Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zkušenosti s výrobky a službami » fusak do sporťákufusak do sporťáku
Cokomandl
13.1.2011 v 20:51:56

Ahojky dámy, slečny, děvčata, paní…..atd :-)
Mám jednu prosbu. Chystám se prcka přesedlat do sporťáku(mám x-lander), jelikož korba je mu už malá, ale protože nesedí, potřebuju nový fusak, který má otvory pro pásy. Už jsem si dva vybrala, ale neumím se mezi nimi rozhodnout. Jeden je z Emitexu a má rozepínání po obou stranách. Druhý je z firmy Kaiser a rozepíná se uprostřed. Kdybyste mi řekly vaše zkušenosti, nebo, co myslíte, že je lepší (z hlediska toho rozepínání, nebo i z hlediska výrobce), budu vděčná. Dík Janča

mladá maminka v současné době na mateřské dovolené se svým synem Dominikem

Stránky: [1]
Cokomandl
14.1.2011 v 14:56:22

Nic jiného mi nezbylo, malý už byl v té vaně jak skrčenec. Měl půl roku, takže už je dost velký, akorát že ještě sám nesedí. Ale ten sporťák je naštěstí plně polohovací a pěkně krytý, narozdíl od jiných typů kočárků. Takže je to bet problémů. Nakonec jsem si dneska koupila ten Emitex, paní říkala, že klidně je i do – 10, že fakt patří k těm lepším. A když bude moc zima, dám mu ještě deku…

mladá maminka v současné době na mateřské dovolené se svým synem Dominikem

Ivča a DomčaIvča a Domča
14.1.2011 v 9:35:13

Cocomandl, podle mě je ten Emitex dost teplý, malá v něm včera byla venku, bylo nad nulou, docela teplo a byla zpocená, měla tam ještě dvě deky a nánožník, tak jí musím jednu deku odebrat, aby se neuškvařila, dost s sebou vrtěla a fňukala, myslím, že jí bylo vedro:-)
Ale určitě to chce, aby člověk šel a sám si ošahal. Třeba ten fusak do Inglesiny, co jsem porovnávala, byl fakt daleko slabší než tenhle Emitex. A o dost. Prodavačka mi tvrdila, že jedna maminka si ho jeden den koupila a druhý den ho šla vyměnit právě za ten Emitex, že byl od Inglesiny dost slabý….

Pavlinkav, hodně maminek dává miminka do sporťáků, já mám Inglesinu Zippy, taky to není hluboký, ale je i pro ty nejmenší. Dám tam fusak, dvě deky a malá je vyhřátá, myslím, že jí zima není. Pro Domču jsem měla nejdřív hluboký od Inglesiny a pak teprve Zippy, a teďka jsem si řekla, že jí dám rovnou do toho Zippy (a když to nepůjde, tak koupíme ještě hluboký). A jsem spokojená a malá taky, zima jí není:-)Nechodím s ní ven, když je pod -5°C a pak je už tepleji.Hlavně je to kočár lepší do obchodků, na polikliniku a hlavně na vytažení do schodů, nemáme v baráku výtah a sporťák je daleko lehčí.
I když teda hluboký vypadá s miminkama líp:-)

Pavlinkav
14.1.2011 v 9:19:11

Jani, všude obecně tvrdí, že s mimčem se má jezdit do -5 st. a to si myslím, že ty fusaky bez problémů splňují.

Jen mě děsí, že už mimčo dáváš do sporťáku, v tomto počasí? To je tak velké? I když některé kočárky mají ty hluboké korbičky na houby, už jsem viděla jednu maminku ve školce, že má malou ve sporťáku – a to je jen o 14 dní starší od naší – čili jsou jí 4 měsíce. To je fakt šílené.

…objevovat doteď nepoznané…

Cokomandl
14.1.2011 v 8:40:39

No, to já právě vím, že to všechno má, to ten druhý taky, ale nikde nepíšou, do kolika stupňů ty fusaky vlastně jsou. Zajdu se na ten Emitex podívat, měli by ho tady v jednom obchodě mít. Ale jsem ráda, že s tím má někdo zkušenost, ať nevyberu nějaký šmejd. Do x-landru se právě fusak ani do sporťáku nedělá, myslím origoš…

mladá maminka v současné době na mateřské dovolené se svým synem Dominikem

Ivča a DomčaIvča a Domča
14.1.2011 v 6:51:02

Cocomandl mám pro malou Emitex a jsem fakt spokojená. Je super teplounký, má rozepínání po obou stranách, když je dítko větší, dá se dolní část úplně odepnout, takže děcko má sice nožky “venku“, ale jinak je zabalené ve fusaku, vnitřek fusaku, resp. dolní část má šusťák na ochranu před špinavýma botičkama, dá se velmi dobře upevnit horní část na kočárek, aby fusak nesjížděl dolů, pak má možnost stažení jednak kolem hlavičky (takže to vypadá jako kapucka) a pak se dá stáhnout na přední straně, aby tam nefoukalo. Má tam díry na pásy ke kočárku.
Navíc je tam obrovský výběr barev, aby to ladilo do kočárku, je to univerzální fusak.
Chtěla jsem původně koupit originál ke značce kočárku co mám (Inglesina), ale nakonec jsem dala na radu prodavačky, že Emitex je teplejší a vůbec praktičtější. A jsem ráda:-)

S tou druhou značkou, co píšeš zkušenosti nemám, ani s fusakem na rozepínání uprostřed – jen jsem to viděla v obchodě, ale nezkoušela.

Pavlinkav
13.1.2011 v 22:19:25

No já mám na kočárku pořád studené ruce, ať mám rukavice jakékoliv, jak je to pořád strnulá poloha, tak prostě mrznu.

Koupila jsem si ho tento týden, takže jsem ho zatím vyzkoušela párkrát, ale zatím spokojenost – teploučko. Mamce se to také líbilo.

Mně osobně ta investice za to stála. Vždyť to použiju i příští zimu, malé bude 15 měsíců, čili to ještě budu jezdit se sporťákem.

…objevovat doteď nepoznané…

Cokomandl
13.1.2011 v 21:31:18

Na ten rukávník jsem taky koukala…Je to fakt dobré?

mladá maminka v současné době na mateřské dovolené se svým synem Dominikem

Pavlinkav
13.1.2011 v 21:05:55

Nemám zkušenost s rozepínáním uprostřed. Mám prastarý fusak s beránkem, který má rozepínání po obou stranách, takže jsem o ničem jiném ani nikdy nepřemýšlela.

Ale co jsem chtěla napsat – tu druhou firmu neznám, znám ale Emitex a co jsem od nich koupila, s tím jsem byla spokojená. Naposledy to byl “rukávník“ na rukojeť kočárku, aby mi nemrzly ruce :-) Mají super vychytávky a kvalitně udělané.

…objevovat doteď nepoznané…

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist