodu. Uvařím si svůj oblíbený čaj a do vroucí vody přihodím pár očištěných plátků zázvoru. Čaj to krásně provoní, lehce ochutí, ale není to tak ostré a nepitelné. Dochutit ideálně medem, citronem a tak.
Jinak se to dá dělat ještě jinak – oloupeš zázvor, najemno ho nastrouháš do misky, zasypeš troškou cukru a pak v sítku necháš louhovat. Je to pracnější, ale tu šťávu, kterou zázvor pustí, můžeš i po lžičkách polykat, když Tě škrábe v krku.
Ale opravdu to chce, abys zázvor přelila vřelou vodou a nechala ho aspoň 8min louhovat. Pak to má účinky opravdu zázračné! :) Když jsem ještě nebyla těhu, tak mi stačily 3 dny a byla jsem naprosto fit. Teď to v takovém množství pít nesmím a do malé toho tolik nedostanu. :(

A ty testy na alergie jí dělali víc jak rok zpátky… Uvidíme, jestli a jak se s alergoložkou domluvím…

suodal
20.1.2011 v 21:21:59

Kekunko, před tím malá mít alergii nemusela a teď už ji třeba má. Ale je pravda, že nevím jak “před tím“ je už dlouho:o)))))
A s těma testama mám spíš opačný zážitek. Mamce z kožních testů nezjistili nic a z krve jí vyšla alergie na různé pyly stromů.

Tak jsem taky někde chytla rýmu a uvařila si ten zázvorovej čaj….brrrr. Bylinky mám hodně ráda, ale tohle mi dvakrát mooooc nejelo. Nějakej receptík by prosím nebyl???? Třeba ho dělám špatně…našla jsem si cosi na netu.

kekunkakekunka
20.1.2011 v 21:07:30

mariko, taky nad tou alergií přemýšlím. Budu malou objednávat k alergoložce. Kdysi jí dělala testy z krve, ale nic se nezjistilo. Taky říkala, jako Ty, že z krve se toho tolik nepozná. Zkusím se jí zeptat, ale nevím nevím, ta alergoložka je lidmi hodně ceněná a uznávaná, jen já z ní mám špatný pocit. S pacienty i jejich rodiči jedná dost neuctivě, jako s blbečkama. :( A má svou pravdu, tj. chceš-li něco jinak než ona, máš smůlu, a ještě Ti nadá. :( I proto se mi tam moc nechce. No, bude to zajímavé…

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist