Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » jsem zaujatá? aneb mazaná holkajsem zaujatá? aneb mazaná holka
Anonym
14.1.2011 v 9:52:32

ahoj, před 2 dny jsme měli takový problém a mě zajímá váš názor. Udělejte si prosím čas, váš názor mě opravdu zajímá.
Mám 2 děti – 3 a 1rok. Dceru bohužel nevzali do školky, tak je doma jen se mnou a s ročním Míšou, nikoho v okolí neznáme a na ní je hodně znát, že jí chybí děti. Je vidět, že si chce hrozně hrát s dětmi, ale neví jak. (Jednou týdně chodíme na cvičení rodiče s dětmi a uvažujeme i o soukromé školce, ale to už odbočuju). Má švagrová má 2letého kluka a 5letou Natálku. Má dcera se za Natálkou strašně těší, že si konečně bude hrát s někým větším než se svým bráškou. Nejsem ta, co děti sleduje, nebudu pořád u nich a děti si veškeré spory musí víceméně vyřešit mezi sebou bez dospěláků. Ale jednou, když si holky zase spolu hrály, byla Vendulka hrozně zoufalá, nevěděla si rady, bylo vidět jak je nervozní. Natálka si zalezla do Vend. stanu a nechtěla jí pustit dovnitř. Venďa nechodí žalovat, ale tuhle situaci nezná, tak začala na Natálku řvát a jevila se, že je špatná ona. Stoupla jsem si schválně tak, aby mě holky neviděly a chvíli je pozorovala. Natálka teda seděla ve stanu a škodolibě sledovala, jak je Vendulka zoufalá. Když mě uviděla, tak z Vendulky udělala blbce, že to špatně pochopila, že jí tam chce pustit a chvíli byl klid. O pár minut později si N. zalezla do rohu, aby jí dospěláci neviděli a zase Vendu s něčím provokovala. Protože jsem to neviděla od začátku, tak jsem si řekla, že si příště na ně dám pozor a opravdu jsem to celé viděla:
Bylo to ve středu u nich. V. čekala, až N. dojí a hned za ní letěla do pokojíčku, N. jí vždy utekla. V. šla celá nešťastná za mnou, že si chce s N. hrát, ale neví jak. Tak jsem jí řekla, že tam má ještě Adámka (N.bráška), jak to N. uslyšela, hned si k sobě A. zavolala. Stejně se ale V. s A. dali dohromady a začali se honit. Když N. viděla, že si jí nevšímají, přidala se k nim, ale za chvilku zatarasila V. cestu a nechtěla jí pustit. V. jí hezky domlouvala, snažila se jí obejít, ale N. zase měla ten škodolibý výraz a dokud si nevšimla, že se na ní koukám, nepustila jí. Když mi Venďa řekla, že má hlad a já jí odpověděla, už jsou tady jen 2 sušenky, tak je sněz, tak N. rychle přiběhla a snědla to. V. začala pít, N. hned pila pití pro všechny z flašky. Bylo toho víc, ale tohle bylo asi tak nejhorší. Nikdo jiný si jejího chování nevšiml. N. to s rodiči umí, jen jí někdo něco udělá, hned chodí žalovat, jen není po jejím, tak začíná fňukat a oni jí hned konejší. Nikdy jsem neslyšela, že by o jejím bráškovi řekli něco hezkého, pořád jen, že jí ničí hračky a nenechá jí hrát………. Návštěva skončila tak, že si Venďa Natálky přestala všímat a začala si hrát s Adámkem. V. teď má období, že se opičí po dětech, takže jakou lotrovinu Adámek vymyslel, ona se k němu hned přidala. Takže V. s A. byli ti špatní a N. chudák, protože jí zmačkali výkres. Nikdo ale neví, jak to bylo, ale N. to nezapomněla jako velký chudáček nahlásit.
Tak a teď k jádru věci. Natálka chodí od září do školky, paní učitelka jí má strašně ráda, ale děti si s ní nechtějí hrát. Když na návštěvě švagrová pořád říkala, že je Natálka po ní strašně citlivá a stydlivá, proto zřejmě nemá kamarády, tak jsem to nevydržela a řekla jsem jí, co tady Vendě dělá. Řekla jsem to hezky a jemně jim naznačila, že to je třeba ten důvod, proč jí děti nechtějí – dělá jim naschvály, vyhecuje je, pak na ně žaluje. Závěr je takový, že jsem od manžela dostala vynadáno, co se do toho míchám atd. Přece jde ale taky o naši dceru, ke které se nechová dobře. Doma jsme teda měli zle, přinutil mě se jim mailem omluvit. Do emailu mi švagrová napsala, že na mém názoru není nic špatného a chtěla to víc vysvětlit. Tak já hloupá jí to hraní holek popisovala a ještě se zmínila, že jsem od manžela dostala vynadáno. Ona mu hned volala, proč jsem proti Natálce tak zaujatá, že by neviděla, že by se někdo zaměřil na jiné dítě a že ona proti Vendulce taky něco má, ale nesleduje to a ať mi to hlavně neříká, že mu volala. Takže po mně to chtěla pořád rozebírat a jemu si stěžovala. Při tom já jsem v mailu nepsala jen o Natálce, ale i o Vendě, jaké s ní mám trápení. Tak z manžela jsem zklamaná, že se mě nezastal a že mě opět nechápe. Všude budu ta nejhorší a ta zaujatá, při tom jsem jim chtěla jen pomoct, kdyby si stále nestěžovala, že si s ní nikdo nehraje, mlčela bych. A děsím se návštěvy s nimi. Je mi jasné, že se teď zaměří na V. a budou mi hned říkat, co dělá špatně…….
Děkuju, že jste vydržely číst až do konce a chci slyšet vaše názory, udělala jsem dobře? Jen se do mě pustťe.

Stránky: [1] 2 3
Anonym
28.1.2011 v 15:17:48

no pokud se jedná o ty chlapy,tak vim že je jich podlední dobou az moc tohoto typu:(

nedej boze problém,a nebo že ženská je doma(mateřská nebo pracak protože s detmi ve školce a drzince nemuze vzit práci jinou nez od 7-15 a ta neni)
remcání že je najem vysoký,že on to chuaček táhne vše sám(a moje příspevky na bydlení jsou vyssí nez plat v samošse,ale to asi nic)
že h to nebaví,že si nic nekoupí.a veskerou blbou naladu smlsne ženská,prortože na kom jiným by si to asi tam vybijel že?

Anonym
23.1.2011 v 11:11:45

ahoj, tady zakladatelka této diskuze. Jestli ještě někoho zajímá pokračování, tak o 2 dny později mi švagrová zavolala, nejspíš s úmyslem mi vynadat a z plna hrdla říct, co si myslí. Mluvily jsme spolu skoro hodinu a všechno si vyříkaly a konečně tam i pochopila, že mně nešlo o to, abych pomlouvala její holku…………, že jsem to myslela dobře. Takže telefonát skončil dobře a mně se teda hrozně ulevilo, protože jsem to viděla všechno černě. Ale už si dám sakra pozor a už se do ničeho takového pouštět nebudu.
A manžel? Ten mě fakt zklamal, ale to by bylo na dlouhé povídání. Když už si myslím, že to bude jen a jen lepší, tak se ukáže opak. Náš život je teď takový, že pokud nejsou nějaké problémy, tak se máme dobře. Ale jakmile se objeví problém, jsem na to sama, takže to je o ničem. Patří mezi ty chlapy, že si přestanou vážit ženy na mateřské. Nevím, jak to s námi dopadne.
A všem ještě jednou moc děkuju za vaše názory.

Anonym
17.1.2011 v 8:15:31

JanaK, zapomněla jsem dodat, že co se týká chování manžela zakladatelky diskuze, to taky nechápu, stejně jako Ty. Stalo se, zpátky se to vzít nedá…tak by měl stát za svojí ženou, svojí rodinou.

Ale ono se ve finále opravdu nic strašného nestalo, hoď to (zakladatelko) za hlavu, nemáš si co vyčítat – hlavně ať jsou děti brzy zdravé.

Marina

Anonym
17.1.2011 v 8:08:20

JanaK, v tom je právě celý ten problém…sama píšeš. “kdyby se o našich dětech jen někdo špatně zmínil, tak letí ze dveří ani nemrkne“. Tak to má právě nastavené většina rodičů. Zřejmě i švagrová zakladatelky diskuze :-(

Marina

JanaKJanaK
16.1.2011 v 13:31:10

Teda nic proti, ale jestli manžílek nechce stát za svou rodinou, tak u mě by teda letěl, Přece je to i jeho dítě!! To mu to nevadí? Tak to asi není ten správný!

Jen pro příklad – kdyby se o našich dětech jen někdo špatně zmínil, tak letí ze dveří ani nemrkne. On totiž naše děti miluje a běda tomu, kdo se o ně “jen“ opře. Jo a kdyby se ta popisovaná situace stala u nás, tak ta holčina by dostala co proto a sí i ty povedení rodiče. On je tak trošku cholerik ;-)

Anonym
15.1.2011 v 8:56:19

Děkuji za vaše názory. To co jste psaly, tak dělám. Říkám Vendě, když si s tebou někdo nechce hrát, hraj si s jiným, to taky udělala. Hrála si s Adámkem, ale místo aby se k nim N. přidala, dělala jim naschvály, pletla se jim do toho a pak vždycky zavolala maminku, aby se koukla, jak jí ubližuji (konkr. zmačkali jí výkres).
Taky jsem to vždycky řešila s N. sama a nestěžovala si rodičům, ona si pak vždycky dávala pozor, kde jsem, abych ji neviděla a když se si všimla, že to vidím, okamžitě toho nechala. Ale protože rodiče několikrát říkali, jak jsou nešťastní, že ve školce nemá kamarády, snažila jsem se jim jemně naznačit, že jestli dělá ve školce i to co doma s dětmi, tak není divu.
Švagrová opravdu nic nepochopila, dneska mi napsala mail, kde se veze po Vendulce, strašně lituju toho, že jsem se do toho pouštěla, nechala jsem se unést, při tom jsem jim chtěla jen pomoct.
Nejvíc mě ale mrzí manžel, pořád si mele svou, že každý říká, že jsem kráva, že si nevidím do pusy. Jsem nešťastná, děti onemocněli, jsem na všechno sama, nemám se komu svěřit (teď mám aspoň vás).

Alexandra
14.1.2011 v 20:31:17

Zdravím tě, jsem dospělá a moje dcera má 18 let. Něco podobného, co popisuješ se stalo mě a mojí sestře, když jsme byly malé…musely jsme se věnovat našemu bratranci o 9 let mladšímu každé prázdniny jezdil z Prahy k tetě (naší mamce) na prázdniny na 1 měsíc. Bratránek byl vymodlené dítě narozené starším rodičům-jednáček. Bohužel byl dislektik, byl hyperaktivní a trochu koktal, my se sestrou úplně zdravé holky. Takže on byl chudáček a my si musely nechat vše líbit. Zní to směšně, že malý kluk tehdy čtyřletý šikanoval třináctileté dívky. Neustále vyžadoval ať s ním hrajeme fotbal, chodíme do parku na houpačky, malujeme si …při jakémkoliv náznaku odporu si běžel stěžovat dospělým. Ti hned nám hned vynadali. Jenže bratránek dělal naschvály, padal na zem, ušpinil a roztrhal oblečení…chtěl koupit nanuk i když byl po nemoci a dospělí to zakázali, v obchodě si lehl na zem a křičel, plakal..kolemdoucí se ptali:“Co děláte tomu chlapečkovi!!?“ “Chlapeček“ se nám šklebil, když se nikdo nedíval..Neustále jsme poslouchaly, jak se o bratránka špatně staráme. Tak to šlo každé prázdniny, už jsme byly se sestrou dospělé a pořád jsme měly “službu“ hlídání…Bratránek byl v pubertě, lehce se změnily jeho požadavky na zábavu, šlo se do do kina, restaurace, na bowling. I tak nezapoměl neustále komentovat, hlavně po návratu domů do Prahy, nezapoměl zpražit i naše partnery..Zkrátím to, bratránek postupně rozcvičil koktání, zvládl nějak dislexii i hyperaktivitu. Dokončil střední školu díky své matce, rodiče mu koupili byt, matka mu sehnala práci…Jeho partnerky a vztahy jsou úděsné, mezi prvními měl starší, rozvedenou ženu s dítětem, není na tom nic špatného, ale když je chlapci 19 let a rodiče mu přispívají na nájem ..atd, tak aby ještě podporovali jeho parterku a dítě…pak další partnerku, další atd..
Prostě z chlapce, kterému všichni “ubližovali“ vyrostl floutek využívající své rodiče. Na to jak jsme údajně trápili bratránka si už nikdo ani nevzpomene.
Moje dcera si také hrávala s jinými dětmi, když jí některé ubližovalo, snažila jsem se to tomu dítěti vysvětlit, případně i jeho rodičům. Dceři jsem řekla, že když ji bude opět ubližováno, nemá si s tím dítětem hrát. Není dobré, že se manžel zastává své neteře. Návštěvy u švagrové bych omezila, když vám to narušuje manželství.Na inernetu najdeš i další možnosti, kde se dá chodit s dětmi, třeba mateřská centra, plavání, je to otázka pár návštěv a najdeš si kamarádku s dítětem. Držte se. Alexandra

JanaKJanaK
14.1.2011 v 16:18:56

Tvou situaci plně chápu a taky nemám ráda, když se s každým zachází jinak.
Já osobně vždy dětem doporučuju, ať si to spolu vyříděj sami, že já tam vždycky nebudu. Někdy to ale nejde, tak se samozřejmě ozvu.
Trochu něco jiného je to ale v cizím kolektivu, třeba v mateřském centru, tam se domluvím s maminkou dítěte, mám ale velké štěstí, že jsem zatím narazila na ty “normální“.

MarysekMarysek
14.1.2011 v 15:11:32

melo tam byt o jejich vychove synovce:D no to je tak, kdyz si to po sobe poradne neprectu..

MarysekMarysek
14.1.2011 v 15:08:57

no ja jsem nezazila to same, nas maly jeste neni v takovem veku…ale u nas se deje se synovcem neco podobneho…je jen o 4m starsi nez nas Marek a od te doby co je nas maly pohyblivy, tak mu vse bere, nechce si s nim hrat, dokonce ho i jednou bezduvodne uhodil…a jeho rodice delali, ze to nevidi…takze jsem se do toho vlozila ja, ale rekla jsem synovci, ze se to nedela..tot vse!!! protoze nas maly z toho byl fakt vyjeveny a nechapal, co se deje…a synovec zacal jecet jak sirena a vypadalo to, jako bych mu udelala kdovi co…manzel to nevidel, ale byl blizko a pak se me ptal, co jsem mu udelala, ze jecel a ja ze nic, ze jsem mu jen rekla, ze se to nedela…a on predvedl silenou scenu…jak tady byli pred tydnem, tak zase stejna situace, ale nas Marek uz se nenechal, tzn. drzel to, co chtel a nedal mu to…maji 2 stejna auta a synovec mel svoje a Marek svoje a synove chtel samo obe dve, tak ho Markovi vzal a to se mu nelibilo, tak ho jakoby uhodil…ale ja jsem u toho nebyla, byla tam babi, privolal me rev od synovce a babi nechtela rict, co se deje..ale nas Marek uz vedel, ze udelal neco co se nema – zaujal svou pozu, kdyz vi, ze se neco nema (to placani zkousi i na nas a proto vi, ze se to nedela) a ja jsem mu sice rekla, ze se to nedela, ale v duchu jsem byla rada, ze se umi branit!!!a synovec valil za svagrovkou, jelikoz tam ma vzdy zastani a dostane, co chce…
tim jsem jen chtela rict, ze si o vychove jejich synovce myslim sve, nic jsem jim do oci nerekla, ale kdyz se jedna o neco, co si nepreju, aby se delo, tak si to vyridim se synovcem sama…prece jen nas maly jeste moc nevi, co se muze a co ne…takze potrebuje jeste obcas mou pomoc…

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist